13 مدل پیراهن که همه آقایان باید داشته باشند

به گزارش مجله پریها، فرقی نمی کند که به چه کاری مشغول باشید در هر صورت انواع مختلفی از پیراهن ها وجود دارند که که همه آقایان باید در کمد لباس خود داشته باشند. از پیراهن دکمه دار آکسفورد تا پیراهن شمبری غیر رسمی، بعضی استایل ها برای رویدادها و فصل های خاص مناسب هستند و می توانند در هر جایی پوشیده شوند. در صورتی که در انتخاب نوع پیراهن احتیاج به یاری دارید این مطلب را تا پایان مطالعه کنید زیرا در این مطلب 13 مدل پیراهن مردانه کاربردی را معرفی نموده ایم.

13 مدل پیراهن که همه آقایان باید داشته باشند

1. پیراهن دکمه دار آکسفورد

پیراهن آکسفورد دکمه دار مدل کلاسیکی است که به وسیله جان بروکس (John Brooks) در سال 1896 طراحی شد. پارچه ضخیم تر و یقه دکمه دار جزو ویژگی های شاخص این مدل پیراهن بوده و جزو پیراهن های استایل کلاسیک سنتی به شمار می رود. پیراهن آکسفورد برای رویدادهای بسیاری مانند مراسم عروسی و محل کار مناسب است. سعی کنید برای داشتن استایل حرفه ای تر و موقعیت های رسمی تر در پی رنگ های روشن تر و برای موقعیت های غیررسمی در پی رنگ های تیره تر باشید.

2. پیراهن رسمی

پیراهن رسمی با استایل شیک و ساده دقیقا همان چیزی است که توجه بسیاری را جلب می نماید. این پیراهن اغلب از پیراهن معمولی ضخیم تر است و یقه گوشه دار، cutaway، بالدار یا دوبل دارد. پیراهن رسمی با کت و شلوار مجلسی یا کت و شلوار سه تکه عالی به نظر می رسد و با کراوات، پاپیون و دکمه سردست تکمیل می گردد.

  • 10 قانون مهم که باید برای خرید پیراهن رسمی مردانه درنظر بگیرید

3. پیراهن یقه کوبایی

پیراهن یقه کوبایی دارای آستین کوتاه و یقه باز است. این مدل پیراهن یک لباس تابستانه لازم است که ظاهر مجذوب کنندهی ایجاد می نماید. البته پیراهن یقه کوبایی استایلی مشابه رفتن به تعطیلات را ایجاد نمی نماید و در صورتی که آن را به درستی در استایل خود بهره ببرید ظاهر جالبی خواهید داشت. با انتخاب مدل دلخواه خود از بین رنگ ها و طرح های مختلفی که برای این مدل پیراهن وجود دارند می توانید استایلی غیررسمی ایجاد کنید.

4. اورشرت یا بالاپوش

برای زمان های میان فصلی که به علت سرما نمی توان تیشرت و به علت گرمای زیاد نمی توان کت پوشید، اورشرت کاربرد پیدا می نماید. اورشرت کاربردی است و اغلب روی یک لباس دیگر مانند تیشرت یا پیراهن دکمه دار پوشیده می گردد. زیبایی بالاپوش در سادگی آن است بنابراین سعی کنید در پی یک تیشرت ساده برای زیر آن باشید که با اورشرت تک رنگ به خوبی ست گردد. طیف های رنگی آبی و طوسی برای پوشیدن در شب و رنگ های خنثی برای پوشیدن در طول روز مناسب هستند.

5. پیراهن فلانل

با پیراهن فلانل استایل شیکی داشته باشید و گرم بمانید. این پیراهن را اغلب افرادی که در شرایط آب و هوایی سرد زندگی می نمایند می پوشند و از پارچه ضخیم، نرم و سنتی که طرح چهارخانه دارد تهیه می گردد. پیراهن فلانل برای روزهایی که می خواهید گرم بمانید برترین انتخاب است. آن را با تیشرت و شلوار جین ست نموده و استایل مجذوب کنندهی داشته باشید.

6. پیراهن آفیس

پیراهن آفیس یک انتخاب ایدئال برای مواقعی است که می خواهید با کمترین کوشش شیک به نظر برسید. این پیراهن برای افرادی که در محل کار پشت میز می نشینند بسیار مناسب است و استایل غیررسمی تجاری ایجاد می نماید. رنگ هایی مانند سفید و آبی کمرنگ هم برای محل کار عالی هستند. برای داشتن استایل غیررسمی تر بدون بستن کراوات در پی طرح هایی مانند آکسفورد باشید.

7. پیراهن شمبری

پیراهن های شمبری یکی از کاربردی ترین مواردی هستند که باید در کمد لباس داشته باشید. شمبری برخلاف جین به صورت پارچه نازک بافته شده است و ساختار بافت ساده ای دارد که ظاهری راحت و غیررسمی ای ایجاد می نماید. این مدل پیراهن برای رویدادهای اسمارت کژوال یا راحت مناسب هستند و راحتی آن را با ترکیب کردنش با شلوار جین یا شلوار کتان حفظ کنید. در صورتی که احتیاج دارید ظاهر شیک تری داشته باشید پیراهن شمبری را با کت بپوشید. گزینه های ممکن برای ست کردن با این پیراهن بی نهایت هستند.

8. پیراهن کلاسیک آستین کوتاه

این پیراهن مشابه پیراهن کلاسیک آستین کوتاه سنتی دکمه دار یقه باز و گوشه دار دارد و یک انتخاب شیک برای یک استایل غیررسمی در ساحل یا کافه است. پیراهن آستین کوتاه کلاسیک درطرح ها و رنگ های مختلفی وجود دارد و می توانید به شیوه دلخواه آن را ست کنید. این مدل پیراهن بدون کراوات و همراه با یک جفت شلوار جین، شلوار کتان یا شلوارک ظاهر بسیار خوبی ایجاد می نماید.

  • پیراهن هاوایی مردانه و روش های ست کردن آن در استایل های تابستانی

9. پیراهن جین

پیراهن جین جزو لباس هایی است که به سرعت می تواند اجزای استایل را به هم مرتبط کند. آن را برای دورهمی های غیررسمی یا رویدادهای اسمارت کژوال بهره ببرید زیرا بدون کوشش زیاد ظاهر مجذوب کنندهی را به وجود می آورد. برای زیر پیراهن جین در پی یک تیشرت رنگ روشن باشید و آن را با یک جفت شلوار رنگ تیره ست کنید. پیراهن جین هیچگاه دمده نمی گردد و یک انتخاب شیک برای مواقعی که می خواهید استایل راحت و جالبی داشته باشید به شمار می رود.

10. پیراهن کتان

پیراهن های کتان یک انتخاب عالی برای روزهایی هستند که احساس گرمای بیش از حد دارید. این پیراهن ها از پارچه های قابل تنفس تهیه می شوند که به صورت سنتی در موقعیت های غیررسمی و اسمارت کژوال استفاده می شوند. برای پیراهن کتان در پی رنگ هایی مانند سفید یا آبی باشید که مجذوب کنندهیت بیشتری به استایل می دهند. آستین ها را بالا زده و یک جفت شلوار کتان رنگ روشن برای ظاهر مجذوب کننده تابستانی به همراه آن بپوشید یا برای داشتن استایل های رسمی تر آن را با کت و شلوار جین ترکیب کنید.

11. پولوشرت

پولوشرت یکی از لباس های کاربردی و شیک است که در موقعیت های غیررسمی ظاهر بسیار خوبی را به وجود می آورد. پولوشرت برخلاف تیشرت، از پارچه بافته شده تهیه می گردد و با یقه لبه دار و چند دکمه در قسمت گردن تکمیل می گردد. پولوشرت را می توان از میان رنگ های روشن یا رنگ های تیره مختلف انتخاب کنید.

  • چگونه با پولوشرت یک استایل شیک و مجذوب کننده در هوای گرم داشته باشید؟

12. پیراهن یقه ماندارین

پیراهن یقه ماندارین یک انتخاب کلاسیک برای مواقعی است که تصمیم دارید برای رویدادهای رسمی یک پیراهن یقه دار و کراوات بپوشید. این پیراهن یک استایل مدرن برای پیراهن مردانه است که بدون احتیاج به اکسسوری های بیشتر یا پاپیون و کراوات ظاهر شیکی را ایجاد می نماید.

پیراهن یقه ماندارین یک انتخاب کاربردی برای کمد لباس آقایان است. برای موقعیت های رسمی این پیراهن را با شلوار کتان یا شلوار جین متناسب ست کنید یا برای تیپ غیررسمی آن را با شلوار جین آبی مورد علاقه خود بپوشید. یک جفت کفش رسمی را با آن ترکیب نموده و برای شیک تر شدن آستین ها را بالا بزنید.

13. پیراهن هنلی

پیراهن هنلی یک پیراهن غیررسمی است که از تیشرت ساده رسمی تر و از پولوشرت غیررسمی تر به شمار می رود. این پیراهن را با شلوار جین، شلوار جاگر یا شلوار کتان می توانید ست کنید. ساختن استایل خیلی رسمی با پیراهن هنلی سخت است اما می توان آن را برای همه موقعیت های غیررسمی به کار گرفت. پیراهن های هنلی دارای بافت ضخیم تر گزینه بسیار مناسبی برای انتقال از تابستان به زمستان هستند.

پیراهن ها چه مدل هایی دارند؟

هر استایل نام مختلفی دارد به عنوان مثال پیراهن آکسفورد دکمه دار یک پیراهن سنتی غیررسمی و پیراهن رسمی یک لباس مناسب برای رویدادهای رسمی برای پوشیدن به همراه کت و شلوار است. سایر مدل های پیراهن ها شامل پیراهن یقه کوبایی، اورشرت یا بالاپوش، فلانل، شمبری، کتان، آفیس، جین، کلاسیک آستین کوتاه و پولوشرت هستند.

پیراهن های نیمه آستین چه نام دارند؟

پیراهن های نیمه آستین مشابه پیراهن کلاسیک دکمه دار هستند و اغلب جلوی آن ها به صورت کامل با دکمه بسته می گردد. این پیراهن ها اغلب غیررسمی بوده و روی شلوار قرار می گیرند.

پیراهن های آستین بلند چه نام دارند؟

پیراهن آستین بلند، پیراهنی است که همه دست را می پوشاند. استایل های پیراهن های آستین بلند می توانند متفاوت باشند به عنوان مثال گاهی اوقات تیشرت آستین بلند برای مواقع غیررسمی و مواقع دیگر یک لباس عالی برای رویدادهای رسمی است.

در سرانجام

در این مطلب 13 مدل پیراهنی که همه آقایان باید در کمد لباس خود داشته باشند معرفی شدند. به نظر شما کدام مدل پیراهن کاربردی تر است؟

منبع: The Trend Spotter, FashionBeans

منبع: دیجی استایل
انتشار: 14 تیر 1401 بروزرسانی: 14 تیر 1401 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 4652

به "13 مدل پیراهن که همه آقایان باید داشته باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "13 مدل پیراهن که همه آقایان باید داشته باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید