جایزه ادبی مدیسی به حماقت رسید

به گزارش مجله پریها، حماقت نوشته پیر گویوت موفق به کسب جایزه ادبی مدیسی فرانسه در سال 2018 شد.

جایزه ادبی مدیسی به حماقت رسید

به گزارش خبرنگاران به نقل از فیگارو، رمان حماقت که در واقع یک خودزندگی نامه نوشته پیر گویوت است در رقابت با آرکادیا (امانوئل بیاماک تام)، همه مردان به طور طبیعی می خواهند بدانند (نینا بوروئی)، به سارا می گوید (پائولین دلابروی)، در شست وشوی بزرگ (فیلیپ ری)، دیوید دیوپ (برادر روح)، آبی که عبور می نماید (فرانک مؤبر) و از میان پرده های دنیا (فانی تیلندیر) موفق به کسب جایزه ادبی مدیسی در سال 2018 شد.

در بخش ادبیات خارجی جایزه مدیسی نیز کلوپ مریخ نوشته راشل کوشنر برگزیده شد که از زبان انگلیسی توسط سیلوی شنیتر به فرانسه ترجمه گردیده است.

جایزه ادبی مدیسی در سال 1958 راه اندازی شد تا نویسندگان خلاق را با وجود ناشناخته بودن شان در دنیای ادبیات مورد تقدیر قرار دهد. این جایزه در سال های اولیه تنها ویژه بهترین رمان فرانسوی بود، اما از سال 1970 بخش رمان خارجی و سپس در سال 1980 بخش مجموعه مقالات نیز به آن افزوده شد. از میان نویسندگان سرشناسی که تاکنون موفق به دریافت جایزه رمان خارجی مدیسی گردیده اند می توان به پل آستر، اورهان پاموک، میلان کوندرا، اومبرتو اکو و فیلیپ راث اشاره نمود.

جایزه ادبی فمینا در سال 2018 نیز در بخش آثار فرانسوی بهفیلیپ لانسون برای رمان تکه اعطا گردیده و آلیس مک درم نویسنده آمریکایی به عنوان برنده بخش رمان خارجی برای کتاب ساعت نه انتخاب گردیده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 آبان 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 822

به "جایزه ادبی مدیسی به حماقت رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جایزه ادبی مدیسی به حماقت رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید