600 ساعت تنفس هوای پاک در تهران

به گزارش پریها، هوای پاک در تهران طی امسال رکورد زده و پایتخت نشینان از ابتدای سال تاکنون 25 روز هوای پاک تنفس نموده اند که طی 5 سال اخیر بی سابقه بوده است.

600 ساعت تنفس هوای پاک در تهران

به گزارش ایسنا، پایتخت نشینان از ابتدای سال تاکنون 276 روز هوای مطلوب تنفس نموده اند که از این میان 25 روز هوا پاک و 251 روز سالم بود، همچنین طی بهمن، هوای تهران 7 روز پاک، 13 روز سالم و 10 روز ناسالم برای گروه های حساس بود.

در حالی بهمن سال جاری تهران 20 روز هوای مطلوب داشت که طی سال های گذشته حداقل نیمی از روزهای بهمن، هوا برای گروه های حساس ناسالم بود. بر اساس آمار شرکت کنترل کیفیت هوای تهران دومین ماه زمستان سال گذشته هوای تهران 22 روز در شرایط نامطلوب قرار داشت که از این تعداد 19 روز هوا ناسالم برای گروه های حساس و 3 روز ناسالم برای همه افراد بود.

طی بهمن ماه سال 95 نیز هوای تهران به ترتیب 1 روز در شرایط پاک، 21 روز سالم و 8 روز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. دومین ماه زمستان سال های 94 و 93 نیز هوای پایتخت به ترتیب 11 و 15 روز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت.

هر چند که باد و باران طی زمستان سال جاری به بهبود کیفیت هوای کلان شهر تهران یاری کرد، اما اجرای قانون معاینه فنی نیز در این امر بی تاثیر نبود. به گفته محسن پورسیدآقایی - معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران- سال گذشته طول پایداری هوا در تهران سه روز بود. یعنی اگر سه روز باد و باران در تهران نمی آمد، هوا آلوده می شد ولی طی سال جاری طول پایداری هوا به شش روز رسیده است بنابراین تداوم اجرای قوانین و همکاری دستگاه ها در این رابطه به بهبود کیفیت هوای پایتخت یاری می نماید.

مفاهیم: آلودگی هوا چیست؟

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 2281

به "600 ساعت تنفس هوای پاک در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "600 ساعت تنفس هوای پاک در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید