3 فیلم ایرانی به جشنواره مدفیلم ایتالیا دعوت شدند

به گزارش مجله پریها، فیلم سینمایی روزهای نارنجی به همراه دو فیلم کوتاه تاریکی و من گناهی پراحساس مرتکب گردیده ام به نمایندگی از سینمای ایران در بیست و چهارمین دوره جشنواره مِد فیلم ایتالیا حضور خواهند داشت.

3 فیلم ایرانی به جشنواره مدفیلم ایتالیا دعوت شدند

به گزارش خبرنگاران، جشنواره فیلم های مدیترانه ای رم مِدفیلم که همه ساله از 9 تا 18 نوامبر (18 تا 27 آبان ماه) در شهر رم ایتالیا برگزار می گردد؛ سال جاری در بخش رقابتی اصلی فیلم های بلند میزبان روزهای نارنجی به کارگردانی آرش لاهوتی است.

فیلم سینمایی روزهای نارنجی پیش از این در جشنواره های بین المللی دیگری از جمله بخش کشف چهل و سومین دوره جشنواره فیلم تورنتو و نوزدهمین دوره جشنواره فیلم کالگاری در کانادا، بخش مسابقه اصلی چهاردهمین جشنواره فیلم زوریخ، بخش مسابقه اصلی چهل و دومین دوره جشنواره سائوپائولو در کشور برزیل و جشنواره فیلم های عصیانگر تافی فست لهستان نیز روی پرده رفته است و هدیه تهرانی، علی مصفا، مهران احمدی، علیرضا استادی، ژیلا شاهی، رویا حسینی، صدف عسگری، لیلی فرهادپور، اکرم علمدار، امین گلستانه و سیامک ادیب بازیگران این فیلم هستند.

عرضه و پخش بین المللی فیلم روزهای نارنجی به عهده محمد اطبایی (مستقل های ایرانی) است که داستان آن درباره آبان، زنی 45 ساله است که واسطه استخدام کارگران فصلی است.

اما فیلم کوتاه تاریکی به کارگرانی سعید جفریان نیز در بخش رقابت بین الملل فیلم های کوتاه جشنواره مدفیلم پذیرفته گردیده است و فیلم کوتاه من گناهی پراحساس مرتکب گردیده ام ساخته مریم تفکری نیز در بخش زنان در فیلم نمایش خواهد داشت.

جشنواره مِد فیلم اولین جشنواره در ایتالیا است که به ترویج سینمای مدیترانه و اروپا اختصاص دارد. فستیوال مِد فیلم در سال 1995 به مناسبت یکصدمین سالگرد سینما تاسیس شد و بر این اعتقاد است که تنوع یک ارزش است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 آبان 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 838

به "3 فیلم ایرانی به جشنواره مدفیلم ایتالیا دعوت شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 فیلم ایرانی به جشنواره مدفیلم ایتالیا دعوت شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید