شروع طرح توزیع زمین رایگان ، 6 هزار هکتار زمین شناسایی شد ، مشمولان کیستند؟

به گزارش مجله پریها، به گزارش خبرنگاران، با وجود ثبت نام بیش از یک میلیون نفر برای دریافت وام ودیعه مسکن تا به امروز تنها هفت هزار نفر پیروز به دریافت این وام شدند. از سوی دیگر با وجود شروع ساخت مسکن ملی از سال 1386 تا به امروز طی این 14 سال تنها دو میلیون مسکن مهر به متقاضیان داده شده است. با وجود چنین سابقه هایی اما دولت در پی طرح توزیع رایگان برای ساخت مسکن است.

شروع طرح توزیع زمین رایگان ، 6 هزار هکتار زمین شناسایی شد ، مشمولان کیستند؟

این درحالیست که در دولت حسن روحانی، طرح مسکن ملی به علت نبود زمین کافی با مشکل روبرو شد و در نهایت وعده تحویل 400 هزار مسکن ملی طی دو سال شکل اجرایی نگرفت.

اما در دولت نو به نظر می رسد به جز وعده ساخت یک میلیون مسکن در سال، توزیع زمین رایگان هم همچنان در برنامه است.

اخیرا رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی از اعطای زمین رایگان به مردم خبر داده و گفته که براساس برنامه ریزی صورت گرفته تامین زمین رایگان برای ساخت مسکن ویژه افراد واجد شرایط پس از معین ساز و کارهای لازم عملیاتی خواهد شد.

هرچند قاسمی از زمان دقیق شروع به کار این طرح صحبت ننموده اما محمدرضا رضایی کوچی، رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفته است: به زودی برای افرادی که در دهک های پایین جامعه قرار دارند سامانه ای برای ثبت نام مسکن ایجاد و به مردم اطلاع رسانی خواهد شد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه سه کار اساسی در اولویت این وزارتخانه برای فراوری مسکن است اضافه کرد: تامین مسکن اولویت اول است که کار با جدیت شروع شده و با کوشش های وزیر شش هزار هکتار زمین که قابلیت ساخت وساز دارد شناسایی شده و به عبارتی تقریبا زمین آماده است که بعضی از این زمین ها در داخل محدوده شهری و بعضی خارج از محدوده است.

بدین ترتیب به نظر می رسد باید به زودی منتظر توزیع شش هزار هکتار زمین رایگان برای ساخت مسکن باشیم. طرحی که معلوم نیست چه سرنوشتی پیدا می نماید.

اخیرا معاون مسکن شهری بنیاد مسکن اعلام نموده بود که برای 10 هزار و 250 متقاضی مسکن ملی نمی توانیم اقدام اجرایی انجام دهیم، چرا که به اسم مثال برای شش هزار نفر زمین قطعی نشده که آن را تحویل دهیم. با وجود چنین تجربه ای اما قرار است طرح توزیع رایگان زمین شروع گردد و در گام احتمالا شش هزار هکتار زمین شناسایی شده در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.

در گزارش قبلی خبرنگاران هم مخاطبان پیغام های قابل تاملی را ثبت کردند که در زیر می توانید بخوانید:

ما سال هاست زمین داریم اجازه ساخت و ساز نداریم ،این درحالی است که زمینهای حومه شهر را آقایون داخل محدوده اعلام کردن شهرک ساختن و فروختن ولی قطعاتی است که وسط شهر است و در مجاورت زمینهای شهریست و فقط با فاصله یک جوب و جدول از خیابان فاصله دارد و 10 دقیقه با مرکز شهر قم فاصله دارند اجازه ساخت و ساز داده نمیگردد . این چیزی غیر از ظلم به خرده مالک ها نیست که زمین وسط شهر داشته باشی اجازه بهره برداری نداشته باشی ، آقایون خودشون برن در حومه شهرها زندگی کنن ، بجای اینکه به مردم بگن خانه های داخل کلان شهر ها برای سرمایه گذاریس نه برای صاحب خونه شدن مردم .

امیدوارم که این خبر درست باشه وبه مردم یاری کنن

ما زمین پانزده پیش خریدیم اجازه ساخت نمیدن میگن جز محدوده شهر نیست در حالی که ما اجاره نشینیم کسی هم پاسخگو نیست

امید وارم این طرح طوری باشه که به کارمندهای دولت اختصاص پیدا نکنه . مال کارگر و قشر فقیر و روزمزد بگیر جامعه باشه که دستشون به جایی بند نیست

چه خواب رویاییه.دولت از مردم به جای هزارتومن یه میلیون میگیره تا برسه.رایگان زمین.خخخخ

سلام خدایش یعنی ماهم برای خونه دار شدن فکر کنیم یعنی به ما هم میرسه خونه ما هم داشته باشیم

دیگر کامنت ها را در گزارش زمین رایگان برای ساخت مسکن بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 4 مهر 1400 بروزرسانی: 4 مهر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 4370

به "شروع طرح توزیع زمین رایگان ، 6 هزار هکتار زمین شناسایی شد ، مشمولان کیستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع طرح توزیع زمین رایگان ، 6 هزار هکتار زمین شناسایی شد ، مشمولان کیستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید