بسته های تأمین، توزیع و نظارت کالاهای اساسی و دارو ارائه شد

به گزارش پریها، به گزارش خبرگزاری مهر، در جلسه ستاد اقتصادی دولت که روز پنج شنبه به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی تشکیل شد، وزیران صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و بهداشت و درمان، بسته های تأمین، توزیع و نظارت کالاهای اساسی و دارو را ارائه کردند.

بسته های تأمین، توزیع و نظارت کالاهای اساسی و دارو ارائه شد

براساس این بسته ها، که در تکمیلطرح ساماندهی ارز تهیه شده است، اقلام بیست گانه کالاهای اساسی و ضروری مورد نیاز مردم که برای تهیه یا تولید آنها، ارز دولتی به نرخ رسمی تأمین می شود، در کلیه مراحل، از ثبت سفارش و تأمین ارز تا مراحل ترخیص، حمل و توزیع، مورد نظارت قرار می گیرد و به منظور بهره گیری از نظارت مردمی، با شفافیت کامل اطلاع رسانی عمومی می شود.

علاوه بر دستگاه های مسئول تخصصی، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان نیز با تقویت امکانات خود در استان ها، وظیفه بازرسی و نظارت برای جلوگیری از سوء استفاده و انحراف منابع را به عهده خواهد گرفت.

واردکنندگان این کالاها باید از پیشینه مثبت عملکرد برخوردار باشند و رعایت کلیه ضوابط قیمت گذاری، عرضه به موقع و نحوه توزیع را تعهد کنند.

وزارت صنعت، معدن و تجارت، قیمت این کالاها را برای مصرف کننده نهایی اعلام می کند و نرخ ارز برای این دسته از کالاها، تا اردیبهشت ماه سال 1398، تغییر نخواهد کرد.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 20 مرداد 1397 بروزرسانی: 11 تیر 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 195

به "بسته های تأمین، توزیع و نظارت کالاهای اساسی و دارو ارائه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بسته های تأمین، توزیع و نظارت کالاهای اساسی و دارو ارائه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید