ترکیب احتمالی استقلال مقابل سپاهان، غیبت منتظری و بازگشت رحمتی

به گزارش مجله پریها، به گزارش خبرنگاران، آبی پوشان تهران در حساس ترین دیدار هفته دهم باید از سپاهان میزبانی نمایند. دو تیم نقشه های زیادی برای قهرمانی در این فصل دارند و تدارک خاصی برای آن دیده اند. شفر و قلعه نویی از باتجربه ترین مربیان حاضر در فوتبال ایران هستند و تدابیر خاصی برای قهرمانی در این بازی دارند.

ترکیب احتمالی استقلال مقابل سپاهان، غیبت منتظری و بازگشت رحمتی

وینفرد شفر برای این دیدار حساس باید همه داشته هایش را رو کند چرا که اگر خواستار قهرمانی در این فصل است، امتیازات این نوع بازیها با تیم هایی که رقیب مستقیم محسوب می شوند می تواند بسیار حائز اهمیت باشد.

باتوجه به غیبت احتمالی پژمان منتظری در این دیدار به دلیل مصدومیت، زوج محمد دانشگر و روزبه چشمی برای اولین بار در این فصل در قلب خط دفاعی آبی پوشان شکل خواهد گرفت و در پست مدافع راست نیز وریا غفوری شانس زیادی برای حضور در ترکیب دارد. باتوجه به محرومیت آرمین سهرابیان، میلاد زکی پور که در بازی قبلی آبی پوشان محروم بود بیشترین شانس را برای حضور در پست دفاع چپ دارد. هرچند شفر در این پست یک گزینه دیگر به اسم میثم تیموری را دارد که به تازگی از بند یک مصدومیت طولانی مدت خلاص شده، اما بسیار بعید است که این بازیکن برای اولین بار با پیراهن استقلال در چنین بازی بزرگی وارد ترکیب اصلی گردد.

از آنجایی که پژمان منتظری مدافع میانی و باتجربه آبی پوشان امکان حضور در این بازی را ندارد و قلب دفاعی استقلال از دو بازیکن جوان شکل خواهد گرفت، احتمال این که شفر به منظور بالا بردن ضریب تجربه در قلب دفاعی تیمش بار دیگر به استفاده از سید مهدی رحمتی در درون دروازه روی بیاورد زیاد است.

شاید قابل پیش بینی ترین منطقه زمین در ترکیب استقلال، پیش بینی دو هافبک دفاعی این تیم باشد. فرشید باقری و علی کریمی هافبکهای دفاعی با ثبات استقلال هستند که بیشترین تعداد بازی را هم در کنار هم دارند و بسیار بعید است شفر دست به این زوج هماهنگ بزند.

فرشید اسماعیلی هم می تواند یکی از تغییرات ترکیب استقلال نسبت به بازی گذشته اش باشد. اسماعیلی که بازی قبلی آبی پوشان را به دلیل آسیب دیدگی از دست داده بود به آمادگی رسیده و احتمال حضورش در جمع یازده مرد ثابت تیم شفر در این دیدار زیاد است. طارق همام هم از جمله بازیکنان خارجی است که عملکردش نسبت به دیگر خارجی های این تیم بهتر بوده و او نیز شانس زیادی برای حضور در ترکیب اصلی دارد.

مرتضی تبریزی مهاجم جدید آبی پوشان نیز از جمله بازیکنانی است که شانس زیادی برای حضور در ترکیب اولیه این تیم مقابل سپاهان دارد. تبریزی می تواند در پست مهاجم، بال یا گوش چپ استقلال مقابل سپاهان بازی کند.

الهیار صیادمنش، مهدی قائدی و روح الله باقری 3 بازیکن آماده این روزهای استقلال در فاز تهاجمی هستند که یک نفر از این 3 نفر به انتخاب شفر می توانند در ترکیب اولیه آبی پوشان قرار بگیرند. شاید در بین این 3 بازیکن شانس صیادمنش بیشتر از دو نفر دیگر باشد و از قائدی و باقری بعنوان بازیکن جانشین فراخور به شرایط بازی استفاده گردد.

الحاجی گرو، مارکوس نیومایر، روح الله باقری، مهدی قائدی، سجاد آقایی، جابر انصاری، رضا آذری، فرشاد محمدی مهر، سید حسین حسینی و میثم تیموری هم از دیگر بازیکنانی هستند که آبی پوشان را در این بازی همراهی می نمایند. ضمن این که خسرو حیدری و پژمان منتظری به دلیل مصدومیت و آرمین سهرابیان به دلیل محرومیت شانسی برای حضور در این میدان ندارند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 اسفند 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 1612

به "ترکیب احتمالی استقلال مقابل سپاهان، غیبت منتظری و بازگشت رحمتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیب احتمالی استقلال مقابل سپاهان، غیبت منتظری و بازگشت رحمتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید