فناوری NFC گوشی های هوشمند چه قابلیت هایی دارد؟

به گزارش مجله پریها، ماهیت و کاربرد فناوری NFC موجود در گوشی های هوشمند برای بسیاری از کاربران ناشناخته مانده است؛ این فناوری برخلاف بلوتوث نیازی به صرف زمان برای جست وجوی دستگاه های مربوطه ندارد و بسیاری از گوشی های هوشمند از این سامانه پشتیبانی می نمایند.

فناوری NFC گوشی های هوشمند چه قابلیت هایی دارد؟

به گزارش خبرنگاران، به نقل از وب سایت androidauthority، فناوری NFC یکی از قابلیت های برقراری ارتباط میان دستگاه های الکترونیکی و گوشی های هوشمند مجهز به این فناوری است تا کاربران بدین وسیله بتوانند به راحتی فایل، داده و اطلاعات موردنظر خود را میان دستگاه های خود منتقل و جابجا نمایند. این فناوری برخلاف بلوتوث نیازی به صرف زمان برای جست وجوی دستگاه های مربوطه ندارد و بسیاری از گوشی های هوشمند از این سامانه پشتیبانی می نمایند.

این فناوری همچنین از امنیت بیش تری در مقایسه با بلوتوث و سایر قابلیت های ارتباطی برخوردار است و کاربران نیز از آن استقبال بی نظیری نموده اند. جایگزینی برای انتقال اطلاعات و فایل ها بین دو دستگاه موبایل توسط بلوتوث است که برخلاف بلوتوث نیازی به صرف زمان برای جست وجوی دستگاه های نزدیک ندارد و به سادگی و با نزدیک کردن دستگاه دوم قابل استفاده است .

فناوری ان اف سی (NFC) یک ارتباط رمزنگاری گردیده بی سیم با برد کوتاه است که باید گوشی های موردنظر حداکثر در فاصله 4 سانتی متری از یکدگیر قرار بگیرند تا در یک باند فرکانسی 13.56 مگاهرتز توانایی تبادل اطلاعاتی را با سرعت مطلوبی داشته باشند. این قابلیت و فناوری همچنین قابل استفاده در سامانه حمل و نقل عمومی و پرداخت های خرد نیز است و امکان تسهیل در پرداخت پول را برای شهروندان به ارمغان می آورد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 شهریور 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 402

به "فناوری NFC گوشی های هوشمند چه قابلیت هایی دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فناوری NFC گوشی های هوشمند چه قابلیت هایی دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید