یک چهارم آمریکایی ها فیس بوک را حذف کردند

به گزارش مجله پریها، نتایج نظرسنجی های اجرا شده نشان می دهد که یک چهارم کاربران آمریکایی اپلیکیشن فیس بوک را از گوشی های خود حذف نموده اند.

یک چهارم آمریکایی ها فیس بوک را حذف کردند

به گزارش خبرنگاران، به نقل از وب سایت gsmarena، بسیاری از کاربران فیس بوک تحت تاثیر رسوایی سال گذشته این شبکه اجتماعی مبنی بر افشای اطلاعات خصوصی و نقض حریم شخصی کاربرانش به نشانه اعتراض فیس بوک را ترک کردند.

پس از آنکه وب سایت ها و رسانه های خبری بسیاری گزارش کردند که شبکه اجتماعی فیس بوک در انتشار اطلاعات شخصی و خصوصی کاربرانش دست داشته است، مردم و منتقدان بسیاری فیس بوک را به خیانت در امانت و همکاری با نهادهای دولتی یا تحقیقاتی متهم کردند.

این شبکه اجتماعی به سرعت آماج حملات کاربران بسیاری در سراسر جهان نهاده شد، به گونه ای که تعداد کثیری از شرکت ها و افراد معروف، به بستن و غیرفعال کردن صفحات مجازی خود در فیس بوک اقدام نموده و استفاده از این شبکه اجتماعی را ننگی برای دنیای مجازی توصیف نموده اند.

حالا بر اساس تازه ترین تحقیقات انجام گردیده، یک چهارم از آمریکایی ها اپلیکیشن فیس بوک را حذف نموده و سایر آن ها به ایجاد تغییر در وضعیت و تنظیمات حریم خصوصی کاربران اقدام نموده اند.

طبق این آمار، در طول یک سال گذشته 26 درصد از کاربران فیس بوک اپلیکیشن این شبکه اجتماعی را از گوشی های هوشمند و سایر دستگاه های الکترونیکی خود حذف نموده اند و حجم قابل توجهی (54 درصد) از آن ها نیز تنظیمات حریم خصوصی آن را تغییر داده اند. این در حالیست که 46 درصد از آن ها همان تنظیمات قبلی را مناسب دانسته اند.

به نظر می رسد که نسل جوان در گروه های سنی 18 تا 29 سال بیش تر از سایر کاربران فیس بوک به تنظیمات حریم خصوصی و حفاظت از اطلاعات شخصی خود اهمیت می دهند و این در حالیست که تنها یک سوم از کاربران بالای 65 سال تنظیمات فیس بوک خود را تغییر داده و 10 درصد از آن ها نیز اقدام به حذف اپلیکیشن فیس بوک نموده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 مهر 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 650

به "یک چهارم آمریکایی ها فیس بوک را حذف کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک چهارم آمریکایی ها فیس بوک را حذف کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید