خبری نگران کننده برای مجریان چینی ، گوینده های مبتنی بر هوش مصنوعی رونمایی شدند

به گزارش مجله پریها، چینی ها نوعی تحول جدی در پخش برنامه های خبری ایجاد خواهند کرد. تحولی که به طور کامل به هوش مصنوعی وابسته است و البته می تواند خبری نگران کننده برای فعالان حوزه خبر باشد.

خبری نگران کننده برای مجریان چینی ، گوینده های مبتنی بر هوش مصنوعی رونمایی شدند

چینی ها در جریان یک مراسم تکنولوژی در کنفرانس جهانی اینترنت در پکن از مجری های مبتنی بر هوش مصنوعی رونمایی کردند.

این مجری ها به رسانه دولتی چین شینهوا وابسته هستند و در نگاه اول به هیچ وجه از انسان واقعی قابل تشخیص نیستند. در جریان این رونمایی دو مجری مبتنی بر هوش مصنوعی با دو زبان انگلیسی و چینی رونمایی شدند.

این دو مجری به شدت شبیه به مجری های واقعی بودند و حتی در نحوه گویش، تن صدا و لهجه نیز با مجری ها مشابهت دارند. این برنامه ترکیبی از ویژگی های انسانی است که از گزارش های واقعی گوینده ها و بر اساس آنالیز سخنرانی های انسان ها و حرکات لب ها و صورت آنها طراحی گردیده است.

البته در این میان یک تفاوت مهم و چالشی وجود دارد. مجری های انسانی نهایتا هر روز هشت ساعت کار می نمایند، در حالی که مجری های مبتنی بر هوش مصنوعی می توانند ساعتها بدون توقف اخبار را گزارش نمایند.

پیشبینی می گردد به زودی این سیستم های روباتیک مبتنی بر هوش مصنوعی وارد خبرگزاری شینهوا شوند. این موضوع نشان می دهد گوینده های خبر چین در معرض یک مشکل جدی قرار خواهند گرفت.

این مجری های مبتنی بر هوش مصنوعی کار خود را در کانال های منتخب از جمله برنامه های انگلیسی و چینی در آژانس های خبری، حساب عمومی وی چت و صفحه وب تلویزیون انجام می دهند.

منبع: انتخاب
انتشار: 19 آبان 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 841

به "خبری نگران کننده برای مجریان چینی ، گوینده های مبتنی بر هوش مصنوعی رونمایی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبری نگران کننده برای مجریان چینی ، گوینده های مبتنی بر هوش مصنوعی رونمایی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید