صیانت از یکپارچگی اراضی عباس آباد برای شهر تهران یک ضرورت است

به گزارش مجله پریها، به گزارش خبرنگاران، شورای راهبردی و نظارت بر اجرای طرح ویژه اراضی عباس آباد به منظور نظارت بر چگونگی اجرای طرح ویژه اراضی عباس آباد که شامل طرح ها و پروژه های متعدد است و نیز رصد ساخت و ساز و بارگذاری ها مالکیت یکپارچه اراضی و مدیریت بخشهای مختلف در چارچوب فعالیت های فرهنگی کلان ملی فراملی بر اساس مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی کشور تشکیل و فعالیت می نماید.

صیانت از یکپارچگی اراضی عباس آباد برای شهر تهران یک ضرورت است

سید محمد حسین حجازی، مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد در این جلسه اعلام کرد:شورای راهبری اراضی عباس آباد یک تکلیف قانونی بر زمین مانده در سالهای گذشته بوده است که متاسفانه بسیاری از ساخت و سازهای غیر مجاز تکه تکه شدن مدیریت ها و فضاها و آسیب جدی به یکپارچگی منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد هم به خاطر عدم توجه به این شورا، تکالیف و مصوبات قانونی و اسناد بالادستی مصوب این منطقه انجام شده است.

مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد توضیح داد:امیدواریم با تشکیل جلسات و فعالیت مستمر این شورا،طرح ویژه اراضی عباس آباد به نتیجه برسد و یکپارچگی مدیریت و فعالیت های آن همانطور که در قانون به صراحت عنوان گردیده تحقق پیدا کند.

پیروز حناچی، معاون معماری و شهرسازی شهردار تهران نیز با تاکید بر حفظ اراضی عباس آباد به عنوان یک پهنه سبز فرهنگی یادآور شد:مدیریت یکپارچه منطقه عباس آباد یک ضرورت قانونی است که در برنامه سوم شهر تهران نیز به آن اشاره گردیده است و بر همین اساس مدیریت شهری و دستگاه های مسئول باید به سمتی برویم که همه فضاها،طرح ها و پروژه های موجود در اراضی به عنوان یک سمفونی هماهنگ و موزون عمل کند.

معاون شهردار تهران با ابراز نگرانی از اجرای برخی پروژه های خارج از طرح جامع اراضی عباس آباد اضافه نمود:متاسفانه در حال حاضر و بر اساس آخرین آنالیز انجام شده بارگزاریها و تراکم ابنیه ساخته گردیده در اراضی بیش از میزان مصوب در طرح جامع است که در صورت ادامه بیش از گذشته به این پهنه ارزشمند شهری آسیب وارد می نماید و شهر را از یک فرصت منحصر به فرد محروم می سازد.

محمد سعید ایزدی، معاون وزیر راه و شهرسازی و دبیر شورای عالی معماری و شهرسازی کشور نیز در این جلسه اعلام کرد:از زمان تصویب طرح جامع اراضی عباس آباد در سال 84 شاهد سلسله اتفاقات و رویدادهای خوبی در سطح اراضی بوده ایم که ضروری است این شورا با نگاهی به گذشته نسبت به آسیب شناسی پروژه ها،ساخت و ساز ها و عملکرد بخش های مختلف اقدام کرد.

محمد سالاری، رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران نیز با تاکید بر لزوم شفاف سازی عملکرد ها و تقویت نظارت عمومی یادآور شد:با تقویت صندلی رسانه ها و حساسیت افکار عمومی بسیاری از تخلفها و اقدامات غیر قانونی با محدودیت جدی رو به رو گردیده اند که این مسئله می تواند با بیان شفاف مسائل و مسائل اراضی عباس آباد اصلاح برخی موارد را در پی داشته باشد.

سالاری اضافه نمود: به اصلاح دسترسی ها،ساماندهی پارکینگ ها ، اصلاح برخی پروژه ها از نظر کاربری و عملکرد و نیز نظارت دقیق بر بارگزاری ها از جمله مسائلی است که در شورای راهبری باید در خصوص آن تصمیم گیری گردد.

سید سعید میر حسینی، عضو حقیقی شورای راهبری نیز با اشاره به سوابق طرح ها و پروژه های اجرا در اراضی یاد آور شد:تشکیل شورای راهبری و فعالیت مستمر آن یک اتفاق با ارزش برای منطقه و حتی کل شهر تهران است که اثرات ملی و فراملی در پی خواهد داشت.امروز پل طبیعت یک برند جهانی است که پروژه ها و طرح های دیگری هم در طرح جامع پیش بینی گردیده که قابلیت برند شدن را دارا هستند.

سید محمد بهشتی، دیگر عضو شورا نیز با انتقاد بر ساخت و سازهای غیر مجاز و خارج از طرح جامع اضافه نمود:کل شهر تهران در حوزه معماری و شهرسازی در سالهای گذشته شاهد اتفاقات ناگواری بوده است ، که منطقه عباس آباد نیز از آن مستثنی نبوده است.با این همه به دلیل حساسیت هایی که بوده و نظارت های انجام شده منطقه آسیب کمتری دیده است.

وی تاکید نمود:عباس آباد یک عرصه برای فعالیت های فرهنگی در مقیاس بین المللی است که باید جریان زندگی در آن جاری گردد و از نگاه عمرانی فاصله بگیرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 بهمن 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 1397

به "صیانت از یکپارچگی اراضی عباس آباد برای شهر تهران یک ضرورت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صیانت از یکپارچگی اراضی عباس آباد برای شهر تهران یک ضرورت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید