راه اندازی سوپرمارکت خودران در امریکا

به گزارش مجله پریها، سوپرمارکت موسوم به Kroger اعلام نمود فاز آزمایشی خودروی خودران مجهز به اجناس سفارش داده گردیده توسط مشتریان را از فروشگاه فرای فود در اسکاتسدل آغاز نموده است.

راه اندازی سوپرمارکت خودران در امریکا

خبرنگاران ،استارتاپ Nuro که دو سال پیش توسط مهندسان سابق گوگل برای توسعه فناوری خودروی خودران راه اندازی گردید، با کروگر در این کار مشارکت می نماید.

مشتریان از طریق سایت کروگر یا اپلیکیشن تعبیه گردیده می توانند اجناس خود را برای همان روز یا روز بعد سفارش داده و دریافت نمایند. در فاز اول خودروهای تویوتا پریوس مجهز به فناوری خودران Nuro این کار را به انجام رسانده و کالا را تحویل مشتری می دهند.

البته هر خودرو به دلایل امنیتی یک راننده نیز همراه خود دارد تا در مواقع ضروری خودرو را راهنمایی کند. دِیو فرگوسن مؤسس Nuro می گوید آریزونا مرکز تست فناوری های خودران گردیده است. اوبر، وایمو، لیفت و سایر کمپانی ها تست های خودران خود را در آریزونا انجام می دهند.

اخیراً گوگل (وایمو) و وال مارت نیز طرحی مشابه برای دلیوری اجناس بقالی به درب خانه ها در فونیکس را آغاز کردند و حالا سیستم جدید رقیب تازه آن ها می گردد.آمازون نیز با خرید هول فودز سیستمی مشابه را راه اندازی نموده تا تحت برنامه پرایم به مشتریان پر و پا قرص خود اجناس روزانه را تحویل دهد.

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 29 مرداد 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 277

به "راه اندازی سوپرمارکت خودران در امریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی سوپرمارکت خودران در امریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید