طرح تاکسی پرنده اوبر در رویداد فناوری CES معرفی گردید

به گزارش مجله پریها، شریک شرکت اوبر در حوزه تاکسی های هوایی، جدیدترین طرح تاکسی های هوایی خود را در جریان نمایشگاه CES رونمایی کرد.

طرح تاکسی پرنده اوبر در رویداد فناوری CES معرفی گردید

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، شرکت اوبر با شریک تجاری خود قصد دارند به زودی، نخستین سفرهای هوایی خود را در تگزاس و کالیفرنیا راه اندازی نمایند.

شرکت مرسدس بنز نیز در ماه مه اظهار داشت که قصد دارد تا سال 2023 یک وسیله حمل و نقل هوایی که ترکیبیست از هلیکوپتر و هواپیمایی غول پیکر طراحی کند. هم اکنون در جریان برگزاری یکی از بزرگ ترین رویدادهای فناوری سال، در لاس وگاس یکی از شرکای اوبر، از طرح هایی جدید رونمایی نموده است که به طور معین به طرح تاکسی های پرنده اوبر مرتبط بود.

اوبر از مدتی پیش حمایت خود را از این سیستم مدرن که توسط Division Bell Textron،طراحی گردیده بود اظهار داشت. شرکت اوبر اظهار داشت که این سیستم جدید می تواند قدم مهمی برای حمل و نقل شهری باشد. خودرویی که Bell Nexus نامیده می گردد، از نیروی هیبرید الکتریکی استفاده می نماید که برای سفرهای هوایی انرژی بی نظیری ایجاد می نماید و می تواند برای هر دو هدف نظامی و تجاری کاربردی باشد.

اوبر قصد دارد سرویس Uber Air خود را در منطقه دالاس-فورت ورت و لس آنجلس آغاز کند و برای تحقق این هدف نیز از چهار سال پیش آغاز به توسعه زیرساخت ها نموده است. این شرکت اعلام نموده که برای تحقق این هدف در حال کار روی زیرساخت های بازار است.

به نظر می رسد بخشی از این کوشش و عجله به مسئله رقابت اوبر و لیفت مرتبط است. چرا که هر دو شرکت در کوششند در سال 2019 قدرت تجاری و اقتصادی خود را توسعه دهند برای مصال هر دو شرکت اوبر و لیفت پرونده هایی را برای حضور در بازار بورس و اوراق بهادار تشکیل داده اند. قیمت سهام اولیه اوبر احتمالا 120 میلیارد دلار و سهام اولیه لیفت 18 میلیارد دلار تخمین زده گردیده است.

منبع: انتخاب
انتشار: 18 دی 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 1259

به "طرح تاکسی پرنده اوبر در رویداد فناوری CES معرفی گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح تاکسی پرنده اوبر در رویداد فناوری CES معرفی گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید