ترکیه سفیر لبنان را احضار کرد

به گزارش مجله پریها، وزارت خارجه ترکیه سفیر لبنان در آنکارا را در پی یک اقدام تحریک آمیز که در سفارت ترکیه در بیروت رخ داد، احضار کرد.

ترکیه سفیر لبنان را احضار کرد

به گزارش خبرنگاران، منابع دیپلمات به آناتولی گفتند: گروهی متشکل از حدود 10 فرد صبح روز پنجشنبه یک تکه پارچه ای را بر روی درب سفارت ترکیه در بیروت نصب کردند که بر روی آن یک عبارت تهدید آمیز نوشته شده بود.

این منابع افزودند: در پی این اقدام تحریک آمیز، وزارت خارجه ترکیه غسان المعلم، سفیر لبنان در آنکارا را احضار و مراتب ناخرسندی آنکارا از این اقدام تحریک آمیز را به وی ابراز کرد.

طبق گفته این منابع، وزارت خارجه ترکیه نگرانی خود را نسبت به امنیت سفارت این کشور در بیروت در پی نزدیک شدن چندین فرد به این سفارت و رسیدن آنها به درب آن ابراز کرد.

این منابع گفتند از سفیر لبنان خواسته شد تا مسئولان لبنانی هر چه سریعتر تدابیر امنیتی لازم را برای حفاظت از تمامی نهادهای ترکیه ای در لبنان و در رأس آنها سفارت این کشور در بیروت اتخاذ کنند.

منابع دیپلمات خاطرنشان کردند که سفارت ترکیه در بیروت تدابیر مشابهی را اتخاذ کرده و ناخرسندی خود را در این خصوص به مسئولان لبنانی ابلاغ کرده است.

پیشتر منابع دیپلمات ترکیه ای گفته بودند که گروهی متشکل از 8 تا 10 فرد صبح روز پنجشنبه توانستند علی رغم هشدارهای نیروهای پلیس خود را به درب سفارت ترکیه برسانند که این افراد پلاکاردی را در دست داشتند که بر روی آن پرچم ترکیه به همراه عکس یک جمجمه آغشته به خون بود که آن را بر روی درب سفارت چسباندند.

این اقدام علیه سفارت ترکیه در بیروت پس از آن صورت گرفت که میشل عون، رئیس جمهوری لبنان گفته بود که دولت عثمانی دست به تروریسم دولتی علیه لبنانی ها زده بود.

وزارت خارجه لبنان نیز سفیر ترکیه در این کشور را پیشتر احضار کرده بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 مهر 1398 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 2781

به "ترکیه سفیر لبنان را احضار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه سفیر لبنان را احضار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید