جاری شدن آب در سی و سه پل تا چند روز آینده

به گزارش پریها، معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان از رهاسازی آب از سد زاینده رود برای کشت پاییزه کشاورزان شرق در بامداد هشتم بهمن ماه اطلاع داد.

جاری شدن آب در سی و سه پل تا چند روز آینده

حسن ساسانی در گفت وگو با خبرنگار پریها در مورد زمان دقیق بازگشایی زاینده رود، اظهار کرد: با توجه به جلسه صبح امروز (شنبه) ششم بهمن ماه که با حضور کمیته 15 نفره کشاورزان و جهادکشاورزی برگزار گردید، مقرر شد بامداد هشتم بهمن ماه خروجی سد زاینده رود برای کشت پاییزه کشاورزان اصفهان افزایش یابد.

وی ادامه داد: حجم خروجی آب از سد برای کشت پاییزه کشاورزان شرق و غرب اصفهان به مدت حداکثر 20 روز در زاینده رود جریان خواهد داشت.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان با اشاره به حجم کنونی سد زاینده رود، گفت: در حال حاضر ذخیره سد زاینده رود 190 میلیون مترمکعب است که ورودی سد 25 و خروجی 8.5 مترمکعب برثانیه است.

وی اضافه نمود: با توجه به خشکی 18 ماهه زاینده رود پیش بینی می گردد آب تا حدود 48 ساعت بعد از رهاسازی آب از سد به اصفهان برسد.

ساسانی در مورد بعضی خاک برداری در بستر زاینده رود، گفت: صنف کشاورزان اصفهان برای تسطیح بستر زاینده رود جهت حرکت روانِ آب برای رسیدن به کشاورزان شرق اصفهان در حال اجرا است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 2181

به "جاری شدن آب در سی و سه پل تا چند روز آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاری شدن آب در سی و سه پل تا چند روز آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید