فتح الله زاده: نبود ثبات مدیریتی، به باشگاه لطمه می زند، از عملکرد مدیران استقلال تعجب می کنم!

به گزارش مجله پریها، مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال گفت: نبود ثبات مدیریتی به ارکان باشگاه لطمه می زند و سبب تشدید بحران ها می گردد.

فتح الله زاده: نبود ثبات مدیریتی، به باشگاه لطمه می زند، از عملکرد مدیران استقلال تعجب می کنم!

علی فتح الله زاده مدیر عامل اسبق باشگاه استقلال در گفت و گو با در مورد شکایت بویان از این باشگاه گفت: مسئله بازیکنان خارجی در فوتبال کشورمان به یک معضل تبدیل شده است. زمانی که افتخاری با بویان قرارداد بست وضع مالی استقلال خوب بود، چون 50 میلیارد تومان در یکسال به حساب باشگاه واریز می شد. اما افرادی هستند که نمی دانند با بی توجهی به شکایت بازیکن امکان افزایش میزان پولی که باید به آن بازیکن دهند وجود دارد. به طور مثال ما بازیکنی را داشته ایم که 200 هزار دلار قرارداد داشته است اما به علت بی توجهی مسئولان این عدد به 500 هزار دلار افزایش پیدا نموده است.

مدیری که از سمتش کنار گذاشته می گردد نسبت به بدهی های باشگاه شفاف سازی کند

او ادامه داد: خوب است مدیری که از سمتش کنار گذاشته می گردد نسبت به بدهی های باشگاه شفاف سازی کند و مدیران بعدی نیز این موضوع را پیگیری نمایند تا با مشکل بزرگتری رو به رو نشویم. فتحی باید موضوع بویان را پیگیری کند، چون اگر برطرف نگردد باشگاه استقلال از این اتفاق لطمه خواهد خورد.

فتح الله زاده در مورد چنین اتفاقی در دوران مدیریت خودش گفت: در دوران مدیریت من نیز باشگاه درگیر بدهی بوده است اما ما نمی گذاشتیم مسئله به شکایت کشیده گردد و برای باشگاه پرونده سازی صورت بگیرد. اگر بازیکنی قصد داشت از باشگاه شکایت کند سعی می کردیم هرچه زودتر آن پول را تهیه کنیم.

او ادامه داد: فتحی باید هرچه زودتر این موضوع را پیگیری کند چون اگر شکایتی صورت بگیرد و رای صادر گردد این موضوع پای افتخاری نوشته نمی گردد و این رای به نام باشگاه استقلال صادر خواهد شد.

اگر بویان مصدوم بوده است به چه دلیل با او قراداد بسته اند؟

فتح الله زاده در مورد این موضوع که شنیده می گردد بویان از ابتدا مصدوم بوده است و کادر فنی این موضع را می دانسته است گفت: اگر این بازیکن مصدوم بوده است به چه دلیل با او قراداد بسته اند؟ اگر اینگونه باشد قضیه متفاوت خواهد شد و آن کسی که قرار داد را بسته مقصر است و باید تاوان این اشتباه خود را پرداخت کند. این مشکل نباید به مسائل استقلال اضافه گردد. وقتی کمیته پزشکی اعلام نموده که این بازیکن مصدوم است باید این سوال مطرح گردد که چرا این بازیکن جذب شده است.

او در مورد این موضوع که آیا مدیران باشگاه های دولتی بابت عملکردشان به جایی پاسخگو هستند یا خیر گفت: سازمان بازرسی کل کشور و دیوان عالی این اتفاقات را پیگیری می نمایند. مدیرانی که اینگونه اشتباه می نمایند در سازمان بازرسی کشور و حتی دادگاه حضور پیدا می نمایند و باید پاسخگو باشند. بعضا این مدیران محکوم هم شده اند و اینگونه نیست که کاری با آنها نداشته باشند.

فتح الله زاده در مورد موضع دولت نسبت به باشگاه های دولتی گفت: اگر دولت می گوید این باشگاه ها دولتی هستند باید هزینه هایش را تقبل کند. دولت می گوید این باشگاه مال من است اما هزینه هایش را باید دیگران بدهند که این درست نیست. اگر این باشگاه ها برای دولت هزینه دارند و پول بیت المال را هدر می دهند چه اصراری دارند باشگاه ها را تحت مالکیت خود نگه دارند، می توانند آنها را به بخش خصوصی واگذار نمایند. حتی دولت قیمتی روی باشگاه ها گذاشته است که کسی برای خریداری اقدام نکند که حتی بازهم یکسری افراد نسبت به این موضوع اقدام کردند.

او ادامه داد: خود دولت درمورد این مسئله مقصر است و اشتباهش این است که این باشگاه ها را واگذار نمی نماید. دولت از باشگاه ها استفاده ابزاری می نماید اما بدهی هایش را می گوید که باید مدیران باشگاه بدهند. به نظر من این موضوع درست نیست.

نبود ثبات مدیریتی، به باشگاه لطمه می زند

فتح الله زاده در مورد وضعیت این روزهای باشگاه استقلال گفت: در طول زمان، بحران های ما تشدید می گردد و دلیل این اتفاق نبود ثبات مدیریت است که به ارکان باشگاه لطمه می زند. باشگاه استقلال در 4 سال اخیر 3 مدیرعامل عوض نموده و هیئت مدیره نیز تغییر نموده است. ما احتیاج به ثبات مدیریت داریم و مدیران بله قربان گو نمی توانند از پس مسائل مربوط به این باشگاه بر بیاید. استقلال به مدیران محکم، استوار، قوی و خوش فکر احتیاج دارد تا بتوانند این تیم بزرگ و مردمی را به درستی راهنمایی نمایند.

او در مورد دخالت وزارت ورزش در امور باشگاه ها گفت: تا زمانی که از طرف وزارت ورزش در ارکان باشگاه ها دخالت صورت می گیرد و حتی برخی از معاونان وزیر مستقیما در انتخاب مدیرعامل و تصمیمات مدیرعامل دخالت می نمایند ما نباید انتظار عملکردی بهتر از این داشته باشیم.

نسبت به عملکرد مدیران باشگاه متعجب هستم!

فتح الله زاده در مورد خریدهای خارجی این فصل باشگاه استقلال گفت: آدم عاقل تیام را ول می نماید با گرو قرارداد می بندد، با جباروف قراداد نمی بندد و نیومایر را به تیم می آورد؟ هیچ آدم عاقلی چنین کاری نمی نماید و نسبت به عملکرد مدیران باشگاه متعجب هستم. نبود ثبات مدیریت باعث این اتفاق ها شده است و باشگاه استقلال نیز از این موضوع لطمه خورده است. امیدوارم فتحی هرچه زودتر این وضعیت را آنالیز و نسبت به برطرف آن اقدام کند، در غیر این صورت مسائل روز به روز بیشتر خواهد شد.

فتح الله زاده: برای استقلال گدایی می کردم/ فتحی زمان بدی به استقلال آمد

درخواست فتح الله زاده از وزیر ورزش و جوانان

روحانی دستور خصوصی سازی پرسپولیس و استقلال را صادر کرد

انصراف مدیران استقلال از دریافت حق رشد بازیکن سابق!

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 24 فروردین 1398 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 1874

به "فتح الله زاده: نبود ثبات مدیریتی، به باشگاه لطمه می زند، از عملکرد مدیران استقلال تعجب می کنم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فتح الله زاده: نبود ثبات مدیریتی، به باشگاه لطمه می زند، از عملکرد مدیران استقلال تعجب می کنم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید