هند 5 میلیون بشکه نفت از ذخایر استراتژیک می فروشد

به گزارش مجله پریها، هند قصد دارد حدود پنج میلیون بشکه نفت از ذخایر نفت استراتژیک خود را در راستای اقدام هماهنگ با آمریکا و متحدان دیگرش به منظور پایین بردن قیمت ها بفروشد.

هند 5 میلیون بشکه نفت از ذخایر استراتژیک می فروشد

به گزارش خبرنگاران، یک منبع آگاه که مایل نبود نامش فاش شود به بلومبرگ گفت: این عرضه ممکن است ظرف یک هفته آینده انجام شود و هند و کشورهای دیگر ممکن است فروش مقادیر بیشتری نفت را در مقطع دیگری بررسی کنند. نفت هند به پالایشگاههایی شامل پالایشگاههای تحت اداره شرکت پالایش و پتروشیمی مانگالور و هندوستان پترولیوم فروخته خواهد شد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اگرچه این حجم معادل کمتر از نصف مصرف روزانه نفت هند است، آزادسازی آن یک اقدام نمادین است و نشان می دهد مصرف کنندگان نفت تمایل دارند با یکدیگر علیه نفوذ اوپک بر بازارها متحد شوند. جو بایدن، رییس جمهور آمریکا قرار است امروز برداشت نفت از ذخایر به همراه هند، ژاپن و کره جنوبی را اعلام کند.

در همین حال رویترز گزارش کرد روسیه گفت که به اجرای کامل تعهدات خود تحت توافق اوپک پلاس متعهد مانده است و ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه با وجود صحبت کشورهای مصرف کننده بزرگ برای انتشار ذخایر نفت استراتژیکشان، هیچ برنامه ای برای تماس با شرکای خود در اوپک پلاس ندارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 دی 1400 بروزرسانی: 12 دی 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 4474

به "هند 5 میلیون بشکه نفت از ذخایر استراتژیک می فروشد" امتیاز دهید

1 کاربر به "هند 5 میلیون بشکه نفت از ذخایر استراتژیک می فروشد" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هند 5 میلیون بشکه نفت از ذخایر استراتژیک می فروشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید