روایت مرکل از مشکل عظیم آلمان برای فراوری واکسن

به گزارش پریها، ایرنا نوشت: صدراعظم آلمان گفت که برای فراوری واکسن مقابله با ویروس کرونا، هشت میلیارد یورو کم داریم.

روایت مرکل از مشکل عظیم آلمان برای فراوری واکسن

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش خبرگزاری د. پ. آ. آلمان، آنگلا مرکل خواهان همکاری بین المللی در زمینه جستجوی داروها و واکسن های مهار نماینده بیماری کووید-19 شد.

صدراعظم آلمان امروز (شنبه) در سخنرانی ویدیویی هفتگی خود با بیان این که حدود هشت میلیارد یورو برای توسعه پروژه فراوری واکسن احتیاج است، گفت که آلمان یاری مالی قابل توجهی را به این پروژه انجام خواهد داد اما هنوز نمی خواهد از آن نام ببرد.

مرکل در خصوص عواقب این بیماری همه گیر گفت : ما می دانیم که در همه جا به زندگی مالی و اجتماعی ما آسیب جدی وارد شده؛ به همین دلیل ما باید با توان و سرعت زیاد کار کنیم تا با فراوری واکسن بتوانیم این ویروس را مهار نموده و سپس از بین ببریم. این یکی از مهمترین کارها برای نجات میلیون ها انسان است.

وی در ادامه تاکید نمود: آلمان با این مسئولیت روبرو است و به همین دلیل ما نیز اطمینان خواهیم داد که پس از فراوری آن، همه سود می برند.

به گفته مرکل ائتلاف بزرگی از دولت ها و بنیادهای خصوصی شکل گرفته و با هم کار می نمایند تا بتوانند به فراوری واکسن و دارو برای این بیماری برسند.

گزارش های رسمی حاکی است که تا به امروز 164 هزار و 77 نفر در آلمان به بیماری کووید-19 مبتلا شدهاند که از این میان 6 هزارو 736 نفر جان باخته و 126 هزار و 900 نفر سلامتی خود را باز یافته اند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 26 خرداد 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3390

به "روایت مرکل از مشکل عظیم آلمان برای فراوری واکسن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت مرکل از مشکل عظیم آلمان برای فراوری واکسن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید