سختگیری بیشتر برای سرمایه گذاری در کانادا

به گزارش مجله پریها، دولت کانادا با هدف مقابله با شیوع کرونا سخت گیری بیشتری بر سرمایه گذاری های خارجی اعمال خواهد نمود.

سختگیری بیشتر برای سرمایه گذاری در کانادا

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از گلوب اند میل، دولت کانادا تصمیم گرفته است با هدف جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا و هم چنین تحت کنترل درآمدن سهام شرکت های این کشور توسط خارجیان، قوانین سخت گیرانه تری را در حوزه سرمایه گذاری خارجی وضع کند.

بخشی از این محدودیت ها مربوط به بخش بهداشت و درمان خواهد شد تا از حفظ سلامتی شهروندان اطمینان حاصل گردد.

تا پیش از این، محدودیت های سرمایه گذاری خارجی در کانادا فقط مربوط به شرکت های دولتی یا شرکت های خصوصی پیمانکار در پروژه های دولتی بود اما دولت میخواهد محدودیت ها را به تمامی شرکت ها صرف نظر از ارزش بازار آن ها گسترش دهد.

پیش از این، بعضی از دیگر کشورها نظیر فرانسه، اسپانیا، آلمان و استرالیا با هدف مقابله با شیوع بیشتر کرونا و کنترل بیشتر اتباع خارجی روی شرکت ها تصمیم گرفته بودند محدودیت های بیشتری برای سرمایه گذاران خارجی در نظر بگیرند.

ناتالی رافول، مشاور حقوق تجارت در موسسه بریتون رافول گفت: وابسته بودن به جریان سرمایه ای از خارج کشور در زمان همه گیری هایی مثل کرونا باعث افزایش تلاطمات در بازارهای اقتصادی می گردد و برای همین منظور باید وابستگی خود به خارج کشور را در زمینه کالاهای اساسی کاهش دهیم. به نظرم این تصمیم بسیار خوبی است و امیدوارم تنها محدود به زمان مقابله با کووید-19 نباشد.

انتشار: 13 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3291

به "سختگیری بیشتر برای سرمایه گذاری در کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سختگیری بیشتر برای سرمایه گذاری در کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید