مصرف متعادل کربوهیدرات ها موجب افزایش طول عمر می گردد

به گزارش مجله پریها، به گزارش خبرنگاران، محققان دانشگاه هاروارد در این مطالعه بیش از 15 هزار نفر را در آمریکا به طورمیانگین به مدت 25 سال تحت نظر داشتند و دریافتند رژیم های غذایی کم کربوهیدرات (کمتر از 40 درصد کالری حاصل از کربوهیدرات ها) و رژیم های غذایی با کربوهیدرات بالا (بیش از 70 درصد کالری) با افزایش ریسک مرگ زودهنگام مرتبط بودند.

مصرف متعادل کربوهیدرات ها موجب افزایش طول عمر می گردد

اما آنها دریافتند مصرف به اندازه و متعادل کربوهیدرات ها (50 تا 55 درصد کالری) با کمترین ریسک مرگ زودهنگام مرتبط است.

طبق برآورد محققان، از سن 50 سال به بعد، افرادی که رژیم غذایی با میزان متوسط کربوهیدرات را دارند 33 سال دیگر هم زنده می مانند، که این رقم 4 سال طولانی تر از افراد دارای رژیم غذایی کم کربوهیدرات و یک سال طولانی تر از افراد دارای رژیم غذایی پُرکربوهیدرات است.

محققان همچنین داده های مربوط به بیش از 432 هزار نفر از بیش از 20 کشور دنیا را آنالیز کردند و دریافتند افراد دارای رژیم غذایی حاوی میزان زیاد و کم کربوهیدرات در مقایسه با افراد دارای رژیم غذایی با میزان متوسط کربوهیدرات، میانگین سنی کوتاه تری داشتند.

مهم ترین منابع کربوهیدرات ها شامل برنج قهوه ای، جو دوسر، آرد کامل گندم، حبوبات، مغزیجات آجیلی، میوه های نظیر سیب، موز و هندوانه، سبزیجاتی نظیر سیب زمینی، هویج، و چغندر هستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 شهریور 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 409

به "مصرف متعادل کربوهیدرات ها موجب افزایش طول عمر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف متعادل کربوهیدرات ها موجب افزایش طول عمر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید