انتقاد کاپیتان تیم ملی کاراته از مسئولان استان ایلام

به گزارش مجله پریها، ملی پوش و کاپیتان تیم ملی کاراته مردان ایران از بی توجهی مسئولان ورزش و استان ایلام نسبت به قهرمانان این شهر انتقاد کرد.

انتقاد کاپیتان تیم ملی کاراته از مسئولان استان ایلام

ذبیح الله پورشیب در گفت وگو با خبرنگاران درباره شرایط فعلی تیم ملی کاراته برای حضور در مسابقه های قهرمانی دنیا 2018 اسپانیا، شرح داد: با توجه به برنامه هایی که داشتیم تمرین های کاراته و بدنسازی را به صورت منظم انجام دادیم و امیدوارم این چند روز باقی مانده را نیز بدون مشکل پشت سر بگذاریم. شرایط بازیکنان تیم ملی خوب است امیدوارم با این روندی که در پیش داریم بتوانیم نتایج خوب دور گذشته را تکرار نموده و مدال های طلای بیشتری را کسب کنیم.

او اضافه نمود: کاراته ایران توانایی و پتانسیل بالایی دارد و تمرین های خوبی هم در این چند وقت اخیر زیر نظر کادر فنی انجام داده ایم. البته نباید تیم های دیگر را نیز دست کم بگیریم چرا که آن ها هم مانند ملی پوشان ایران تمرین های خود را به صورت پرفشار انجام داده اند. قهرمانی دنیا یکی از راه های اصلی برای رسیدن به المپیک است و به همین دلیل سطح مسابقه ها نسبت به رویدادهای دیگر بالاتر خواهد بود.

پورشیب در ادامه با انتقاد از مسئولان ورزش استان ایلام اضافه نمود: پس از مسابقه های جاکارتا و کسب مدال برنز من در این رقابت ها، هیچ خبری از مسئولان این استان نیست. من تنها ورزشکاری هستم که توانستم در همه رویدادهای ورزشی دست پر به میهن برگردم ولی گویا استاندار، فرماندار، شهرداری، تربیت بدنی و حتی شورای شهر این استان چنین افتخاراتی را نمی بینند و تنها انتظار دارند بنده به عنوان یک ورزشکار مدال بیاورم و آن ها بی خیال چنین استعدادهایی باشند. با توجه به جمعیت موجود در این استان تعداد ورزشکاران بسیار پایین است و رسیدگی به قهرمانانی چون ذبیح الله پورشیب، مسلما می تواند انگیزه ای برای جوانان باشد. اتفاقی که از سوی مسئولان این استان رخ نمی دهد و کسی هم نسبت به این بی اعتنایی واکنشی نشان نمی دهد.

او در ادامه گفت: بعد از بازی های آسیایی تنها مسئولان تربیت بدنی استان را دیده ام اما هیچ تقدیر و تشکری حتی با یک لوح خالی از من نشده است. ورزشکارانی چون من از جوانی و آرامش زندگی خود می زنیم تا پرچم کشور و مردم این میهن را در میادین بین المللی بالا برده و نام ایران را زنده کنیم اما چنین مسئولانی را نمی دانم باید چگونه در راس کار ببینیم که بی خیال نسبت همه چیز هستند.

کاپیتان تیم ملی کاراته در پاسخ به این سوال که شانس ملی پوشان ایران برای کسب مدال طلا در این مسابقه ها تا چه حد است اظهار کرد: هر مسابقه شرایط خاص خود را دارد و نمی توان پیش بینی را نسبت به رنگ مدال ها داشت. بازی های آسیایی شرایط خود را دارد قهرمانی آسیا همچنین و مسابقه های دنیای هم کاملا قصه متفاوتی دارد. شاید خیلی از کاراته کاها در قهرمانی آسیا خوب باشند ولی در دنیای بد باشند و بالعکس. با این حال توانایی ملی پوشان ایران بالاست و امیدوارم مدال طلا بر گردن همه اعضای تیم باشد.

دارنده مدال برنز بازی های آسیایی 2018 جاکارتا در پاسخ به این سوال که شرایط بد اقتصادی فدراسیون کاراته چه تاثیری بر روی روند آماده سازی تیم ملی داشته توضیح داد: همه می دانیم که این شرایط اقتصادی برای فدراسیون های ورزشی موجود است و نمی توان گفت تنها در کاراته چنین شرایطی وجود دارد. با این حال آقای فرجی به عنوان رییس این مجموعه تمام کوشش خود درا نموده است تا اعزام های ضروری صورت بگیرد و در اردوها کاستی زیادی نداشته باشیم اما از مسئولان انتظار داریم که توجه بیشتری به رشته تازه المپیکی شده کاراته داشته باشند تا قهرمانان این تیم بتوانند بهترین نتیجه را در مسابقه های پیش رو و المپیک کسب نمایند. هدف همه اعضای تیم ملی بالا بردن پرچم ایران است و این مهم مستلزم رفع شدن کمی ها و کاستی هاست.

ملی پوش تیم ملی کاراته در خاتمه صحبت های خود در مورد رقبای اصلی اش در قهرمانی دنیا اسپانیا اظهار کرد: نه تنها من، بلکه همه ملی پوشان کاراته هیچ یک از رقبای خود را دست کم نمی گیریم. میدان، میدان سختی است و همه کاراته کاهای سرتاسر دنیا، برای حضور در المپیک، لحظه شماری می نمایند. آن هایی که عنوان دار هستند برای دفاع از عنوان خود در مسابقه های دنیای حاضر می شوند و آن هایی هم که عنوان دار نیستند برای دست و پا کردن نامی در این میدان، مسابقه خواهند داد. مسلما همه رقبا سخت هستند اما حریفان ژاپنی، ترکیه، آذربایجان، کرواسی و... می توانند برای ملی پوشان ایران دردسرساز باشند و نباید آن ها را دست کم بگیریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 اسفند 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 1610

به "انتقاد کاپیتان تیم ملی کاراته از مسئولان استان ایلام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد کاپیتان تیم ملی کاراته از مسئولان استان ایلام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید