موزه ای با معماری مدرن، بر روی رودخانه

به گزارش پریها، صنعت معماری، در عصر حاضر، پیشرفت های چشمگیری نموده است. خلاقیت در این هنر، مهم ترین حرف را می زند. گاه از این رشته، سازه هایی مشاهده می کنیم که واقعا باعث بهت و حیرت می گردد. چگونه می توان از پلان ها و نقشه های سفت و سخت معماری ،چنین هنرمندانه ساختمان های هنری و چنین شگفت، خلق کرد. این ممکن نیست مگر این که معماران این اثرها، ذهنی جسور و هنرمند داشته باشند. بعضی سازه ها، آن قدر هنرمندانه و در نوع خود بی نظیر هستند که چاره ای جز تحسین نمی ماند. دنیای معماری و خلق هنرمندانه سازه ها و ساختمان ها باید دنیای جذابی باشد. باهم به سراغ یکی از این طرح های جذاب معمار برویم و مطلب امروز را در خصوص یک موزه با طرحی عجیب باهم بخوانیم.

موزه ای با معماری مدرن، بر روی رودخانه

جهت دریافت خدمات طراحی فضای سبز باغچه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین خدمات طراحی و اجرای محوطه سازی و حیاط سازی می‌باشد.

پلی با کاربری موزه

در پایتخت نروژ، طرحی عجیب و جذاب از یک موزه-پل، بر روی روخانه به وجود آورده اند که تحسین برانگیز و زیبا است. در حالی که دیدنی ها و آثار هنری موزه توجهتان را جلب نموده، هر از گاهی هم نگاهی به بیرون می اندازید،که مناظری از جنگل و همین طور آب خروشان رودخانه و زیبایی های طبیعت را شامل می گردد. در عینی که از دیدنی های داخل موزه استفاده می کنید،به آن سوی رودخانه هم رفته اید. البته احتمالا یکی از اهداف سازنده این بوده که این موزه کاربری یک پل کارآمد را هم داشته باشد، آن هم در وسط یک پارک بزرگ. به دلیل شکل خاص و معماری جذاب این ساختمان موزه، به آن موزه پیچیده هم می گویند.

پیشنهاد تیم طراحی

تیم طراحی این موزه، با نام بیارکه اینگلس، پیشنهاد طرح خود را ارائه داده و طراحی پلی با کاربرد دوگانه مطرح نموده بودند. ساخت این مکان 8 سال طول کشید و در نهایت این موزه بار کاربری پل و عبور از این سوی رودخانه خروشان ،به آن سوی رودخانه با موفقیت به سرانجام رسید. این معماری ویژه و مدرن، موزه ای است که کارهای هنری را نمایش می دهد. در حالی که خود مکان نیز با هنرمندی تمام طراحی شده و به بهره برداری رسیده است. بازدید نمایندگان، پس از بازدید از این موزه، در دل طبیعت از دور نمای این پل، موزه هم لذت می برند و سازنده آن را تحسین می نمایند. به موزه مذکور، موزه تابیده هم گفته می گردد.

کمر تابیده و دیافراگم مانند پل

این موزه، دارای سه گالری مستقل از هم است که آثاری پانورما، از طبیعت و آب خروشان است. نظر بازدید نمایندگان هنگام عبور از قسمت تابیده شده مرکزی پل، این است که می گویند این قسمت، دیافراگم یک دوربین را برایشان تداعی می نماید. ساختمان موزه، طوری طراحی شده که قادر باشد فضای خارجی را در خود، بازتاب دهد. اگر به مرکز این پل-موزه و قسمت تابیده شده، با دقت نگاه کنید، انعکاس طبیعت بیرون را بر روی پنل های آن خواهید دید. همچنین بازتاب جریان آب در کف این موزه، هماهنگی با رنگ طبیعت را به خوبی نمایش می دهد. این مکان، صرفا جهت نمایش دادن هنر ساخته و پرداخته شده است. طوری که از کف آن تا به سقف تماما شیشه کار شده و بازدید نمایندگان قادر هستند طبیعت پیش چشم را بدون هیچ مزاحمتی نظاره گر باشند.

تجربه ای جدید در حین بازدید از موزه

برای تماشاگران و بازدید نمایندگان اثرهای هنری، در ساعات مختلف روز، تجربه های گوناگونی در داخل گالری مهیا می گردد. جنگل و طبیعت گاه در نور طبیعی نیمروز ،کاملا در تیررس نگاه است .گاه در تاریکی و نبود نور آفتاب، جنگلی را در تاریکی می بینند که تصویر خودشان هم بر روی شیشه افتاده و در تصویر جنگل تلفیق شده است. این چنین است که در حالی که از آثار هنری دیدن می نمایند،همزمان از هنر معماری مدرن و این مکان بی نظیر، بازدیدی منحصر بفرد از هر دو هنر انجام می دهند.

منبع: همگردی
انتشار: 15 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3178

به "موزه ای با معماری مدرن، بر روی رودخانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه ای با معماری مدرن، بر روی رودخانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید