چرا گوگل دکمه View image را حذف کرد

گوگل نحوه نمایشی را در قسمت جستجوی عکسها به دلیل انتقاداتی که ناشرین تصاویر در خصوص رعایت کپی رایت داشتند بازطراحی نمود و دکمه View image را حذف کرد.

چرا گوگل دکمه View image را حذف کرد

گوگل تغییری در جستجوی تصاویر موتور جستجوی خود ایجاد کرده است که با وجود کوچک بودن، تأثیر بزرگی خواهد داشت. زمانی که روی تصویر یافت‌شده کلیک می‌کنید تا آن را به‌صورت جداگانه باز کنید، دکمه View Image از بین رفته است. این دکمه برای کاربران بسیار مفید بود؛ چرا که وقتی دنبال تصویر خاصی می‌گردید، به احتمال بسیار زیاد آن را در گوگل پیدا می‌کنید و برای مشاهده و ذخیره آن باید از این دکمه استفاده کنید. حالا با حذف دکمه View image باید چند گام اضافه برای ذخیره یک تصویر طی کنید.

این تغییر مسلما به قصد محدود کردن کاربران ایجاد شده؛ گوگل سال‌های زیادی است که توسط عکاسان و ناشران مورد انتقاد قرار می‌گیرد؛ چرا که قابلیت جستجوی تصاویر باعث سرقت تصاویر خلق‌شده توسط آنان می‌شود. حالا در واکنش به این انتقادها، گوگل دکمه View image را حذف کرده است. هفته گذشته گوگل با سایت Getty قراردادی امضا کرد که بر اساس آن، گوگل اطلاعات مربوط به کپی رایت را نمایش دهد و مناسبات خود با سایت گتی را بهبود بخشد. این اقدام جدید در راستای همان توافقات بین گوگل و گتی صورت گرفته است.

این تغییر یا کاربران از ذخیره عکس مورد نظر منصرف یا آن‌ها را وادار به طی کردن چند مرحله اضافه می‌کند؛ یعنی کاربران مجبور خواهند بود به‌جای View image از Visit website استفاده کنند. در این صورت وارد وب‌سایتی می‌شوند که عکس در آن منتشر شده است. بنابراین تبلیغات احتمالی موجود در آن وب‌سایت را مشاهده خواهند کرد و این موضوع باعث درآمدزایی برای صاحب آن پایگاه اینترنتی می‌شود؛ ضمن اینکه اگر کاربر وارد سایت منتشرکننده یک عکس شود، اطلاعات کپی رایت تصویر نیز برای وی قابل مشاهده خواهد بود.

این اقدام ممکن است صاحبان وب‌سایت، عکاسان و گرافیست‌ها را خوشحال کند؛ اما مسلما برای کاربران اینترنت چندان خوشحال‌کننده نخواهد بود؛ زیرا به‌عنوان کاربر، از این پس برای پیدا کردن عکس باید وارد وب‌سایت‌های زیادی بشوید و از بین عکس‌های منتشرشده در یک مطلب دنبال عکس مورد نظر خود بگردید. این در حالی است که برخی مواقع طراحان وب‌سایت امکان راست کلیک روی مطالب خود را مسدود می‌کنند و این موضوع کار را برای ذخیره تصویر دشوارتر می‌کند.

علاوه بر دکمه View image، گوگل دکمه Search by image را که هنگام باز کردن عکس ظاهر می‌شد نیز حذف کرده است؛ البته این تغییر چندان مهم به نظر نمی‌رسد؛ چرا که همچنان قادر خواهید بود با کشیدن و رها کردن تصویر در نوار جستجو، عکس‌های مرتبط با آن را جستجو کنید. دکمه حذف‌شده بیشتر توسط کاربرانی که دنبال تصاویر بدون واترمارک بودند استفاده می‌شد و همین موضوع یکی از دلایل حذف آن به شمار می‌رود.

اخبار و مقالات مرتبط با "چرا گوگل دکمه View image را حذف کرد"

زوجینی که با ناباروری روبرو شده اند با واژه لقاح مصنوعی (IVF) آشنا هستند، اما لقاح مصنوعی به چه فرایندی اطلاق میشود؟ شرایط آن چیست و چه عواملی در آن دخیل است و یا ممکن است خطراتی را نیز به همراه داشته باشد؟ برای دریافت پاسخ این شوالات با ما همراه باشید.

در پی رسوایی اخیر شرکت فیسبوک در افشای اطلاعات کاربران برای پیروزی دونالد ترامپ، ایلان ماسک دستور حذف صفحات فیسبوک Tesla و SpaceX را داد این در جهت پیروی از کمپینی که از کاربران خواسته است اکانت فیسبوکشان را حذف کنند، انجام گرفته است.

در ادامه تلاش گوگل برای توسعه پاسخگوی هوشمندش (Replay Project) تصمیم این شرکت بر این خواهد بود که نه تنها مسنجر الو، بلکه سایر اپلیکیشن‌ها همچون فیسبوک مسنجر، واتساپ، اسکایپ و ... هم از این امکان بهره‌مند شوند.

به "چرا گوگل دکمه View image را حذف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با چرا گوگل دکمه View image را حذف کرد

1 دیدگاه

امیرحسین14 مرداد 1397

سلام, این وضع تا کی قراره ادامه پیدا کنه؟@_@

پاسخ به امیرحسین
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید