تاثیر رژیم غذایی بر اثربخشی درمان اختلال دو قطبی

به گزارش مجله پریها، نتایج یک آنالیز نشان می دهد که رژیم غذایی مناسب می تواند اثربخشی درمان اختلال دو قطبی را تقویت کند.

تاثیر رژیم غذایی بر اثربخشی درمان اختلال دو قطبی

به گزارش خبرنگاران، کیفیت رژیم غذایی بر بسیاری از جنبه های سلامت جسمی و روانی فرد تاثیر می گذارد. در این مطالعه متخصصان آنالیز کردند که آیا این فاکتور می تواند بر اثربخشی درمان اختلال های روانی و خلق و خو به ویژه اختلال دو قطبی تاثیرگذار باشد؟

خلق و خوی افراد مبتلا به اختلال دو قطبی در نوسان است. در برخی مواقع فرد در شرایطی قرار می گیرد که احساس سرخوشی دارد و به رفتارهای پرخطر اقدام می نماید و در برخی مواقع با وضعیت افسردگی و خواب آلودگی و بی حوصلگی خود را نشان می دهد.

از آنجاییکه این دو نوع رفتار افراطی از ویژگی های اختلال دو قطبی به حساب می آیند، اغلب درمان این دو ویژگی رفتاری با اثربخشی مشابه کار دشواری است.

در این آنالیز گروهی از محققان استرالیایی، آلمانی و آمریکایی براساس مطالعات خود دریافتند که وزن و عادات تغذیه ای ممکن است بر چگونگی اثربخشی روش های درمانی اختلال دو قطبی تاثیرگذار باشد. رژیم غذایی مناسب ممکن است در درمان علائم افسردگی و بی حوصلگی در این بیماران کمک کننده باشد.همچنین، رژیم غذایی ناسالم به تشدید التهاب در بدن منجر می گردد که تاثیر منفی بر علائم بیمار می گذارد.

به گزارش مدیکال نیوزتودی، به گفته ملانی آشتون محقق ارشد این مطالعه، تایید یافته های بدست آمده خبر خوبی برای بیماران مبتلا به اختلال دو قطبی است، چرا که احتیاج بیشتری به روش های درمانی بهتر برای برطرف علائم افسردگی و بی حوصلگی در این بیماران احساس می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 مهر 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 669

به "تاثیر رژیم غذایی بر اثربخشی درمان اختلال دو قطبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر رژیم غذایی بر اثربخشی درمان اختلال دو قطبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید