5 نشانه که عمر لپ تاپ شما به انتها رسیده است

به گزارش مجله پریها، یکی از سوالات رایج این است که چه زمانی تشخیص می دهیم که عمر لپ تاپ ما به سرانجام رسیده است و به زودی باید به فکر یک لپ تاپ جدید باشید. این موضوع به شما یاری می نماید با توجه به افزایش قیمت بیش از حد محصولات هوشمند برنامه ای برای آینده داشته باشید.

5 نشانه که عمر لپ تاپ شما به انتها رسیده است

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، بعضی روش ها وجود دارند که می توانند به شما یاری نمایند ایراد لپ تاپ خود را زودهنگام تشخیص دهید:

بیشتر بدانید:

وقتی دکمه پاور را فشار می دهید و هیچ اتفاقی نمی افتد

این لحظه یک ترس جدی برای همه دارندگان لپ تاپ است. بسیار ترسناک است که پاور را فشار دهید و لپ تاپ شما روشن نگردد. درواقع این موضوع می تواند نشانه ای از یک عیب و ایراد جدی و عظیم در لپ تاپ شما باشد. البته گاهی نیز این موضوع صرفا ناشی از یک مشکل برقی ساده است که می تواند با آنالیز دقیق توسط متخصصان حل گردد.

داغ شدن بیش از حد کیبورد ها و بدنه لپ تاپ

آیا لپ تاپ شما وقتی که مدتی با لپ تاپ کار می کنید بیش از حد گرم می گردد؟ آیا این داغی بیش از حد با سر و صدا همراه است؟ هر چه لپ تا شما کهنه تر گردد، زودتر داغ می گردد و سر و صدای آن نیز بلند تر می گردد. بهتر است برای لپ تاپ خود از دستگاه های فن خارجی و خنک نماینده ها بهره ببرید که باعث می شوند لپ تاپ شما زودتر خنک شوند.

پایین آمدن کیفیت صفحه نمایش

نکته شاخص دیگری که باید به دنبال آن باشید، نمایشگر ضعیف است. درواقع از بین رفتن کیفیت تصویر، تار شدن و سو سو زدن تصویر می تواند نشانه ای از مسائل صفحه نمایش باشد. اگر صفحه لپ تاپ شما از هر نوع مشکل جدی برخوردار باشد شاید احتیاج به تعمیر یا تعویض باشد، اما اگز هزینه این کار با توجه به قدیمی بودن لپ تا شما بالا باشد، بهتر است به فکر یک لپ تاپ جدید باشید.

اختلال در عملکرد صفحه کلید

صفحه کلید یکی از اجزای لپ تاپ است که می تواند عملکرد صحیح را متوقف کند و گاهی اوقات کلید های خاصی کار را متوقف می نمایند. شاید بتوان سری به تعمیرگاه ها زد تا این مشکل را حل کرد، اما اگر مشکل صفحه کلید اساسی باشد بهتر است به فکر تغیی لپ تاپ خود باشید.

مشکل باتری

با گذشت زمان، حداکثر ظرفیتی که یک باتری قادر به نگه داشتن شارژ است، کاهش می یابد، زیرا باتری با شارژ شدن مکرر فرسوده می گردد. ماه های اولی که لپ تاپ را خریداری نموده اید، ممکن است ساعت ها از لپ تاپ خود بهره ببرید. اما با گذشت زمان عمر باتری به شدت کاهش پیدا می نماید، اما اگر این مشکل شدید شد باید باتری را تعویض کنید یا به فکر لپ تاپ جدید باشید.

منبع: انتخاب
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3545

به "5 نشانه که عمر لپ تاپ شما به انتها رسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 نشانه که عمر لپ تاپ شما به انتها رسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید