تصمیم سرنوشت ساز برای والیبال کوبا

به گزارش مجله پریها، تصمیم کمیسیون ملی ورزش کوبا می تواند سرنوشت ورزش این کشور را عوض کند.

تصمیم سرنوشت ساز برای والیبال کوبا

به گزارش خبرنگاران ، کشور کوبا شهرت زیادی در پرورش ستاره های نامدار در ورزش والیبال دارد، ولی آنها مدت زیادی است که هیچ افتخاری در دنیا کسب ننموده اند. در این حال به نظر می رسد که تصمیم کمیسیون ملی ورزش کوبا می تواند سرنوشت ورزش این کشور را عوض کند.

یک نشریه معتبر ایتالیایی اطلاع داد که بعد از حدود 20 سال، بازیکنان کوبایی که این کشور را ترک نموده اند، قادر خواهند بود تا دوباره برای تیم ملی کوبا بازی نمایند و هر بازیکنی که هنوز ملیت خود را تغییر نداده، شامل این قانون جدید خواهد شد.

به این ترتیب، اوسمانی خوانتورنا، ویلفردو لئون و یواندری لیل که به ترتیب تابعیت کشورهای ایتالیا، لهستان و برزیل را قبول نموده اند، دیگر قادر نیستند برای کشور خود بازی نمایند.

این تصمیم مهم توسط آریل ساینس، رئیس فدراسیون والیبال کوبا که ریاست کمیسیون ملی ورزش این کشور را نیز بر عهده دارد، گرفته شده است.

روبرتلاندی سیمون که همچنان تابعیت خود را تغییر نداده در مورد این قانون جدید گفت: درباره آن، چیزهایی شنیده ام، ولی در موردش با کسی صحبت نکردم. بازگشت به کوبا صرفاً به خاطر اینکه برگشته باشیم، بی معنی است. من زمانی به کوبا باز می گردم که بتوانم به جوانان یاری کنم و تیم ملی کوبا باز هم به موفقیت برسد. اگر کسی در این مورد با من تماس گرفت، با او صحبت خواهم کرد.

طبق قانون قبلی کوبا، تنها بازیکنانی مجاز به بازی در تیم ملی هستند که داخل خاک کوبا حضور داشته باشند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 1959

به "تصمیم سرنوشت ساز برای والیبال کوبا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم سرنوشت ساز برای والیبال کوبا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید