افزایش غیرمنطقی قیمت موبایل

به گزارش مجله پریها، رئیس کمیته تخصصی تلفن همراه کشور از افزایش غیر منطقی قیمت قطعات تلفن همراه اطلاع داد و گفت: قیمت این اقلام به حدی افزایش داشته که اگر قطعه ای از تلفن همراه مانند تاچ یا ال سی دی خراب گردد باید هم قیمت خود تلفن همراه برای تعمیر آن بپردازید.

افزایش غیرمنطقی قیمت موبایل

محمد مهدی غفوریان در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران اضافه نمود: وضعیت بازار تلفن همراه روز به روز بدتر می شود؛ این روزها ما به هیچ وجه و از هیچ طریقی واردات تلفن همراه نداریم.

وی در ادامه از خلف وعده گمرک کشور گفت و توضیح داد: حتی یک عدد از 600 هزار تلفن همراهی که به ما قول داده بودند وارد شود وارد کشور نشده است؛ اگر بر فرض محال وارد هم بشود فقط 15 روز بازار را تغذیه می نماید و بعد از آن بازار گوشی دوباره به حال روز اول باز می شود.

غفوریان از برگزاری جلسه ای با حضور معاون وزیر ارتباطات اطلاع داد و گفت: ما در این جلسه تمام کوشش خود را را برای دریافت مجوز از وزارتخانه جهت واردات تلفن های مسافری کردیم اما نتیجه ای در برنداشت.

وی در خصوص چگونگی واردات گوشی به صورت مسافری شرح داد: در گذشته به این صورت بود که هر فردی بنابر توان مالی با سفر به خارج از کشور، کمتر از 10 تلفن همراه با خود به داخل کشور می آورد؛ هزینه گمرک برای این نوع واردات معادل 15 درصد قیمت هر گوشی بود اما به تازگی کلاً جلو این کار گرفته می شود و هر نفر فقط اجازه وارد کردن یک گوشی دارد.

رئیس کمیته تخصصی تلفن همراه کشور در ادامه اظهار کرد: می دانیم که شاید این موضوع قانونی و صحیح نباشد اما در وضعیت کنونی تنها راه است، چون اگر به همین منوال پیش برویم باید آمادگی افزایش مجدد 40 درصدی قیمت تلفن همراه را داشته باشیم البته این افزایش بدون درنظر دریافت افزایش قیمت ارز است.

وی از افزایش غیر منطقی قیمت قطعات تلفن همراه اطلاع داد و گفت: قیمت این اقلام به حدی افزایش داشته که اگر قطعه ای از تلفن همراه مانند تاچ یا ال سی دی خراب شود باید هم قیمت خود تلفن همراه برای تعمیر آن بپردازید.

رئیس اتحادیه تجهیزات مخابراتی البرز از مسئولان خواست تا در زمینه تلفن همراه مساعدت بیشتری به خرج دهند و گفت: اگر حمایت و تسهیلاتی نباشد در آینده ای نزدیک شاهد بسته شدن واحد های صنفی خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 مهر 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 526

به "افزایش غیرمنطقی قیمت موبایل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش غیرمنطقی قیمت موبایل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید