مثلث برمودا کجاست و راز معمای آن چیست؟

به گزارش مجله پریها، مثلث برمودا یا مثلث شیطان منطقه ای در غرب اقیانوس اطلس شمالی است که به فعالیت‌های مافوق طبیعی مشهور شده و کتاب هایی نیز در موردش نوشته شده. گفته می‌شود بیش از 50 کشتی و 20 هواپیما در این منطقه ناپدید شده‌اند. درباره جزیره خضرا و مثلث برمودا در قران آیه ای وجود ندارد.

مثلث برمودا کجاست و راز معمای آن چیست؟

مثلث برمودا کجاست؟ مثلث برمودا یا مثلث شیطان ناحیه ‌ای در بخش غربی اقیانوس آتلانتیک (اطلس) شمالی شامل سه راس برمودا، فلوریدا و پورتوریکو است. مساحت این ناحیه 1300 تا 3900 هزار کیلومتر مربع برآورد می‌شود و یکی از پر ترافیک ترین مناطق دریایی و هوایی به شمار می‌آید. این منطقه را یکی از 12 مکان اسرار آمیز و عجیب دنیا دانسته اند و نظریه‌های مرموز بسیاری در تلاش برای توضیح ناپدید شدن‌های زیاد در این منطقه ارائه شده است؛ از آدم ربایی بشقاب پرنده‌ها، سفر در زمان، دروازه‌هایی به ابعاد دیگر و ناهنجاری‌های میدان مغناطیسی تا پدیده‌های ژئوفیزیکی و حباب‌های عظیم گاز متان. فیلم ها و کتاب هایی درباره این منطقه ساخته و نوشته شده است.

نظریه محبوب دیگری نیز به استقرار شهر از دست رفته افسانه‌ای آتلانتیس در زیر آب‌های این منطقه و تداخل تکنولوژی پیشرفته آن با وسایل نقلیه نزدیک به آن اشاره می‌کند. اما به راستی رمز و راز مثلث برمودا چیست؟. اگر قصد تحقیق در مورد مثلث برمودا دارید این مطلب را بخوانید

اتفاقات عجیب در مثلث برمودا چه علتی دارد؟

بسیاری از ناپدید شدن‌ها در مثلث برمودا شبیه حوادثی است که در مناطق دیگر جهان نیز روی می‌دهد. شواهدی مبنی بر تأثیر غیر عادی این منطقه بر تعداد زیادی از وسایل نقلیه گذرا از آن وجود ندارد، طوفان‌های غیر قابل پیش‌بینی در این منطقه به وجود می‌آیند و طبق گزارش نیروی دریایی جریان اقیانوسی گرم و قوی گلف استریم در این منطقه می‌تواند باعث تغییرات سریع و خشن آب و هوایی شود؛ همچنین این جریان می‌تواند به سرعت هرگونه شواهدی از وسایل نقلیه را نیز پاک کند. امواج سرکش و عظیم نیز یکی دیگر از دلایل است که در گذشته پدیده ای ناشناخته بود. همچنین پدیده وجود گاز متان و وجود حباب در آب، سبب کاهش چگالی و در نتیجه فرورفتن کشتی و هواپیما در اعماق آب می‌شود. البته دلایل دیگری همچون استفاده از قطب نما و خطاهای انسانی هم در این موارد دخیل بوده اند.

با این حال در ادامه مطلب تعدادی از ناپدید شدن های این منطقه را خواهید خواند.

ناپدید شدن اسکادران شماره‌ 19 نیروی دریایی آمریکا در مثلث برمودا

شهرت مثلث برمودا پس از این واقعه جهانی شد؛ در سال 1945 اسکادران شماره 19 نیروی دریایی ایالات متحده، شامل پنج هواپیمای بمب افکن مجهز به اژدر در طول یک تمرین آموزشی معمولی در این منطقه به طور کامل ناپدید شدند. این هواپیماها قبل از پرواز کاملاً مجهز و چک شده بودند و آنچه بیشتر این حادثه را مرموز می‌کند، ناپدید شدن این اسکادران در هوای صاف و در زمان صلح است!

مشاهده آب‌های سفید در مثلث برمودا

پیش از از دست دادن تماس رادیویی با سواحل جنوب فلوریدا، رهبر پرواز 19 گزارش‌های مرموزی را مخابره می‌کند. به گفته‌ وی همه‌چیز و حتی اقیانوس حالت عجیبی به خود گرفته و آن‌ها در حال ورود به آب‌های سفید هستند، زمانی که هیچ چیز درست به نظر نمی‌رسد. با وجود تحقیقات طولانی دولت، هیچ خبری از این پنج هواپیما و 14 خدمه آن پیدا نشد و به این ترتیب نام شبح‌ وار مثلث برمودا در ذهن‌ها تثبیت شد. گفته می‌شود آب‌های سفید این منطقه حتی از فضا هم قابل مشاهده هستند.

ناپدید شدن خبرنگاران‌ آریل در مثلث شیطانی

اعتقاد بر این است که مثلث برمودا مسئول ناپدید شدن بیشتر از 50 کشتی و 20 هواپیما در طول قرن گذشته بوده است. در 17 ژانویه 1949 هواپیمای خبرنگاران آریلمتعلق به بریتیش ایرویز آمریکای جنوبی در حالی که از کیندلی به سمت کینگستون جامائیکا پرواز می‌کرد، در شرایط آب و هوایی کاملاً آرام در این منطقه ناپدید شد و تاکنون هیچ اثری از هواپیما و 7 خدمه و 13 مسافر آن یافت نشده است.

ملکه‌ گوگرد، تانکری که به مقصد نرسید و در گرداب مثلث برمودا ناپدید شد

Sulphur Queen تانکر حمل گوگرد مذاب متعلق به نیروی دریایی آمریکا بود که با 39 خدمه در 4 فوریه سال 1963 و بعد از فرستادن یک پیام رادیویی عادی برای همیشه ناپدید شد. پس از بی‌فایده بودن تلاش‌ها برای تماس با این کشتی تیم‌های جستجو به محل اعزام شدند اما با بیشتر از دو هفته تلاش و جستجو، فقط چند تکه‌ای که در تصویر بالا می‌بینید از این کشتی یافت شد. نگرانی اصلی از آنجا می‌آید که این کشتی نیز در مثلث شیطان ناپدید شده است.

ناپدید شدن سایکلوپ (U.S.S. CYCLOPS) در برمودا

U.S.S. Cyclops کشتی عظیم زغال سنگ بود که در سال 1918 پس از ترک بارابادوس به سمت بالتیمور بدون به جای گذاشتن هیچ گونه اثری همراه با 306 خدمه و مسافرش ناپدید شد. این بزرگترین ضربه‌ای است که تاکنون به نیروی دریایی آمریکا بدون نبرد وارد شده است.

افتادن کشتی پروتئوس در دام مثلث برمودا

USS Proteus کشتی زغال سنگ نیروی دریایی آمریکا است که به کشتی تجاری تبدیل شده بود. در 23 نوامبر 1941 زمانی که پروتئوس از سنت توماس در جزایر ورجین عازم بندری در ساحل شرقی ایالات متحده بود، این کشتی 165 متری حامل 58 خدمه و محموله‌ای از سنگ معدن بوکسیت آلومینیوم بدون هیچ ردی ناپدید شد، دو خواهر از سه خواهر دیگر این کشتی نیز به سرنوشتی همانند پروتئوس دچار شدند.

نرئوس، کشتی بکار گرفته شده در جنگ جهانی اول

USS Nereus یکی از چهار کشتی زغال سنگ است که برای شرکت در جنگ جهانی اول در خدمت نیروی دریایی آمریکا قرار گرفته بود. نام این کشتی از الهه یونانی حافظ ملوانان می‌آید. زمانی پس از 10 نوامبر 1941 در راه بازگشت به پورتلند از سنت توماس در جزایر ورجین این کشتی همراه با 61 خدمه در همان مسیری که کشتی خواهرش، پروتئوس یک ماه پیش ناپدید شده بود، ناپدید شد.

اعماق تیره اقیانوس

یافتن کشتی‌ها و هواپیماهایی که در این منطقه غرق شده‌اند کاری بسیار دشوار است. قسمت‌هایی از مثلث برمودا در عمیق‌ترین بخش اقیانوس اطلس قرار گرفته است، جایی که عمق آب به حدود 9200 متر می‌رسد بنابراین نباید انتظار یافتن غرق شدگان در این منطقه را به سادگی داشته باشیم. تصویر بالا کشتی غرق شده کارائیب را که توسط محققان سازمان ملی اقیانوسی و جوی ایالات متحده در سال 2011 کشف شد را نشان می‌دهد.

دیدگاه شما نسبت به این پدیده چیست؟ آیا آن را افسانه ای در دورانی که دلایل علمی چندانی وجود نداشت میان مردم میدانید یا حقیقت مثلث برمودا بنظر شما همچنان معما است؟ 

انتشار: 28 بهمن 1401 بروزرسانی: 28 بهمن 1401 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3817

به "مثلث برمودا کجاست و راز معمای آن چیست؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "مثلث برمودا کجاست و راز معمای آن چیست؟" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مثلث برمودا کجاست و راز معمای آن چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید