تابستان سال جاری پروانه شکار صادر نمی گردد

به گزارش پریها، معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در تابستان سال جاری پروانه شکار برای چهارپایان صادر نخواهد شد.

تابستان سال جاری پروانه شکار صادر نمی گردد

به گزارش ایسنا، حمید ظهرابی گفت: بر اساس ابلاغیه ای که به استان های کشور شده، صدور پروانه شکار چهارپایان تنها در صورتی انجام می گردد که مطالعات جمعیت شناسی در مناطق انجام گردد و صدور پروانه شکار لزوماً بر پایه مطالعات جمعیت شناسی انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به این که این ابلاغیه اخیرا به استان ها ارسال شده است و در این مدت کم امکان انجام این مطالعات وجود ندارد پس در تابستان امسال هیچ پروانه شکاری صادر نخواهد شد.

معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست همچنین گفت: قرق های اختصاصی نیز مکلف به انجام مطالعات ظرفیت برد شده اند که این مطالعات در حال اجرا است.

ظهرابی تأکید کرد: از این پس انجام مطالعات دقیق جمعیت شناسی با همکاری مراکز دانشگاهی مبنای تصمیم گیری نهایی برای صدور پروانه شکار خواهد بود که از امسال اجرا می گردد.

وی در ادامه گفت: علاوه بر پستانداران، صدور پروانه شکار و صید برای پرندگان و ماهیان آب های داخلی نیز منوط به انجام مطالعات و معین ظرفیت قابل بهره برداری پایدار است.

معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست اضافه نمود: در علم روز حفاظت حیات وحش، توجه به بهره برداری پایدار در راستای پایدارسازی حفاظت ضرورتی انکارناپذیر است.

وی گفت: در اهداف کنوانسیون تنوع زیستی بهره برداری پایدار از منابع تنوع زیستی و بهره مندی عادلانه ذینفعان از منافع حاصل از تنوع زیستی مورد تاکید قرار گرفته است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 2493

به "تابستان سال جاری پروانه شکار صادر نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تابستان سال جاری پروانه شکار صادر نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید