پارک تاریخی سوختهی

به گزارش پریها، پارک تاریخی سوختهی، یکی از جاذبه‌های تاریخی کشور تایلند برای بازدید از جاذبه‌هایی دیدنی است. پارک تاریخی سوختهی در در 1238 تاسیس شده است. سوختهی اولین پادشاهی متحد سیام بود. 

پارک تاریخی سوختهی

پایتخت قرون وسطايی سوختهی اكنون در خرابه های زیباي پارک تاریخی سوختهی واقع شده است. معابد بسیار زیبای آن سبک منحصر به فرد دکوراسیون سوختهی را به معرض نمايش گذاشته که تحت تاثير خمر (کامبوج) و سریلانکا است. به شما توصیه می‌کنیم در تور تایلند به بازدید این جاذبه بروید.

پارک تاریخی سوختهی در حدود 27 مایل مربع (70 کیلومتر مربع) است و به پنج منطقه، که هر کدام ورودي جداگانه دارد تقسیم شده است. منطقه مرکزی بخش سلطنتی شهر بوده و مهم تر از بقيه قسمتها است. چهار منطقه ديگر کمتر شلوغ و توریستی هستند و مناطق بزرگي را پوشش مي دهند، به طوری که استفاده از یک دوچرخه یا وسیله نقلیه دیگر ضروری می‌کند.

منطقه مرکزی پارک تاریخی سوختهی با یک خندق مربع حفاظت شده و شامل 21 معبد پراکنده در میان استخرهاي پوشيده ازنیلوفر آبی، کانال ها، درختان و گیاهان سبز برای بازدید در تور تایلند است. این بخش بیش از یک مایل مربع (3 کیلومتر مربع) است، به طوری که استفاده از یک دوچرخه براي دور زدن لازمست. بدون شك، بزرگترین معبد در منطقه مرکزی پارک تاریخی سوختهی، معبد وات ماهاتهات است كه پادشاه اول آنرا بنا کرده است. در 500 متري شمال دیواره های شهر در منطقه شمال معبد وات پرا پاي لوانگ، یکی از قدیمی ترین معابد در سوختهی قرار گرفته كه در 1238 بنا شد. بنابراین معبدي كه در اصل توسط خمرها ساخته شده بود از عناصر بودایی و هندي نيز بهره مند شده‌اند.

انتشار: 6 دی 1396 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 130

به "پارک تاریخی سوختهی" امتیاز دهید

1 کاربر به "پارک تاریخی سوختهی" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارک تاریخی سوختهی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید