بسته های تأمین، توزیع و نظارت کالاهای اساسی و دارو ارائه شد

به گزارش مجله پریها، به گزارش خبرگزاری مهر، در جلسه ستاد اقتصادی دولت که روز پنج شنبه به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی تشکیل شد، وزیران صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و بهداشت و درمان، بسته های تأمین، توزیع و نظارت کالاهای اساسی و دارو را ارائه کردند.

بسته های تأمین، توزیع و نظارت کالاهای اساسی و دارو ارائه شد

براساس این بسته ها، که در تکمیلطرح ساماندهی ارز تهیه شده است، اقلام بیست گانه کالاهای اساسی و ضروری مورد نیاز مردم که برای تهیه یا تولید آنها، ارز دولتی به نرخ رسمی تأمین می شود، در کلیه مراحل، از ثبت سفارش و تأمین ارز تا مراحل ترخیص، حمل و توزیع، مورد نظارت قرار می گیرد و به منظور بهره گیری از نظارت مردمی، با شفافیت کامل اطلاع رسانی عمومی می شود.

علاوه بر دستگاه های مسئول تخصصی، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان نیز با تقویت امکانات خود در استان ها، وظیفه بازرسی و نظارت برای جلوگیری از سوء استفاده و انحراف منابع را به عهده خواهد گرفت.

واردکنندگان این کالاها باید از پیشینه مثبت عملکرد برخوردار باشند و رعایت کلیه ضوابط قیمت گذاری، عرضه به موقع و نحوه توزیع را تعهد کنند.

وزارت صنعت، معدن و تجارت، قیمت این کالاها را برای مصرف کننده نهایی اعلام می کند و نرخ ارز برای این دسته از کالاها، تا اردیبهشت ماه سال 1398، تغییر نخواهد کرد.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 20 مرداد 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 195

به "بسته های تأمین، توزیع و نظارت کالاهای اساسی و دارو ارائه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بسته های تأمین، توزیع و نظارت کالاهای اساسی و دارو ارائه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید