10 مکان مقدس شگفت انگیز در گوشه و کنار جهان

به گزارش مجله پریها، 10. دویل تاور (برج شیطان)، وایومینگ، ایالات متحدهمکانی تشکیل شده بر اثر لاکولیت قدرتمند و نفوذ ماگما که از طرف بومیان آمریکایی که افسانه های مختلفی در خصوص ریشه های این محل ساخته اند، به عنوان مکانی مقدس در نظر گرفته شده است؛ بنابراین از بازدیدنمایندگان خواسته می گردد که به این مکان مقدس احترام بگذارند. قبایل محلی هنوز هم مراسم مذهبی خود را در این محل برگزار می نمایند. هرسال در ماه ژوئن، یکی از فعالیت هایی که مورد تائید بومیان آمریکایی نیست و از بازدیدنمایندگان انتظار می رود آن را انجام ندهند، بالا رفتن از برج شیطان است. بااین وجود، همه آزاد هستند که در 2 کیلومتر راستا پیاده روی دل فریب اطراف این ساختار به گشت وگذار بپردازند.

10 مکان مقدس شگفت انگیز در گوشه و کنار جهان

9. تپه صلیب ها (The Hill of Crosses)، شاولیای، لیتوانی

تپه صلیب ها یکی از مشهورترین نقاط کشور لیتوانی به شمار می رود. تخمین زده می شود که حدود 200 هزار صلیب در اینجا وجود دارد که توسط زائران جا گذاشته شده اند. پاپ ژان پل دوم در سال 1993 از این تپه بازدید کرد و آن را مکانی برای امید، صلح، عشق و فداکاری نامید. ازآنجایی که تپه مذکور از اشغال کشور در طول جنگ، جان سالم به در برده است، زیارت آن دلالت بر مقاومت در برابر جنگ و ترور دارد. این تپه یکی از پر بازدیدترین و معتبرترین جاذبه های لیتوانی است. مصنوعات مختلفی که در طول چند دهه اینجا جمع شده اند، نمایشی منحصربه فرد از هنر مردمی را به وجود آورده است.

8. اولورو، سرزمین شمالی، استرالیا

صخره شنی یکی از مشهورترین و شناخته شده ترین جاذبه های کشور استرالیا به شمار می رود. مفهوم نمادین این ساختار به اندازه خودش احساس برانگیز است. این مونادنوک یا به عبارتی اینسلبرگ برای بومیان استرالیا مقدس شمرده می شود. آن ها اعتقاد دارند که ارواح هنوز به همراه گونه های جانوری منحصربه فرد در این ناحیه زندگی می نمایند. گردشگر های زیادی هرساله از این منطقه دیدن می نمایند. از محبوب ترین فعالیت های تفریحی در اینجا می توان به بالا رفتن از اولورو اشاره نمود. بااین وجود اخیرا پیشنهاد شده است که ممنوعیت چنین فعالیت های اعمال شود؛ بنابراین بهتر است عجله به خرج دهید و هرچه سریع تر از اولورو بازدید کنید.

7. سینوتی (Cenote)، چیچن ایتزا، مکزیک

وجود گودال های طبیعی در کشور مکزیک، امری عادی است. چیچن ایتزا در تمدن مایا شهر مهمی محسوب می شد. سینوتی مقدس نه تنها به عنوان شگفتی طبیعت شناخته می شود، بلکه یک نقطه تاریخی هم به شمار می رود. این گودال توسط زائرانی بازدید می شد که اشیا و گاهی اوقات حتی انسان ها را هم برای خدای باران قربانی می کردند. بعدها کالاهایی که به خوبی محافظت شده اند در ته این گودال پیدا شد. دو گودال چیچن ایتزا به طرز ویژه ای در میان گردشگران زیبا و دوست داشتنی هستند. ازآنجایی که خود این شهر هم بسیار جالب است ارزش بازدید کردن را دارد.

6. کوه فیجی، جزیره هونشو، ژاپن

کوه فیجی که آتش فشانی با مخروط متقارن است، سمبل و نماد فرهنگ کشور ژاپن به شمار می رود. این کوه با3776 متر ارتفاع، بلندترین کوه این کشور محسوب می شود که به خاطر بار معنایی تاریخی، فرهنگی و مذهبی اش، به مدت چند قرن است که زائران را به سوی خود جذب می نماید. امروزه مردم به دلایل مختلفی از این کوه دیدن می نمایند. بالا رفتن از آن یکی از دوست داشتنی ترین فعالیت هایی است که صورت می پذیرد. همچنین افراد ماجراجو علاقه زیادی به ورزش هیجان انگیز پاراگلایدر دارند. ازآنجایی که کوه فوجی با 5 دریاچه زیبا احاطه شده است، هرساله جشنواره های زیادی در اطراف آن برگزار می شود.

5. Songzanlin، شانگری-لا، چین

Songzanlin، عظیم ترین صومعه بودائی تبتی است که در یون نان واقع شده است. این صومعه یکی از مشهورترین و همچنین زیباترین معابد چین محسوب می شود. این مجموعه در سال 1679 ساخته و شبیه یک شهر تاریخی کوچک به نظر می رسد. معماری تبتی، طراحی و عناصر به کاررفته در آن، نقاشی های محافظت شده و مجسمه های طلایی بودا از این مکان یک مقصد جذاب گردشگری ساخته اند. به خاطر ساخته شدن صومعه در کوه ها، مناظری یکدست و زیبا در اطراف آن خودنمایی می نمایند. مردم در روز 29 نوامبر هرسال اینجا جمع می شوند تا راهبانی را که به همراه ماسکی بر صورت مشغول پایکوبی های سنتی و مرسوم هستند به تماشا بنشینند. همچنین در ماه ژوئن، جشن مسابقه اسب دوانی برگزار می شود و با غذا، پایکوبی، آواز و خریدوفروش جامه های پوستین و پارچه ابریشم از مردم پذیرایی می شود. همچنین در ماه سپتامبر و طی جشنواره اقلیت هنرمندان برای ارائه ساخته هایشان به این صومعه سفر می نمایند.

4. دریاچه یام دراک (Yamdrok)، تبت

آب های تازه دریاچه یام دراک که یکی از دریاچه های مقدس تبت است، در میان شهر لهاسا (پایتخت تبت) و شهر کوچک Gyantse واقع شده اند. به دلیل قدرت های معنوی این مکان، دالایی لاما (رهبر مذهبی بودائیان) و همچنین مردم بومی منطقه از آن زیارت می نمایند. اهمیت قداست این دریاچه به بودای دوم برمی شود که مذهب بودائی را وارد تبت کرد. همچنین صومعه زنانه Samding بر روی یک شبه جزیره در وسط همین دریاچه ساخته شده است. این دریاچه در محیطی شگفت انگیز واقع شده است که برای تنها بودن و به آرامش رسیدن فوق العاده به نظر می رسد.

3. دریاچه آبی، جزیره جنوبی، نیوزیلند

در میان دریاچه های پارک ملی نلسون، دریاچه ای نسبتا کوچک وجود دارد که گفته می شود شفاف ترین آب دنیا را دارد. آبی که تقریبا به زلالی آب مقطر است، به این معنی که تا عمق 80 متری آن قابل مشاهده است. این دریاچه برای قوم مائوری که آن را Rotomairewhenua می نامند، مقدس محسوب می شود، بنابراین ورود به دریاچه و شنا کردن در آن ممنوع است. بااین وجود، عکاسی به نام کلاوس تایمان (Klaus Thymann) به طور ویژه اجازه یافت تا وضوح و زیبایی دریاچه را برای اهداف علمی به تصویر بکشد. این دریاچه در پارکی زیبا واقع شده است که مکانی عالی برای آرامش، پیاده روی، ماهیگیری و فرصت کمپ زدن در دل طبیعت را فراهم می نماید.

2. باتو کیو (غارهای باتو)، Gombak، مالزی

تپه سنگ آهکی باتو دارای تعداد زیادی غار و نقطه مقدس است که توسط مردم محلی و همچنین گردشگران بازدید می شوند. مجموعه معبد باتو در سراسر این تپه پراکنده شده که بخش اصلی آن در بالای تپه است و برای رسیدن به آن باید از 276 پله بالا رفت. مکانی مبهم و فریبنده که در طول عمرتان حداقل یک بار باید ببینید. فریبندگی این محل نه تنها به خاطر شگفتی های طبیعی، بلکه به خاطر وجود یک مجسمه بلند هندو هم است. اگر تصمیم گرفتید از این غارها بازدید کنید، بهتر است در یک تور راهنما ثبت نام کنید که در طول آن تاریخ و شکوه غارهای باتو را برایتان معرفی خواهند کرد. ضمناً مراقب میمون هایی که سعی می نمایند بطری آبتان را بدزدند باشید، گرچه، این موضوع خود از جاذبه های سرگرم نماینده این منطقه است.

1. کلیموتو (Kelimutu)، جزیره فلورس، اندونزی

کلیموتو آتش فشانی است که 3 دهانه ی دریاچه ای شگفت انگیز در قله اش دارد. آب های این دریاچه ها به رنگ های قرمز، سبز یا آبی خودنمایی می نمایند. بومی های جزیره فلورس بر این اعتقاد هستند که این دریاچه ها استراحتگاه ابدی اجدادشان است. بر طبق سنت و اعتقاد، رنگ آب دریاچه ها مربوط به خلق وخوی ارواح است. هیچ کس نمی تواند رنگ این آب ها را پیش بینی کند، چراکه گاهی به رنگ سیاه وسفید تغییر می نمایند. علت این تغییر رنگ ، دودی است که از آتش فشان و براثر فعالیت های شیمیایی ایجاد می شود. بدون شک این مکان، نقطه ای منحصربه فرد بر روی این کره خاکی است. به علاوه پارک ملی که آتش فشان در آن واقع شده است، ارزش بازدید بالایی دارد. منبع: placestoseeinyourlifetime

منبع: کجارو
انتشار: 20 اسفند 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3990

به "10 مکان مقدس شگفت انگیز در گوشه و کنار جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 مکان مقدس شگفت انگیز در گوشه و کنار جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید