نیمار، خورشید کهکشان زرد

به گزارش مجله پریها، نیمار جونیور از این به بعد بازوبند کاپیتانی تیم ملی برزیل را بر بازو خواهد بست.

نیمار، خورشید کهکشان زرد

به گزارش خبرنگاران ، برزیل عصر جدید تیمی لبریز از ستاره است اما به رغم حضور ستاره های ریز ودرشت، باز هم تمامی چشم ها درا ین تیم به یک ستاره خیره گردیده؛ نیمار. این شاید یک رسم قدیمی در سلسائو باشد که بک ابرستاره بدل به مرد اول تیم گردد. در حالیکه در فوتبال عصر جدید و انگاره های مدرن و پیچیده تاکتیکی، نقش تیم ورک و تاکتیک از ستاره ها فراتر رفته اما سنت در برزیل هنوز حفظ گردیده و از نسلی به نسل دیگر منتقل می گردد.

بعد از نسل بیگ R و ستاره هایی چون رونالدو، ریوالدو و رونالدینیو، حالا نوبت به نیمار رسیده تا طلایه دار این سنت باشد. ابرستاره ای که برزیل پرستاره متکی به اوست و همین اتکا به اعتقاد منتقدین از دلایل اصلی ناکامی برزیل در دو جام جهانی اخیر است. وقتی ستاره در انحصار تاکتیک های بسته تدافعی به زنجیر کشیده می گردد و برزیل پرستاره با همه ستاره هایش ناکام می مانند. اتفاقی که در جام جهانی روسیه به عینه دیدیم و نیمار هدف غایی تمامی رقبای برزیل بود که با مهار او سلسائو را از کار می انداختند.

حالا و بعد از یک جام جهانی تلخ و حذف در یک چهارم برابر بلژیک، سلسائو با تیته کماکان بر همان محوریت ادامه می دهد. سرمربی برزیل به رغم آن تجربه تلخ کماکان به محوریت نیمار اعتقاد دارد و حالا بازوبند کاپیتانی تیم را نیز به او اهدا نموده و نیمار جونیور از این به بعد بازوبند کاپیتانی تیم ملی برزیل را بر بازو خواهد بست. نیمار کاپیتان برزیل در المپیک 2016 بود و توانست قهرمانی را با این تیم تجربه کند و حالا این بازوبند را در تیم بزرگسالان دوباره تجربه می نماید.

سرمربی تیم ملی برزیل شخصا او را به عنوان کاپیتان انتخاب نموده است. این گزینش در حالی انجام گرفت که تاکنون تیته در هر بازی بازوبند کاپیتانی را به صورت چرخشی در اختیار یکی از نفرات تیمش قرار می داد. به همین خاطر در دوران حضور این مربی 16 بازیکن در مسابقات به عنوان کاپیتان، سلسائو را فرماندهی کردند.

سرمربی سلسائو در این باره گفت: گذشته ها گذشته است و انسان ها رشد می نمایند و بالغ می شوند. از زمانی که کار خود را در کنار نیمار آغاز کردم لحظات مهمی را با هم گذراندیم و او نشان داد می تواند تیم را رهبری کند. مطمئن هستم اکنون نیمار آماده است تا این گام رو به جلو را بردارد.

نیمار: حرفهایم را در زمین می زنم

نیمار پس از دیافت بازوبند کاپیتانی در این باره گفت: در جریان المپیک انتقاد زیادی از من شد و این اتفاق در جام جهانی 2018 روسیه نیز رخ داد. فشار زیادی روی من بود. من کاپیتانی در تیم ملی را قبول کردم چون در سال های اخیر چیزهای زیادی یاد گرفتم و با تجربه شدم. اکنون بالغ شدم و می دانم که می توانم به عنوان کاپیتان در زمین عمل کنم. این مسئولیت برای من خوب خواهد بود.

مهاجم برزیلی درباره انتقادها در جام جهانی اظهار کرد: حرفی برای گفتن ندارم و تنها باید در زمین پاسخ بدهم. خیلی چیزهای منفی علیه من مطرح شد و من هم در آن زمان برای صحبت کردن آماده نبودم. بنابراین وقتی اوضاعم خوب نیست، ترجیح می دهم ساکت باشم زیرا سکوت بهترین پاسخ است.

وی اشاره ای هم به ماجراهای جام جهانی داشت: خیلی حرفی راجع به نقدها ندارم. من کسی هستم که اگر 11 بار توپ دریافت کنم، 10 بار به سمت حریف می روم. فکر می کنم اگر من را نزنند، اجازه نمی دهند پاس بدهم. نمی توانم از آنها درخواست کنم ببخشید اجازه بدهید من گل بزنم. در طول جام جهانی خطاهای زیادی روی من شد ولی این اتفاقی بود که رخ داد.

نیمار که به سختی و پس از طی دوران مصدومیت سه ماهه توانست خود را به جام جهانی برساند، درباره دلیل اصلی حذف برزیل از جام جهانی گفت: روزهای وحشتناکی را سپری کردم. مصدومیت بدی بود و برای اینکه به جام جهانی برسم، فشار زیادی را تحمل کردم و تمرینات سختی را پشت سر گذاشتم. واضح است که دوست داشتم در جام جهانی، شرایطی مثل امروزم داشتم و 100 درصد آماده می بودم، با این حال وجدانم راحت است و نه من که همه هم تیمی هایم با سری بالا جام را ترک کردیم. هیچکس کم نگذاشت و تمام کوشش مان را کردیم. متاسفانه 15 دقیقه برابر بلژیک بد بازی کردیم و به قیمت حذف مان تمام شد اما در فوتبال این یک امر طبیعی است که تیمی برای یک ربع دچار افت گردد.

بازیکن پاری سن ژرمن در سرانجام گفت: دوباره با بازی خود اعتماد طرفداران را جلب خواهم کرد. اکنون مسئولیتم به خاطر بازوبند کاپیتانی بیشتر گردیده است. از همه طرفدارانی که جام جهانی را با تلخی به سرانجام رساندند عذرخواهی می کنم. شکست اتفاق وحشتناکی است. باید بهتر عمل می کردیم. اکنون باید این قضیه را رها کنیم چون به گذشته تعلق دارد. باید به آینده و مسیری که پیش رو داریم نگاه کنیم.

12

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 14 آذر 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 1004

به "نیمار، خورشید کهکشان زرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیمار، خورشید کهکشان زرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید