هوش مصنوعی فیسبوک متحول می گردد

به گزارش مجله پریها، فیسبوک قصد دارد هوش مصنوعی پلتفرم های پیام رسان خود را به صورت منبع باز بهبود بخشد. این کار از یک سو با هدف افزایش امنیت و از سوی دیگر برای بهبود سطح کاربری این برنامه به ویژه در مشاغل و کسب و کارها انجام می گردد.

هوش مصنوعی فیسبوک متحول می گردد

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، برنامه جدید فیسبوک به کاربران اجازه می دهد آزادانه دانلود نموده و به استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی برای بهبود کلیدی در ویژگی های ویدئویی و اطلاع رسانی شبکه های اجتماعی بپردازند. این ویژگی ها در پیام رسان فیسبوک حائز اهمیت بیشتری است.

فیسبوک از این مجموعه ابزارهای داخلی استفاده می نماید تا اقدام به بهینه سازی چگونگی نمایش فیلم های 360 درجه در شبکه اجتماعی خود کند و البته روش های یادگیری سیستماتیک را بهبود بخشد. این سیستم هوشمند به عواملی مانند پهنای باند موجود و میزان استفاده از ویدیو توجه دارد.

افزون بر این ها، بر اساس پست وبلاگی فیسبوک این ابزارها برای بهبود آنچه که محتوا را به کاربران از طریق اعلان ها ارسال می نماید، مورد استفاده قرار می گیرد.

نرم افزار جدید فیسبوک بر بر یادگیری تقویت گردیده متمرکز است، که در آن نرم افزار خود را بر اساس تجربه ارتقاء می دهد. این ارتقاء به مرور کمک می نماید تا شاهد به حداکثر رساندن پاداش ها یا به حداقل رساندن برخی از ضررها باشیم.

یادگیری تقویت گردیده تا کنون بارها با کمک ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی در بازی های مشهور و استراتژیکی مثل پوکمون گو مورد استفاده قرار گرفته است. این سیستم حتی در بازی های کامپیوتری چند نفره و پیچیده ای مانند Dota2 استفاده گردیده است.

اما این سیستم به ندرت توسط کسب و کارها مورد استفاده قرار گرفته و اساسا در دنیای واقعی صندلی خاصی نداشته است. بر همین اساس نیز می توان هوش مصنوعی جدید فیسبوک را نوعی راه حل مبتنی بر آزمون و خطا دانست.مدیر بخش سیستم های یادگیرنده در فیسبوک در این خصوص می گوید:ما متعهد به باز کردن منابع هستیم، بنابراین تصمیم ما برای به اشتراک گذاشتن این سیستم کاملا طبیعی بود.

این برنامه شامل چندین ویژگی است که آن را امن تر از استفاده از یادگیری تقویت گردیده در مشکلات دنیای واقعی می نماید. به عنوان مثال، این نرم افزار به برنامه نویسان کمک می نماید تا هدف درست و پاداش برای ارسال الگوریتم انتخاب نمایند.

منبع: انتخاب
انتشار: 15 آبان 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 807

به "هوش مصنوعی فیسبوک متحول می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوش مصنوعی فیسبوک متحول می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید