ضعف امنیتی واتس اپ رفع شد

به گزارش مجله پریها، این مشکل امنیتی بر کاربرانی اثر می گذاشت که از نسخه کامپیوتر دسکتاپ واتس اپ استفاده می کردند. این نسخه، در ارتباط هم زمان با نسخه موبایل این اپلیکیشن کار می نماید.

ضعف امنیتی واتس اپ رفع شد

واتس اپ از کاربران خواسته تا اپلیکیشن خود را به روز رسانی نمایند

یک نقص امنیتی بالقوه خطرناک در واتس اپ شناسایی شده است که به افراد ناشناس اجازه می داد فایل های شخصی کاربران را ببینند.

محققان امنیتی می گویند، اگر شخصی لینک مخربی را برای کاربری می فرستاد، این ضعف امنیتی به او اجازه می داد که اطلاعات موجود در کامپیوتر کاربر را ببیند. این نقص اکنون برطرف شده است و تصور نمی گردد کسی از آن سوءاستفاده نموده باشد.

اگر کسی به وسیله این ضعف امنیتی مورد حمله قرار می گرفت، لینکی را دریافت می کرد که ظاهر موجهی داشت، و همچنین پیش نمایشی را نشان می داد که در هنگام فرستادن لینک در واتس اپ دیده می گردد.

اما اگر روی این لینک کلیک می شد، به حمله نماینده اجازه می داد که از یک ضعف در فرایند امنیت محتوای واتس اپ که به کاربران اجازه می داد پیغام های زیانبار بفرستند، سوءاستفاده کند، و اگر این اتفاق می افتاد، حمله نماینده می توانست به فایل های روی کامپیوتر شخص مورد نظر دسترسی پیدا کند.

این مشکل امنیتی بر کاربرانی اثر می گذاشت که از نسخه کامپیوتر دسکتاپ واتس اپ استفاده می کردند. این نسخه، در ارتباط هم زمان با نسخه موبایل این اپلیکیشن کار می نماید.

در به روزرسانی های اخیر این مشکل حل شده است، و به کاربران هشدار داده شده است که هر برنامه ای که برای تبادل نظر در واتس اپ به کار می برند (اپلیکیشن موبایل، و نیز نسخه دسکتاپ) باید به روزرسانی گردد تا از بروز هرگونه مسئله ای جلوگیری گردد.

سخنگوی واتس اپ می گوید: ما به طور مرتب با محققان برتر امنیتی کار می کنیم تا جلو هرگونه تهدید احتمالی برای کاربران خود را بگیریم. در این مورد خاص، ما مسئله ای را برطرف کردیم که به عنوان پیش فرض، در صورت کلیک کردن روی یک لینک زیانبار در نسخه دسکتاپ واتس اپ، می توانست بر کاربران آیفون تأثیر بگذارد. این مشکل بلافاصله برطرف شد و (اقدام برای حل آن) از اواسط دسامبر اعمال شد.

منبع:ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 7 فروردین 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3232

به "ضعف امنیتی واتس اپ رفع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضعف امنیتی واتس اپ رفع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید