نامزدهای جایزه فیلم اروپا 2018 اعلام شد

به گزارش مجله پریها، نامزدهای جایزه فیلم اروپا معرفی شدند. پاول پاولیکوفسکی که پیش تر یک بار با فیلم ایدا برنده این جایزه گردیده بود سال جاری هم با فیلم جنگ سرد جزو پیشتازان نامزدی سی و یکمین جایزه فیلم اروپاست.

نامزدهای جایزه فیلم اروپا 2018 اعلام شد

این درام رومانتیک در جشنواره کن سال جاری جایزه بهترین کارگردانی را از آن خودش کرد و پاولیکوفسکی منتظر است که در جایزه فیلم اروپا هم همان جایزه به علاوه جوایز بیشتر نصیبش گردد. جنگ سرد (Cold War) سال جاری نماینده لهستان در بخش بهترین فیلم خارجی زبان اسکار است و امید زیادی هم برای دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان دارد.

فیلم پاولیکوفسکی در جایزه فیلم اروپا در بخش های بهترین فیلم، بهترین فیلمنامه، بهترین بازیگر مرد و بهترین بازیگر زن نامزد دریافت جایزه گردیده است.

فیلم جنگ سرد یک داستان عاشقانه پرشور است. عشقی میان زن و مردی که هم طبیعت شان با هم متفاوت است و هم از فرهنگ های متفاوتی می آیند. سرنوشت مقدر گردیده که این دو نفر نتوانند کنار یکدیگر قرار بگیرند. همه این اتفاقات در دهه 50 و در دوران جنگ سرد در لهستان، برلین، یوگسلاوی و پاریس اتفاق می افتد. امتیاز فیلم در سایت متاکریتیک 90 از 100 است و منتقدان درباره اش نوشته اند: فیلم ماهرانه روی لبه میان حزن و یک جور لذت پیچیده و باشکوه در حرکت است. این یک اثر هنری خالص از هنرمندی در اوج قدرتش است و این جسارت را به ما می دهد که آن را شاهکار خطاب کنیم.

نامزدهای دیگر بخش بهترین فیلم جایزه اروپا که رقبای جنگ سرد به شمار می روند بیشتر فیلم هایی هستند که از سوی کشورهایشان برای رقابت در اسکار هم معرفی گردیده اند. فیلم مرز (border) از سوئد یکی از نامزدهای این بخش است که به خاطر کارگردانش برای ما هم جالب توجه است. کارگردان فیلم مرز علی عباسی، فیلمساز ایرانی-سوئدی است. این درام سوئدی برنده جایزه بخش نوعی نگاه از جشنواره کن شد. فیلم اقتباسی از داستان کوتاه بگذار فرد درست وارد گردد (Let the Right One In) ساخته گردیده و داستان یک پلیس مرزی را روایت می نماید که قدرت غیرمعمولی در بو کشیدن ترس مسافران غریبه دارد. امتیاز فیلم در سایت متاکریتیک 74 از 100 است.

فیلم داگمن ساخته فیلمساز مشهور ایتالیایی، ماتئو گارونه هم در این بخش نامزد دریافت جایزه گردیده است. فیلم داستان سگی آرام به نام مارچلوست که خودش را در رابطه ای خطرناک در اطاعت از سیمون می بیند. سیمون بوکسور سابقی است که در تمام محله ایجاد رعب و وحشت می نماید. امتیاز فیلم در متاکریتیک 75 از 100 است.

فیلم دیگری که در این بخش نامزد گردیده کمتر از بقیه شناخته گردیده است. دختر ساخته لوکاس دونت از بلژیک درامی درباره یک دختر 15 ساله به نام لوراست که در بدن یک پسر متولد گردیده و آرزو دارد بالرین گردد. امتیاز فیلم در متاکریتیک 82 از 100 است. این فیلم جایزه دوربین طلای جشنواره کن را به عنوان فیلم اولی از آن خودش کرد و بازی های بازیگران هم در بخش نگاه ویژه مورد توجه نهاده شد.

آخرین فیلم نامزد گردیده هم خوشحال مثل لازارو ساخته آلیس رورواچر است. فیلمی با امتیاز متاکریتیک 82 از 100 که هر چند به اسکار معرفی نگردیده اما جایزه بهترین فیلمنامه را از جشنواره کن گرفت و شانس اش برای دریافت جایزه بهترین فیلم اروپا هم کم نیست. فیلم داستان لازارو، دهقان خوش قلبی است که از فرط مهربانی برخی فکر می نمایند آدم ساده لوحی است. او با یک جوان اشراف زاده ملاقات می نماید که توسط اوهام و خیالاتش طلسم گردیده است.

نامزدهای جایزه فیلم اروپا به توضیح زیر هستند:

بهترین فیلم 2018

مرز (علی عباسی/ سوئد)

جنگ سرد (پاول پاولیکوفسکی/ لهستان)

داگمن (ماتئو گارونه/ ایتالیا)

دختر (لوکاس دونت/ بلژیک)

خوشحال مثل لازارو (آلیس رورواچر/ ایتالیا)

بهترین کارگردان 2018

علی عباسی (مرز)

ماتئو گارونه (داگمن)

ساموئل مائوز (FOXTROT)

پاول پاولیکوفسکی (جنگ سرد)

آلیس رورواچر (خوشحال مثل لازارو)

بهترین بازیگر زن 2018

ماری بومر (سه روز در کوییبرن)

هالدورا گیرهاروشدوتیر (زن در جنگ)

جوآنا کولیگ (جنگ سرد)

باربارا لنی (پترا)

اوا ملاندر (مرز)

آلبا رورواچر (خوشحال مثل لازارو)

بهترین بازیگر مرد 2018

جیکوب سدرگرین (گناهکار)

روپرت اورت (شاهزاده خوشحال)

مارچلو فونته (داگمن)

سوریر گودناسون (بورگ)

توماس کوت (جنگ سرد)

ویکتور پولستر (دختر)

بهترین فیلمنامه 2018

مرز

داگمن

گناهکار

جنگ سرد

خوشحال مثل لازارو

بهترین کمدی 2018

زندگی یعنی همین! (cest la vie/ فرانسه)

دیامانتینو (پرتقال)

مرگ استالین (فرانسه)

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 20 آبان 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 877

به "نامزدهای جایزه فیلم اروپا 2018 اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامزدهای جایزه فیلم اروپا 2018 اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید