2 طرز تهیه حلوا مسقطی لاری

به گزارش پریها، حلوا به عنوان یکی از قدیمی ترین دسرهای تاریخ بشر به هر شکلی که طبخ و سرو گردد دسری خوشمزه و مطبوع است. با آن که حلوا را به هر مناسبتی می توانید بپزید و میل کنید اما حقیقت این است که از دیرباز در آیین های سنتی ایرانی، گندم و سفیدی آرد گندم به عنوان نمادی برای غلبه بر تاریکی مرگ و اندوه و سوگواری بوده است اگر چه در بسیاری از شهرهای ایران برای مراسمی مثل عروسی یا مناسبت های شاد مذهبی حلوا یکی از عناصر اساسی و مهم است. حلواهای مختلف بسته به مواد به کار رفته در پخت آن، نوع و شکل تزیین و نیز خاستگاه شان در مناطق مختلف نام های متفاوتی هم دارند. حلوا مسقطی لاری زعفرانی یا به قول خود لاری ها حلوا مقراضی یکی از قدیمی ترین حلواهای طبخ شده در استان های جنوبی ایران به خصوص بوشهر و شیراز و در اصل منطقه لار است که به مناسب های مختلف مذهبی، جشن و سرور و سوگواری پخته می گردد. طرز تهیه حلوا مسقطی لاری مجلسی زعفرانی به ساده ترین روش ممکن در مجله خبرنگاران بخوانید.

2 طرز تهیه حلوا مسقطی لاری

طرز تهیه حلوا مسقطی لاری زعفرانی مجلسی

مواد لازم

  • پودر نشاسته گندم: 1 لیوان فرانسوی
  • شکر: 2 لیوان
  • گلاب: ½ لیوان
  • آب: 4 لیوان
  • روغن مایع: 3/4 لیوان (می توانید از 1 لیوان کره نرم شده در دمای محیط هم بهره ببرید)
  • زعفران دم نموده: به میزان لازم
  • هل: 6 تا 7 عدد ساییده
  • خلال بادام و پسته و مغزگردوی خرد شده: در مجموع 1 لیوان

طرز تهیه حلوا مسقطی لاری زعفرانی

برای درست کردن حلوا مسقطی ابتدا پودر نشاسته و آب را در یک قابلمه تفلون بریزید و هم بزنید با هم مخلوط شوند. سپس شعله زیر قابلمه را روشن کنید و اجازه دهید ترکیب آب و نشاسته روی شعله متوسط گاز کمی غلیظ گردد. در این حین مرتب مواد داخل قابلمه را هم بزنید. وقتی مخلوط نشاسته و آب کمی غلیظ شد، شکر و نیمی از روغن یا کره را اضافه کنید، شعله گاز را ملایم کنید و مرتب هم بزنید تا زمانی که مایه اولیه حلوا به اصطلاح خودش را گرفت اجازه دهید که این مایه به مدت دوساعت و نیم خیلی ملایم و کم کم بجوشد و خوب پخته گردد. چون نشاسته زود ته می گیرد مرتب مواد را هم بزنید تا ته نگیرد و خوب غلیظ گردد.

هر چه بیشتر و آرام و با حوصله هم بزنید حلوا کشدارتر می گردد. در اواسط کار باقی مانده روغن یا کره را کم کم به مایه حلوا اضافه کنید و هم بزنید تا روغن کاملا جذب حلوا گردد. یک ساعت مانده به پخته شدن حلوا مسقطی، گلاب و زعفران دم نموده را به حلوا اضافه کنید و خوب هم بزنید. مغز گردو و پسته و خلال بادام را در ده دقیقه آخر به حلوا اضافه کنید. نشانه آماده شدن حلوا مسقطی لاری زعفرانی این است که در هنگام هم زدن حلوا به راحتی از ظرف جدا گردد و رد قاشق روی حلوا باقی بماند و البته به غلظت دلخواه و مورد نظر شما رسیده باشد. به محض این که شعله گاز را خاموش کردید حلوا را در ظرف مورد نظرتان سرو کنید و با پشت قاشق سطح حلوا را صاف کنید تا یکدست گردد. باید ته قاشق را چرب کنید تا حلوا به قاشق نچسبد و خوب صاف گردد.

نکات مهم طرز تهیه حلوا مسقطی لاری مجلسی

*مدت زمان پخت حلوا مسقطی لاری زعفرانی بیشتر از سایر حلواهاست و حدود 3 تا 3 و نیم ساعت زمان می برد.

*یک روش دیگر درست کردن حلوا مسقطی لاری مجلسی این است که برای درست کردن این حلوا به جای پودر نشاسته از گل نشاسته بهره ببرید. اما باید گل نشاسته را با مقداری آب مخلوط کنید و سپس از صافی رد کنید تا یکدست گردد. در این صورت ابتدا نشاسته را در قابلمه بریزید و روی حرارت ملایم هم بزنید تا کم کم بپزد و سپس سایر مواد را به آن اضافه کنید.

*اگر دوست دارید حلوا شیرین تر باشد ½ استکان دیگر شکر برای این مفدار مواد به آن اضافه کنید.

*هر چه زمان پخت این حلوا بیشتر باشد و البته در حین پخت مرتب هم بزنید کشدارتر و شفاف تر می گردد.

*اگر بعد از اضافه کردن زعفران و گلاب یک دم کنی روی قابلمه و یک شعله پخش کن زیر قابلمه بگذارید تا ده دقیقه الی یک ربع روی شعله ملایم گاز پخته گردد حلوا حسابی جا افتاده و خوش عطر می گردد.

*اگر می خواهید همواره یک حلوای فوق العاده خوشمزه و کشدار داشته باشید همواره این مقدار نسبت ها را رعایت کنید: هر پیمانه ای که انتخاب می کنید از آن یک پیمانه نشاسته، 2 پیمانه شکر و 4 پیمانه آب بهره ببرید. مقدار مغزها، روغن و گلاب و زعفران بستگی به سلیقه شما دارد.

*بعد از سرد شدن کامل حلوا مسقطی می توانید آن را به اشکال دلخواه برش یا قالب بزنید.

*برای درست کردن حلوا مسقطی حتما از روغن مایع یا برای این مقدار مواد از یک لیوان کره بهره ببرید تا یک حلوای لطیف و یکدست داشته باشید.

*نشانه آماده شدن حلوا مسقطی این است که وقتی با قاشق روی آن می کشید قاشق روی حلوا خط بیندازد و محو نگردد.

*اگر می خواهید یک حلوای مسقطی مجلسی به اصطلاح دو بَر مغز داشته باشید حین پخت حلوا به آن مغزها را اضافه نکنید. قبل از سرو حلوا یکی از خلال ها مثلا خلال مغز بادام را در کف ظرف مورد نظر بریزید و یکدست کنید و سپس حلوا را روی آن بریزید. خلال دیگر مثلا خلال پسته را روی حلوا به صورت یکدست بریزید.

*حلوا مسقطی لاری زعفرانی را بدون مغز و ساده هم می توانید طبخ کنید.

*به جای انواع مغز می توانید روی حلوا مسقطی پودر گل سرخ را پودر وانیل بریزید.

منبع: افق کوروش
انتشار: 1 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 2487

به "2 طرز تهیه حلوا مسقطی لاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2 طرز تهیه حلوا مسقطی لاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید