خبرهای داغ سینما در روزهای نیم تعطیل، تحت تاثیر تحریم

به گزارش مجله پریها، نامه جمعی از هنرمندان سرشناس علیه تحریم های ترامپ، حضور پیمان معادی در یک فیلم فرانسوی و دریافت مدرک پروفسورای افتخاری آکادمی فیلم پکن توسط مجید مجیدی از مهم ترین اخبار بین الملل سینمای ایران در چند روز اخیر نیم تعطیل بوده است.

خبرهای داغ سینما در روزهای نیم تعطیل، تحت تاثیر تحریم

به گزارش خبرنگاران، پس از شروع دور جدید تحریم های یک جانبه دولت آمریکا علیه ایران، جمعی از هنرمندان سرشناس ایرانی چون اصغر فرهادی، رخشان بنی اعتماد، کیانوش عیاری، بهمن فرمانآرا، کیهان کلهر، حسین علیزاده و جمعی از چهره های سرشناس هنری با امضای نامه ای علیه تحریم های ترامپ موضع گرفتند.

در بخش هایی از این نامه آمده است: خام اندیشانه است بپنداریم که نتیجه اعمال این تحریم ها دستیابی به حقوق شهروندی و حقوق بشر، بهره مندی از مواهب آزادی و بهبود شرایط زندگی برای ملت ایران است. ملت ایران، تنها تاوان این تحریم ها را خواهد داد.

پروفسواری افتخاری مجیدی در پکن

همچنین در خبری دیگر که در روزهای نیم تعطیل منتشر شد آمده است که، مجید مجیدی کارگردان ایرانی نیز که برای دریافت جایزه پروفسورای افتخاری از آکادمی فیلم چین به پاس فعالیت های برجسته در عرصه فیلم و سینما به این کشور سفر نموده بود، در جمع بیش از 700 نفر از فیلمسازان و دانشجویان رشته های فیلمسازی صحبت هایی نیز درباره تحریم های اخیر آمریکا علیه ایران کرد و گفت آمریکا با تحریم دارو و نیازمندی های مردم، نه دولت در واقع ملت ایران را تحریم نموده است که بیانگر استیصال واشنگتن در برابر ملت است.

پیمان معادی بازیگر و کارگردان ایرانی نیز در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی ترکیه اعلام نمود که پس از انتها بازی در پروژه Six Underground در هالیوود به کارگردانی مایکل بی در یک فیلم فرانسوی در پاریس جلوی دوربین می رود.

وی همچنین مطرح نمود قصه های زیادی نوشته ام که یکی از آنها، مناسب ترکیه و ایران است که برخی تهیه کنندگان برای ساخت آن ابراز تمایل نموده اند، اما مشغله کاری مانع این امر گردیده است و امیدوارم بتوانم در زمان مناسب آن را بسازم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 آبان 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 839

به "خبرهای داغ سینما در روزهای نیم تعطیل، تحت تاثیر تحریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرهای داغ سینما در روزهای نیم تعطیل، تحت تاثیر تحریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید