تور دبی: ترکیه جزایر سه گانه ایران را متعلق به امارات دانست!

به گزارش مجله پریها، وبسایت سازمان رادیو و تلویزیون دولتی ترکیه در گزارشی در سالروز ورود نیروهای نظامی ایران به جزایر بوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک، این جزایر را متعلق به امارات دانست.

تور دبی: ترکیه جزایر سه گانه ایران را متعلق به امارات دانست!

با تور دبی در زیباترین سواحل خلیج فارس استراحت کنید و شهری پر زرق و برق، بین‌المللی و پیشرفته را سیاحت کنید.

به گزارش خبرنگاران، وبسایت عربی سازمان رادیو و تلویزیون دولتی ترکیه (تی آر تی) در گزارشی به ادعای امارات متحده عربی در مورد جزایر بوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک پرداخت و مدعی شد که ایران در 50 سال پیش این جزایر را متعلق به امارات بود به کنترل خود در آورده است.

در تیتر این گزارش آمده است: ابوموسی و تنب کوچک و تنب بزرگ؛ جزایر اماراتی که ایران 50 سال پیش بر آن ها مسلط شد.

تی آرتی بعلاوه بارها در این گزارش ضمن نادیده گرفتن حاکمیت ایران بر جزایر سه گانه، از لفظ جعلی خ.ل.ی.ج ع.ر.ب.ی استفاده نموده و مدعی شده است که چون پس از خروج انگلیس از خلیج فارس، هیچ قدرت نظامی بزرگی در این منطقه وجود نداشت، ایران از فرصت استفاده نموده و سه جزیره را به کنترل خود در آورد.

نکته قابل توجه اینکه این رسانه دولتی ترکیه، اذعان نموده که ورود نیروهای ایرانی به سه جزیره دو روز قبل از تأسیس کشور امارات متحده عربی انجام شده است. یعنی اصولا در آن موقع کشوری به نام امارات وجود خارجی نداشت.

تی آرتی بعلاوه نوشته است که ایران تا به امروز به درخواست های امارات و کوشش های بین المللی برای میانجیگیری بی اعتنا بوده است. این ادعا در حالی است مقامات ایران بارها اعلام نموده اند حاضرند در گفت وگو با طرف اماراتی سوءتفاهمات را رفع نمایند، اما هیچ کشوری بر سر خاک خود با کشور دیگری مذاکره نمی کند و حاکمیت ایران بر سه جزایر یادشده خدشه ناپذیر و غیر قابل گفت وگو است.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 7 خرداد 1401 بروزرسانی: 7 خرداد 1401 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 4614

به "تور دبی: ترکیه جزایر سه گانه ایران را متعلق به امارات دانست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور دبی: ترکیه جزایر سه گانه ایران را متعلق به امارات دانست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید