نحوه استفاده از خدمات غیرحضوری و نوبت دهی آنلاین خدمات تامین اجتماعی

به گزارش مجله پریها، مدیرکل دفتر راهبری سیستم های سازمان تأمین اجتماعی از راه اندازی سامانه درخواست های غیرحضوری و سامانه نوبت دهی آنلاین حبر داد و روش استفاده از آن را تشریح کرد.

نحوه استفاده از خدمات غیرحضوری و نوبت دهی آنلاین خدمات تامین اجتماعی

علی معیری در گفت وگو با خبرنگاران، در این باره اظهار کرد: لینک های مربوطه همراه با سایر خدمات غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی از طریق آدرس www.tamin.ir در دسترس نهاده شده است.

وی اضافه کرد: راه اندازی سامانه تعهدات کوتاه مدت، کاهش مراجعات متقاضی به شعب و مراکز کارگزاری، اعمال کنترل های متمرکز و هوشمند، یکپارچه سازی فرآیندها و بهبود خدمات غیرحضوری به بیمه شدگان را به دنبال خواهد داشت.

مدیرکل دفتر راهبری سیستم های سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه ارائه این خدمات منجر به کاهش زمان انتظار و تخصیص صف جداگانه می گردد، ادامه داد: امکان تخصیص زمان، مدیریت تقاضا و تخصیص ظرفیت مناسب برای خدمت رسانی، امکان انجام نظرسنجی پس از اتمام هر فرآیند-خدمت، صرفه جویی در وقت و هزینه های مخاطبین و افزایش رضایتمندی بیمه شدگان از طریق تسهیل و روان سازی امور از دیگر مزایای سامانه های جدید خدمات غیر حضوری است.

معیری با اشاره به اینکه مراجعه زیاد به سازمان تأمین اجتماعی از جمله چالش های متقاضیان در هنگام مراجعه به مراکز درمانی و شعب بیمه ای است گفت: با راه اندازی سامانه نوبت دهی مراکز درمانی در سال 96 از طریق سامانه nobat.tamin.ir و کد دستوری 142 این موضوع ساماندهی و سرویس در دسترس بیمه شدگان نهاده شد.

وی ادامه داد: در سال 97 نیز نوبت دهی شعب بیمه ای راه اندازی شد و متقاضیان می توانند از طریق آدرس reserve.tamin.ir و کد دستوری 142 نسبت به اخذ نوبت از هریک از شعب اقدام نمایند. به زودی سامانه نوبت دهی کارگزاری های رسمی سازمان تأمین اجتماعی نیز راه اندازی می گردد و هم اکنون درحال طی مراحل آزمایشی و آموزش های لازم به کاربران هستیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 دی 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 1326

به "نحوه استفاده از خدمات غیرحضوری و نوبت دهی آنلاین خدمات تامین اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه استفاده از خدمات غیرحضوری و نوبت دهی آنلاین خدمات تامین اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید