واکنش آموزشگاه اسکار به انتقاد از حذف یک فیلم

به گزارش مجله پریها، آموزشگاه علوم و هنرهای سینمایی اسکار در پی اعتراض ها به حذف نماینده نیجریه در شاخه اسکار بین المللی، بیانیه ای صادر کرد.

واکنش آموزشگاه اسکار به انتقاد از حذف یک فیلم

به گزارش خبرنگاران به نقل از واشنگتن پست، فیلم شیردل به کارگردانی ژنویو ناجی که سال جاری به عنوان اولین نماینده سینمای نیجریه در شاخه بهترین فیلم بین المللی جوایز سینمایی اسکار انتخاب شده در نهایت از سوی آموزشگاه اسکار واجد شرایط رقابت در این شاخه شناخته نشد و حذف شد.

حذف نماینده نیجریه در اسکار 2020 اعتراض های فراوانی از سوی کارگردان فیلم تا فیلمسازانی چون آوا دوورنای را در پی داشت و به همین دلیل آموزشگاه با انتشار بیانیه ای به این انتقادها پاسخ داد و نوشت: در ماه آوریل نام شاخه بهترین فیلم خارجی جوایز اسکار به شاخه بهترین فیلم بین المللی تغییر یافت و ما تایید کردیم که قوانین این شاخه تغییر نخواهد کرد و هدف از اعطای این جایزه نیز همچنان معرفی و تقدیر از فیلم هایی که خارج از آمریکا و به زبان غیز از انگلیسی ساخته شده است. با آنالیز فیلم های معرفی شده از سوی کشورها برای اسکار 2020 متوجه شدیم که فیلم شیردل نماینده نیجریه تنها 11 دقیقه دیالوگ غیرانگلیسی دارد که این برخلاف فوانین شاخه بهترین فیلم بین المللی است.

بر اساس قوانین اسکار، یک فیلم بلند بین المللی اثری است با مدت زمان بالای 40 دقیقه که خارج از آمریکا ساخته شده و دیالوگ های فیلم عمدتا به زبانی غیر از انگلیسی است. این در حالی است که در فیلم شیردل تنها 11 دقیقه از مکالمات به زبان بومی نیجریه ای انجام می گردد.

آوا دوورنای کارگردان زن و سیاه پوست آمریکایی با انتقاد به این تصمیم آموزشگاه اسکار در صفحه توئیتر خود نوشت: شما اولین نماینده تاریخ سینمای نیجریه در اسکار را به بهانه دیالوگ های انگلیسی حذف کردید، در حالی که انگلیسی، زبان رسمی این کشور است!

سال جاری در مجموع 93 کشور نمایندگان خود را برای رقابت در شاخه بهترین فیلم خارجی جوایز سینمایی اسکار به آموزشگاه معرفی کردند تا رکوردی جدید در شمار کشورهای شرکت کننده در این شاخه به ثبت برسد و حالا با حذف نیجریه، 92 کشور در رقابت حضور خواهند داشت.

علاوه بر شیردل، سینمای افغانستان نیز فیلم حوا، مریم، عایشه را به عنوان نماینده این کشور در این شاخه از رقابت اسکار معرفی نموده بود اما این فیلم نیز در نهایت نتوانست به فهرست نهایی فیلم های غیرانگلیسی حاضر در اسکار 2020 راه یابد.

فهرست نامزدهای اولیه شاخه بهترین فیلم خارجی (که از سال جاری به شاخه بهترین فیلم بین المللی تغییر نام داده است) شامل 10 فیلم در ماه سپتامبر اعلام می گردد و پنج فیلم راه یافته به جمع نامزدهای نهایی نیز روز 13 ژانویه (23 دی ماه) معین می گردد و مراسم اعطای جوایز نود و دومین دوره این رویداد سینمایی در تاریخ 9 فوریه (بامداد دوشنبه 21 بهمن) برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 دی 1398 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3001

به "واکنش آموزشگاه اسکار به انتقاد از حذف یک فیلم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش آموزشگاه اسکار به انتقاد از حذف یک فیلم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید