توضیحات آذری جهرمی درباره شبکه اطلاعات ملی در کمیسیون امنیت ملی مجلس

به گزارش مجله پریها، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نشست عصر امروز این کمیسیون با وزیر ارتباطات را تشریح کرد.

توضیحات آذری جهرمی درباره شبکه اطلاعات ملی در کمیسیون امنیت ملی مجلس

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در تشریح جلسه عصر امروز این کمیسیون گفت: این جلسه با حضور وزیر ارتباطات برای بررسی تهدیدات امنیتی فضای سایبری کشور برگزار گشت آقای آذری جهرمی گزارشی از فرایند پیشرفت و توسعه شبکه ملی اطلاعات ارائه کرد و به موضوع سپر دفاعی یکپارچه در فضای سایبری کشور پرداخت. همکاران ایشان نیز گزارشی درباره این عملکرد سپر دفاعی برای حفظ امنیت در فضای سایبری کشور ارائه کردند.

وی افزود: آقای آذری جهرمی تاکید داشت که نگاه ما توسعه شبکه ملی اطلاعات است و نیاز داریم که اصول حکمرانی در فضای مجازی را تدوین کنیم. ما بر حاکمیت جمهوری اسلامی در فضای مجازی اصرار داریم. همینطور اشاره شد که از مجموعه 23 جزء لازم برای توسعه زیر ساخت شبکه ملی اطلاعات 20 جزء مستقر شده و در زمینه های دیگر کار برای توسعه شبکه ملی اطلاعات ادامه دارد.

وی افزود: در این جلسه بر لزوم تقویت جستجوگر ملی و پیام رسان های بومی تاکید و اشاره شد در حال حضار اندروید ایرانی بر روی برخی گوشی ها فعال است و باید برای توسعه این سیستم عامل از این ظرفیت استفاده کرد.

به گفته وی نمایندگان عضو کمیسیون امنیت ملی ملاحظاتشان را درباره ابعاد مختلف حکمرانی در فضای مجازی ارائه کردند و تهدیدات فضای مجازی اعم از تهدیدات حریم خصوصی و یا تهدیدات مشتمل بر داده های کلان کشور را مورد اشاره قرار دادند. انتظار می رود وزارت ارتباطات در جهت حکمرانی و حمایت و حفاظت از داده های کشور و حریم خصوصی استفاده کنندگان از فضای مجازی نهایت تلاش را داشته باشد.

عمویی در خاتمه گفت: در این جلسه ادامه مواد طرح تشکیل سازمان پدافند غیر عامل مورد بررسی قرار گرفت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 آبان 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3699

به "توضیحات آذری جهرمی درباره شبکه اطلاعات ملی در کمیسیون امنیت ملی مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات آذری جهرمی درباره شبکه اطلاعات ملی در کمیسیون امنیت ملی مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید