آنکارا: یونان، مهاجران را برهنه به ترکیه فرستاد

به گزارش مجله پریها، وزارت دفاع ترکیه مدعی شد که نظامیان یونانی پس از شکنجه ده ها مهاجر، تعدادی از آن ها را برهنه به ترکیه فرستاده اند.

آنکارا: یونان، مهاجران را برهنه به ترکیه فرستاد

سفر با تور ارزان یونان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت دفاع ترکیه، امروز (سه شنبه)، در بیانیه ای مدعی شد که یونان 42 مهاجر را وادار به بازگشت به ترکیه نموده است.

به گزارش پایگاه خبری ینی شفق، در بیانیه مذکور آمده است که 12 مهاجر از این 42 مهاجر پس از شکنجه نظامیان یونانی، برهنه شده اند.

در بیانیه وزارت دفاع ترکیه ادعا شده است که یونان همچنان به ستم های خود علیه مهاجران ادامه می دهد و با آن ها رفتار انسانی ندارد.

بر اساس گزارش ینی شفق، فرماندار شهر ادرنه ترکیه هم در این خصوص گفته است که به این مهاجران غیرقانونی اجازه داده شده که برای رفع کردن نیازهای انسانی شان وارد منطقه ناظم بیه شوند.

در این گزارش بعلاوه آمده است که بعضی از این مهاجران درباره رفتار پلیس یونان با آن ها بیان نموده اند: از آب و غذا محروم شدند و نیروهای پلیس یونان با رفتار سنگدلانه ای با آن ها داشته اند. آن ها پس از ضرب و جرح و برهنه کردن مهاجران، آن ها را به ترکیه فرستادند.

یونان و ترکیه در خصوص طیف وسیعی از موضوعات از جمله منابع انرژی در مدیترانه اختلاف نظر دارند و سال گذشته هنگامی که هزاران پناهجو در ترکیه سعی در حمله به مرزهای زمینی یونان داشتند، تنش بین این دو کشور عضو ناتو افزایش یافت.

در شروع بحران مهاجرت اروپا در سال 2015 تقریباً یک میلیون پناهجو، غالبا سوری با قایق از ترکیه به یونان رفتند. یک سال بعد ، اتحادیه اروپا با آنکارا توافق کرد تا جریان را متوقف کند و تعداد مهاجران به طور چشمگیری کاهش یافت.

وزرای خارجه اتحادیه اروپا چندی قبا در بیانیه ای از تصمیم ترکیه برای بازکردن مرزهای خود برای پناهجویان به سمت اروپا انتقاد و تاکید کردند که تصمیم آنکارا برای باز کردن مرزهای خود با یونان نادیده گرفتن توافق مهاجران در سال 2016 با این اتحادیه است.

وزرای خارجه اتحادیه اروپا که در شهر زاگرب دور هم جمع شده بودند در بیانه خود اعلام کردند این تصمیم آنکارا غیرقابل قبول است و استفاده از آن برای فشار سیاسی محکوم است. وزرای خارجه اروپایی بعلاوه نگرانی عمیق خود را درباره اوضاع مرزی یونان-ترکیه اعلام و استفاده ابزاری از پناهجویان برای اهداف سیاسی را رد کردند.

در پی عدم حمایت اتحادیه اروپا از تجاوز ترکیه در ادلب در سوریه، دولت آنکارا تهدید خود مبنی بر بازکردن مرزهای خود به روی پناهجویان آواره به سمت اروپا را عملی کرد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 مرداد 1400 بروزرسانی: 1 مرداد 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 4284

به "آنکارا: یونان، مهاجران را برهنه به ترکیه فرستاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنکارا: یونان، مهاجران را برهنه به ترکیه فرستاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید