چگونه بدون اتو چین و چروک لباس را از بین ببریم؟

به گزارش مجله پریها، گاهی اوقات اتو کردن لباس ها به قدری سخت و طاقت فرسات که ترجیح می دهید چین و چروک های لباس را نادیده بگیرید تا مجبور نباشید برای اتو کردن آن ها وقت بگذارید. اما نگران نباشید روش های آسان تری هم برای این کار وجود دارد که در ادامه با آن ها آشنا خواهید شد.

چگونه بدون اتو چین و چروک لباس را از بین ببریم؟

اتو کردن یقه لباس

اتوی مو فقط برای صاف کردن موهای فر نیست بلکه می توان از آن برای اتو کردن یقه و یا چین و چروک های ریز لباس نیز استفاده کرد. فقط باید مراقب باشید که حرارت اتو مناسب جنس لباس باشد. (ابریشمی: حرارت پایین – نخی: حرارت بالا)

سشوار کشیدن به لباس

اگر اتو ندارید نگران نباشید. با سشوار هم می توانید از چین و چروک های لباس خلاص شوید. هنگام سشوار کشیدن به لباس چند سانتیمتر با فاصله قرار دهید تا لباس دچار سوختگی نشود.

خشک کردن لباس با قالب های یخ

شاید این روش به نظر عجیب بیاید اما کارایی دارد. یک عدد لباس چروکیده را همراه با چند قالب یخ به مدت چند دقیقه داخل خشک کن با حرارت بالا قرار دهید. یخ ذوب گردیده و بخار ضد چروک ایجاد می نماید.

رول کردن لباس ها

ابتدا لباس را روی سطح صافی قرار دهید. چین و چروک های روی لباس را صاف کنید و آن را مثل رولت رول کنید. سپس به مدت 15 الی 30 دقیقه زیر تشک قرار دهید.

اتو کشیدن با کتری آب

این روش برای چین و چروک های ریز لباس روش مناسبی است. آب را داخل کتری بجوشانید. سپس دهانه کتری را به فاصله 30 سانتیمتر از قسمت های چروکیده لباس قرار دهید. بخار آب چین و چروک ها را از بین می برد.

بخار دادن لباس ها در حمام

این روش اتو کردن لباس برای زمانی مناسب است که در سفر هستید و فراموش نموده اید با خودتان اتو ببرید. درب و پنجره های حمام را ببندید و لباس را در حمام آویزان کنید. بعد از 15 دقیقه تمام چین و چروک های لباس از بین می رود.

منبع: بدونیم
انتشار: 14 بهمن 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 1406

به "چگونه بدون اتو چین و چروک لباس را از بین ببریم؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "چگونه بدون اتو چین و چروک لباس را از بین ببریم؟" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه بدون اتو چین و چروک لباس را از بین ببریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید