حمل و نقل و جابجایی

قطار خودران روی ریل مجازی حرکت کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، یک قطار خودران و نوآورانه برای نخستین بار در چین افتتاح شده که روی ریل های مجازی حرکت می کند.

9 بهمن 1398

عوارض آزادراهی پیمایشی شد

معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای بیان کرد: طرح پیمایشی شدن عوارض آزادراهی باید در راستای عدالت اجتماعی اجرایی گردد؛ بنابراین در امسال چهار آزادراه دولتی که طرح عوارض الکترونیکی در آن ها اجرایی شده، پیمایشی خواهد شد.

8 بهمن 1398

مه غلیظ و بارش برف تردد در جاده های زنجان را کند کرد

رئیس مرکز راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: مه غلیظ همراه با بارش برف در جاده های این استان تردد را با کندی روبرو کرده است و رانندگان باید تجهیزات زمستانی همراه داشته باشند.

6 بهمن 1398

افتتاحیه لیگ فوتبال بچه ها آینده ساز برگزار می گردد

آیین افتتاحیه نخستین دوره لیگ فوتبال بچه ها آینده ساز شهرداری تهران برگزار می گردد.

6 بهمن 1398

ششمین روز سرگردانی مردم فرانسه در پی اعتصاب های سراسری

با ادامه بن بست میان اتحادیه های کارمندی و کارگری با دولت فرانسه در مورد موضوع تغییر نظام بازنشستگی ، اعتصاب های سراسری گسترده در این کشور همچنان ادامه دارد و وارد ششمین روز خود شد.

6 بهمن 1398

آمریکا 6 نفتکش را به دلیل تحریم های ونزوئلا در فهرست سیاه قرار داد

دولت ترامپ 6 فروند نفتکش را که در حمل و نقل نفت ونزوئلا به کوبا مشارکت داشته اند، در فهرست سیاه تحریم ها قرار داده است.

30 دی 1398

زنان فراموش شده ای که جهان را تغییر دادند

خبرنگاران: اغلب گفته می گردد که تاریخ توسط فاتحان نوشته می گردد. شاید جمله درست تر این باشد که تاریخ توسط مردان نوشته می گردد. کتاب های درسی را باز کنید، در ویکی پدیا چند کلیک کنید یا تنها عبارت چهره های مشهور را در گوگل جستجو نمایید تا خود را با سیلی از...

27 دی 1398

لبنان ، عروس خاورمیانه

بیروت شهری بندری است که بر روی دماغه ای کوچک و درکنار دریای مدیترانه قرار گرفته و بزرگ ترین شهر و پایتخت کشور لبنان است. جمعیت این شهر در سال 2007 میلادی 2.1 میلیون نفر بود. شهر بیروت در میانهٔ کرانه مدیترانه ای لبنان و بر روی یک شبه جزیره جای گرفته است. این...

23 دی 1398

اعتصاب سه روزه شبکه ریلی فرانسه را مختل کرد

اعتصاب کارکنان شبکه ریلی فرانسه باعث شد تا در حرکت قطارها در این کشور اختلال ایجاد گردد.

14 آذر 1398

اعزام 600 دستگاه اتوبوس از تهران به مرز های عراق

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران از اعزام 600 دستگاه اتوبوس به مرز های عراق اطلاع داد.

5 آذر 1398

معرفی کتاب: سه دختر حوّا، نوشته الیف شافاک

الیف شافاک، نویسنده مشهور و جسور ترک، این روزها نامی آشنا برای مخاطبان ادبیات در سراسر جهان است. کارهای او به زبان های مختلف ترجمه می شوند و در صدر پر فروش های بازار کتاب در اروپا و آمریکا و دیگر نقاط جهان قرار دارند.

28 آبان 1398

سرمایه گذاری 20 میلیون دلاری بوئینگ برای تسخیر فضا

شرکت بوئینگ با سرمایه گذاری 20 میلیون دلاری در ویرجین گالاتیک در اندیشه گسترش فعالیت های فضایی خود است.

25 آبان 1398

راه پرپیچ و خم سبزوار برای تبدیل شدن به مقصد گردشگران

سحر وحدت - خراسان رضوی- خبرنگار: امروزه گردشگری یکی از راه های فراوری ثروت و ارزآوری در کشورهای پیشرفته دنیا است که به خوبی مورد توجه قرار گرفته است.

14 آبان 1398

استقبال از مسافران ورودی به استان گلستان هم زمان با هفته گردشگری

به مناسبت هفته گردشگری و در دومین روز از این هفته معاون گردشگری استان گلستان از مسافران ورودی در راه آهن گرگان با تقدیم شاخه های گل استقبال کرد.

12 آبان 1398

ایران به زودی قطب مطرح بازار تولید اورانیوم و آب سنگین می شود

یک تحلیلگر سیاسی پاکستانی اتخاذ گام سوم کاهش تعهدات برجامی از سوی ایران را مثبت ارزیابی کرد و آن را مقدمه مطرح شدن جدی ایران در بازار تولید اورانیوم و آب سنگین خواند.

4 آبان 1398

تمهیدات آتش نشانی برای برگزاری دربی پایتخت

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از آماده باش ایستگاه های آتش نشانی و استقرار نیروهای این سازمان در محدوده برگزاری دربی پایتخت اطلاع داد.

3 آبان 1398

چرا رضاخان راه آهن خلیج فارس- خزر را ساخت؟

در جنگ جهانی قدرتهای جهان با همدیگر میجنگیدند، چون روسیه یک طرف ما و انگلیس در یک طرف ما، امکاناتی داشتند و پایگاهی داشتند، اینها ایران را به اختیار خودشان و بدون اینکه از کسی اجازه بگیرند، وسیله عبور سلاح از یک نقطه به یک نقطه دیگر قرار دادند.

27 مهر 1398

اظهارات سخنگوی شورای شهر؛ از نامه محرمانه شهردار در خصوص بدهی تا شکایات شهرداری در خصوص سگ کشی

سخنگوی شورای شهر تهران در خصوص موضوعاتی همچون خدمات شهرداری در اربعین، رقم دقیق بدهی شهرداری، 12 پرونده تخلفاتی از قبل، پایان سرقت مجسمه قیصر امین پور، انتشار فیلم سگ کشی توضیحاتی را ارائه کرد.

21 مهر 1398

درگیری های جنوب یمن چه پیامدهایی به دنبال دارد؟

جنگ داخلی یمن طی پنج سال گذشته بدون هیچ نشانه ای از حل و فصل قریب الوقوع ادامه یافته است و حالا با بروز درگیری های شدید در جنوب این کشور در میان نیروهای همسوی با دولت مستعفی، چشم انداز این درگیری بیش از پیش پیچیده شده است.

19 مهر 1398

به موفقیت برابر بوریرام خوشبین هستیم، بحث اصلی ما آب و هوای شرجی است

خبرنگاران: سرپرست تیم فوتبال استقلال گفت: بحث اصلی ما در کشور تایلند آب و هوای این کشور است که به همین منظور 3، 4 روز زودتر به تایلند سفر می کنیم.

19 مهر 1398
تعداد: (91)