اتفاقات جدید در حوزه نیازمندی های آنلاین مسکن!

به گزارش پریها، کنفرانس مطبوعاتی مشترک مدیران عامل سایت های دیوارو آی هوم با حضور خبرنگاران در دفتر آی هوم برگزاری شد.

اتفاقات جدید در حوزه نیازمندی های آنلاین مسکن!

به گزارش پریها، بنابر اعلام آی هوم، در ابتدای این نشست که با حضور مدیران دو کسب و کار پیش رو در حوزه خرید و فروش آنلاین و مسکن شروع شد، از یک خبر ویژه رونمایی شد. خبر این بود: سهام شرکت آی هوم به صورت صد درصدی به شرکت دیوار منتقل شده و دیوار از این به بعد به عنوان سرمایه گذار در سایت آی هوم نقش دارد اما فعایت این سایت تخصصی حوزه مسکن کماکان به صورت مستقل ادامه دارد؛ دراین کنفرانس مطبوعاتی مدیران عامل این دو سایت از برنامه جدید و مهم خودشان برای تایید محتوای های آگهی های حوزه املاک و همچنین بهبود کیفیت آگهی ها در خرید و فروش و اجاره خبر دادند.

سجاد محمودخانی مدیرعامل سایت دیوار در ابتدای این نشست به پریها گفت: کمبود شفافیت و عدم اعتماد در معامله ها از مسائل مهم در حوزه خرید و فروش و اجاره املاک به حساب می آمد، شاهد انتشار آگهی هایی هستیم که کیفیت مناسبی ندارند و اطلاعات کم و غیر واقعی از ویژگی های ظاهری املاک را به کاربران ارائه می دهند. به همین دلیل به زودی عملیات تایید محتوای آگهی ها در حوزه مسکن شروع می گردد و سایت آی هوم فرآیندی برای راستی آزمایی آگهی های حوزه املاک ایجاد خواهد نمود. آینده گسترش پیدا می نماید.

مدیرعامل سایت دیوار در ارتباط با آگهی های غیرواقعی حوزه املاک در سایت های اینترنتی گفت: برای برطرف این مشکل دیوار اقدام به ایجاد محدودیت در درج آگهی رایگان برای کاربران نموده که این طرح نتایج لازم را هم به همراه داشته و منجر به افزایش کیفیت آگهی ها در این بخش شده؛ همچنین با افزایش کیفیت تماس های متقاضیان، رضایت مالکان و مشاوران افزایش یافته است. سایت دیوار معاملات بی واسطه در حوزه املاک را در کنار مشارکت با مشاوران املاک دنبال می نماید.

انتشار آگهی های تایید شده در حوزه مسکن

علیرضا نصری مدیرعامل سایت آی هوم دراین نشست با اشاره به اینکه این سایت به صورت تخصصی در حوزه املاک فعالیت می نماید و پکیج های مختلفی را در اختیار مشاوران املاک قرار می دهد، گفت: خدماتی مانند درج بنر در فضای آنلاین برای تبلیغات آژانس های املاک را نیز در دستور کار داریم. ما خدمات تایید اصالت ملک و ارائه خدمات تصویربرداری حرفه ای از ملک را شروع نموده ایم که امیدواریم هزینه ها برای خرید و فروش ملک در کشور کاهش یابد.

وی با بیان اینکه یکی از برنامه های ما افزایش نقدشوندگی املاک است، گفت: به دنبال آن هستیم که اطلاعاتی که درآگهی ها در اختیار مشتری قرار می گیرد، تایید شده و کامل باشد

نصری با بیان اینکه در آینده قابلیت تور مجازی در سایت آی هوم قرار داده خواهد شد، اضافه نمود: این امکان بر اساس فیلم برداری صورت گرفته با دوربین های تخصصی انجام می گردد و مشتری می تواند از داخل خانه بازدید مجازی داشته باشد. با این خدمات جدیدی که انجام می دهیم به دنبال آن هستیم که تسهیلات متنوعی را برای مدیران و مشاوران املاک، مانند پیدا کردن فایل، هماهنگ کردن بازدید و بستن قرارداد ارائه دهیم.

براساس گزارش دیوار، در سال گذشته بیش از 16.5میلیون آگهی در حوزه ملک و مسکن در این سایت منتشر شده که بیش از 6.5 میلیارد بار از این آگهی ها بازدید شده است. از سوی دیگر مدیرعامل سایت آی هوم، در این کنفرانس آمار فایل های تایید شده در سایت آی هوم را به پریها خبر داد : روزانه 200 تا 250 ملک در سایت آی هوم با خدمات عکاسی و فیلمبرداری تایید می شوند که تعداد آن در مقایسه با 3 ماه قبل سه برابر شده و این به معنی استقبال از این طرح است.

نصری به این نکته اشاره نمود که امکان نظرسنجی درباره کیفیت کار آژانس های املاک و میزان رضایت مشتریان هم در آینده نزدیک فراهم شده و این امر در اولویت واقع شده است.

او با اشاره به امنیت فایل های مشاوران املاک در این سایت گفت: ما به دنبال ایجاد این امنیت برای مشاوران املاک هستیم اما این زیرساخت در کشور ما وجود ندارد که به فروشنده اعلام گردد تنها یک مشاور املاک روی ملک او کار کند اما به دنبال بستری هستیم که این طرح به مرحله اجرا برسد.

نصری درباره همکاری با اتحادیه مشاوران املاک هم گفت: از اتحادیه درخواست داریم که بیشتر به حوزه آنلاین بها دهد و از ظرفیت های آن استفاده کند. رئیس اتحادیه املاک از آی هوم دیدار نموده و نیازها و برنامه های ما با این اتحادیه در میان گذاشته شده است. امیدواریم اسباب همکاری فراهم گردد.

عدم درج قیمت املاک موقتی بود

در بخش پایانی نشست سجاد محمود خانی مدیر عامل سایت دیوار در پاسخ به سوالات پریها با اشاره به اینکه معاملاتی که حوزه مسکن در دیوار انجام می گردد عدد بزرگی است، گفت: هدف از فعالیت جدیدی که برای تصویربرداری حرفه ای و تایید اصالت آگهی ها در حوزه مسکن داریم صرفا ارائه تصویر زیبا و مناسب نیست بلکه به دنبال کاهش صرف زمان برای مصرف کننده نهایی درعملیات جستجوی ملک و آسان شدن این روند هستیم.

وی در پاسخ به سوالی در ارتباط با ممنوعیت درج قیمت املاک در سایت های اینترنتی به دستور مقامات قضائی گفت: این محدودیت در حال حاضر وجود ندارد و تنها به صورت مقطعی اعمال شده بود؛ ما تحت قوانین کشور به فعالیت خود ادامه می دهیم.

علیرضا نصری مدیرعامل سایت آی هوم درپاسخ به سوالی در ارتباط با رکود مسکن گفت: امیداواریم بازار مسکن شفاف گردد؛ بازار در شرایط فعلی تا حدودی از رکود خارج شده و قیمت ها در چند ما اخیر چند درصدی پایین آمده است.

انتهای رپرتاژ آگهی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 مهر 1398 بروزرسانی: 11 تیر 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 2775

به "اتفاقات جدید در حوزه نیازمندی های آنلاین مسکن!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتفاقات جدید در حوزه نیازمندی های آنلاین مسکن!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید