مواد غذایی چربی سوز برای لاغری آسان در تابستان

به گزارش مجله پریها، کاهش وزن و لاغری یکی از دغدغه های هر روزه برای بسیاری از افراد است. کسانی که با مشکل چاقی و چربی بالا سر و کار دارند، می دانند که چربی سوزی، ورزش کردن و کم کردن غذا تا چه اندازه می تواند برایشان سخت و حتی طاقت فرسا باشد. فارغ از ورزش و فعالیت های بدنی که به غیر از چربی سوزی و کم کردن وزن، برای سلامت بیشتر بدن در هر حالتی توصیه می گردد، به جای کمتر خوردن مواد خوراکی و گرسنگی کشیدن که می تواند روی فعالیت های مغزی و ایجاد خستگی بدنی تأثیر منفی داشته باشد، به سراغ مواد غذایی چربی سوز قوی بروید تا با اصلاح رژیم غذایی، بتوانید انرژی کافی برای فعالیت های روزمره و حتی ورزش و فعالیت های بیشتر هم کسب کنید. بهتر است به سراغ قرص چربی سوز نروید و به جای وارد کردن مواد شیمیایی به سیستم متابولیسم بدنتان، از خوراکی های چربی سوز طبیعی و رژیم غذایی لاغری شکم و پهلو بهره ببرید تا از نتیجه سالم آن هم مطمئن تر باشید. البته برای چربی سوزی شکم به ورزش بیشتری احتیاج دارید.

مواد غذایی چربی سوز برای لاغری آسان در تابستان

سیب

سیب یکی از مواد غذایی مفید است که باید در لیست میوه های مصرفی روزانه قرار بگیرد. سیب دارای موادی است که آن را به عنوان یک ماده غنی در رژیم غذایی تبدیل می نماید و آن چیزی نیست جز پکتین! پکتین یک پلیمر قندی اسیدی است که می توان جایگزین چربی باشد. با توجه به مطالعات تغذیه ای، میزان پکتینی که در یک میوه سیب وجود دارد، بیش تر از معادل آن در حالت آبمیوه ای است. زمانی که سیبی می خورید، به دلیل دارا بودن فیبر طبیعی، مغز و بدن شما احساس سیری می نماید. آنتی اکسیدان های موجود در سیب، موجب بهبود جریان خون و چربی سوزی بیشتر می گردد. خوردن روزی یک سیب را از قلم نیاندازید!

ماهی

توصیه ای که همیشه در مورد خوردن ماهی به گوش ما می خورد، خوردن آن به صورت مداوم و هفتگی است که حتی می تواند به تعداد چند بار در هفته هم انجام گردد. ماهی یکی از گوشت های سفیدی است که نسبت به گوشت قرمز ترجیح داده می گردد و اشتها را به اندازه کافی کنترل می نماید و به دلیل داشتن چربی خوب برای بدن، پروتئین مفید، امگا 3 سالم و آمینواسید استفاده از آن در لیست غذاهای مصرفی توصیه گردیده قرار گرفته است. امگا 3 این ماده غذایی به چربی سوزی یاری می نماید.

چای سبز

چای سبز یکی از خوردنی هایی است که برای چربی سوزی بدن بسیار مفید است. مصرف معمولی چای سبز موجب کاهش وزن و افزایش چربی سوزی می گردد. چای سبز برای لاغری هواداران بسیاری دارد و به گفته محققان ماده خاصی به نام کاتچین که یک آنتی اکسیدان است، باعث بیشتر شدن سوخت وساز و متابولیسم و به دنبال آن چربی سوزی می گردد.

جو

جو یک ماده مغذی است و درصورتی که به صورت مداوم در برنامه غذایی قرار گیرد، می تواند موجب کاهش چربی خون گردد. خوردن جو به عنوان وعده غذایی صبحانه می تواند سیری را به میزان کافی به شما منتقل کند. در هر فروشگاهی که وارد شوید، می توانید جعبه های رنگین و زیبای خوراکی های مخصوص صبحانه که به نام کورن فلکس و برشتوک معروف هستند را ببینید. به دنبال مدل هایی بروید که دارای جو هستند و تا حدی رژیمی محسوب می شوند. این ماده خوراکی مایعاتی مثل شیر را مثل اسفنج جذب می نماید. شاید در حین خوردن این صبحانه، حس کنید حجم کمی وارد معده تان گردیده است، ولی در اصل میزان کالری کمتری مصرف نموده اید که در عین حال می تواند شما را تا زمان ناهار سرپا و سیر نگه دارد. جو در سیستم گوارش به آهستگی هضم می گردد و به همین دلیل است که مدت زمان بیشتری طول می کشد تا دوباره احساس گرسنگی کنید. با توجه به ابن نکته برای هضم جو انرژی بیشتری مصرف می گردد و چربی سوزی بدن افزایش می یابد.

انجیر

انجیر یکی از میوه های شیرین و خوش طعمی است که به غیر از خاصیت هایی که دارد، به تنهایی برای خوردن جذاب و وسوسه برانگیز است. با خوردن این میوه، بدون اینکه کالری چندانی مصرف نموده باشید، کامتان را شیرین نموده اید. انجیر یکی از مواد خوراکی است که باعث سوزاندن کالری می گردد و می تواند فیبر کافی را وارد معده شما کند. یک انجیر 37 کالری و یک گرم فیبر دارد و مانع از ورود قند به جریان خون می گردد و گرسنگی شما را برطرف می نماید. انجیر را می توان از میوه های چربی سوز به حساب آورد.

سیب زمینی

سیب زمینی یکی از منابع دارای کربوهیدرات بالا است، ولی زمانی که به صورت آب پز یا گریل گردیده و البته نه به صورت سرخ گردیده طبخ گردد، می تواند برای مدت زمانی شما را از احساس گرسنگی دور کند. سیب زمینی قادر است احساس گرسنگی را مانند خوردن نان و برنج سرکوب کند، ولی کربوهیدرات کمتری هم دارد. این ماده غذایی داراب فیبر بالا، ویتامین ب 6، پتاسیم، مس، ویتامین سی، منگنز، نیاسین و فسفر است.

ماست یونانی

بر اساس مطالعاتی که در جهان انجام گردیده است، مشاهده گردیده ماست یونانی قادر است قند خون را متعادل کند و شکم را برای مدت طولانی تری سیر نگه دارد. طبق این مطالعات افرادی که از ماست پروتئینه یونانی مصرف نموده اند، بدون تغییر عادت دیگری از زندگی توانسته اند وزن خود را کاهش دهند. ماست یونانی دارای دو برابر پروتئین است، مایه پنیر ندارد و نسبت به باقی ماست ها دارای قند است. این ماده خوراکی را در لیست غذاهای کم کالری خود قرار دهید.

روغن زیتون

بسیاری از روغن های مخصوص پخت وپز دارای مقدار بالای اسید چرب و کلسترول هستند که مصرف بالای آنها برای چربی خون و سلامت مضر است. ولی روغن زیتون از این مضرات به دور است. روغن زیتون مزیت های بسیار زیادی دارد که می توانید برای پخت وپز از آن بهره ببرید. برای مصارف سرخ کردنی به دنبال روغن زیتون فرا بکر باشید. در این نوع از روغن ها دمای بالا به روغن آسیب نمی رساند و در این شرایط هم دود نمی نماید. در غذاهای رژیمی برای کاهش وزن، مصرف این روغن مانعی ندارد.

لوبیا

برای لاغری شکم لوبیا ایدئال است. لوبیا شکم را سیر می نماید و به دلیل اینکه در حین پخت آب زیادی جذب می نماید، این اتفاق می افتد. لوبیا فیبر بالایی دارد و احساس سیری را سریع به مغز منتقل می نماید. این خوراکی نشاسته پایدار دارد، این ماده نوعی کربوهیدرات است که آزاد شدن قند به جریان خون را به تأخیر می اندازد. پروتئین بالای لوبیا به چربی سوزی و عضله سازی یاری می نماید.

بادام

بادام یکی از مغزهای بسیار مفید و مواد تغذیه ای بسیار غنی است. این مغز مفید، احساس گرسنگی را کنترل می نماید و به دلیل داشتن ویتامین ای، برای زیبایی پوست، مو و ناخن هم مفید است. چربی غیراشباع مفید، پروتئین و فیبر غذایی آن را هم از یاد نبرید.

لیمو

شاید شما هم شنیده باشید که خوردن آب لیمو برای سلامتی مفید است. لیمو به دلیل موادی که دارد می تواند pH روده ها را به تعادل برساند و در نتیجه هضم را بهبود ببخشد. ما توصیه نمی کنیم که آب لیمو را به عنوان ماده چربی سوز قوی برای لاغری مصرف کنید، ولی بر اساس مطالعات لیمو باعث بهبود حرکات روده می گردد، احساس گرسنگی را کم می نماید و به طور کلی بر روی لاغری شکم و تمام بدن تأثیرگذار است. آب لیمو از نوشیدنی های چربی سوز محسوب می گردد، ولی نباید در مصرف آن زیاده روی کنید، چرا که باعث اسیدی شدن معده و ریفلاکس می گردد.

گلابی

برای کاهش چربی بدن می توانید از گلابی یاری بگیرید. این میوه تابستانی فیبر بالایی دارد که در هر میوه به میزان 6 گرم می رسد. یک گلابی شیرین و آبدار دارای آنتی اکسیدان هم هست و از دیابت نوع دوم و بیماری های قلبی عروقی جلوگیری می نماید. به دلیل داشتن فیبر غذایی غیرقابل هضم است که به ثبات فرآیند متابولیسم یاری می نماید. این میوه از گیاهان چربی سوز است.

آووکادو

آووکادو چربی گیاهی سالم غیراشباع و فیبر غذایی دارد که از گرسنگی جلوگیری می نماید. منبع پتاسیم است و به چربی سوزی یاری می نماید. به دلیل کالری بالای این میوه، در یک بار مصرف یک سوم تا نصف آن را نوش جان کنید. این میوه یکی از قوی ترین خوراکی های چربی سوز به شمار می رود.

منبع: زندگی امروز
انتشار: 7 بهمن 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 1365

به "مواد غذایی چربی سوز برای لاغری آسان در تابستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مواد غذایی چربی سوز برای لاغری آسان در تابستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید