بیش از اندازه به دوپینگ ووشو پرداخته شد، قراردادها محرمانه نیست

به گزارش مجله پریها، مهدی علی نژاد عصر امروز شنبه در حاشیه مراسم روز جهانی ووشو در خصوص تعطیلی فعالیت در این رشته گفت: رشته های پربرخورد را اجازه آغاز فعالیت را ندادیم. تصمیمی که فدراسیون گرفت به این جمع بندی رسید که لیگ را تا زمان برگزاری مسابقات تمام کند. به همین خاطر برترین های لیگ معرفی شدند که تدبیر خوبی بود. این جمع بندی با موافقت همه باشگاه ها انجام شد.

بیش از اندازه به دوپینگ ووشو پرداخته شد، قراردادها محرمانه نیست

وی در خصوص اتفاقاتی که در ووشو رخ داد و دوپینگ و محرومیت خواهران منصوریان گفت: دوپینگ مضموم و نامبارک است که در همه ورزش دنیا رخ می دهد. در طول 13 سالی که من مسئولیت داشتم هم آموزش داشتیم و هم مبارزه با دوپینگ داشتیم که 318 تست دوپینگ داشتیم در زمان مدیریت بنده که از این تعداد 13 نفر تست مثبت داشتیم که عدد اندکی است.

معاون وزیر ورزش ادامه داد: در این مدت حدود 110 تا 120 تست در مسابقات بین المللی گرفته شد. از این تعداد که غیر از 318 مورد داخلی بود، تقریبا ما در رده بزرگسالان تست مثبتی نداشتیم که 2018 دو نمونه و 2019 یک نمونه داشتیم که عدد قابل توجهی نیست. اینها آمارهای معمولی است.

رئیس پیشین فدراسیون ووشو اظهار داشت: سه نفر از قهرمانان ما تست هایشان مثبت شده است که از قهرمانان و مدال آوران بودند و جزو رکودداران فدراسیون دنیای هستند. در سنوات گذشته تست داده اند. مریم هاشمی تیرماه تست داده بود که منفی بود. من هر سه قهرمان را می شناسم و بعید می دانم تعمدی بوده در آلوده شدنشان. هر چه بوده سهوی بوده. بعد از اینکه در 2018 دو نمونه مثبت اعلام شده بود فدراسیون دنیای مسئولیت مدیریت نتایج، محرومیت و اعلام آن را برعهده داشت. قانون برای ما الزامی ایجاد ننموده بود. این هم مسئولیت نادو بوده است.

وی اضافه نمود: مورد خانم هاشمی هم که در دو هفته پیش اعلام شده است که بنده مسئولیت نداشتم. ووشو ایران در چند سال اخیر قهرمان دنیا شده است. این نشان دهنده قدرت ووشو ایران است که با وجود این اتفاقات قهرمان دنیاست. فکر نمی کنم یکی - دو نمونه تست مثبت بخواهیم این افتخارات را نادیده بگیرم.

علی نژاد تاکید نمود: در هیچ رسانه ای اشاره نمی گردد که چرا یکی - دو تست شما مثبت شده است. الان در برخی فدراسیون ها 8 تا 10 تست مثبت داریم اما کسی اشاره نمی کند. شاید حضور من در معاونت وزارت ورزش برای برخی ها سنگین باشد.

وی در خصوص محرومیت خواهران منصوریان گفت: اینها ثمره مدیریت همین فدراسیون است. در همه سالهایی که این خواهران به مسابقات مختلف اعزام شده اند تحت حمایت فدراسیون بودند. اما در این چند وقت از ریل خارج شدند و کسی هم که وارد حاشیه گردد تبعاتش را خواهد دید. الان هم تصمیم با کمیته انضباطی است و امیدوارم هر تصمیمی گرفته می گردد به سود ووشو باشد. توصیه می کنم به ورزشکاران که وارد حاشیه نشوند چرا که این اتفاق به منزله خاتمه دوران قهرمانی آنها خواهد بود.

علی نژاد در خصوص انتشار قرارداد بازیکنان فوتبال گفت: اگر این قراردادها محرمانه نباشد انتشارش اشکالی ندارد. موضوع این است که این قراردادها صحیح است و به چه صورتی به رسانه ها داده می گردد. باید در فضایی روشن در این مورد صحبت کرد.

معاون وزیر ورزش اظهار داشت: تا آنجایی که من اطلاع دارم این قراردادها جنبه محرمانه ندارد. اتفاقی که آقای سعادتمند را ناراحت نموده این است که چه کسی این قرارداد را به بیرون داده است. باید افرادی که این قراردادها را به بیرون می دهند شناسایی شوند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 مهر 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3622

به "بیش از اندازه به دوپینگ ووشو پرداخته شد، قراردادها محرمانه نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از اندازه به دوپینگ ووشو پرداخته شد، قراردادها محرمانه نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید