برف در راه چهار استان

به گزارش مجله پریها، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از نفوذ هوای سرد به استان های گیلان، اردبیل و مازندران اطلاع داد و اضافه نمود: فردا بارش در ارتفاعات تهران، البرز، مازندران و سمنان به شکل برف خواهد بود.

برف در راه چهار استان

احد وظیفه در گفت وگو با خبرنگاران، ضمن پیش بینی شرایط جوی کشور اظهار کرد: امروز (پنجشنبه 10 آبان) با تداوم فعالیت سامانه بارشی و با نفوذ جریان های شمالی به سواحل دریای خزر امروز و فردا (پنجشنبه و جمعه 10 و 11 آبان)، بارش باران و وزش باد در سواحل غربی دریای خزر، اردبیل، شمال آذربایجان شرقی، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، ارتفاعات البرز در استان های قزوین، البرز و تهران پیش بینی می گردد.

وی با اشاره به اینکه پس فردا (شنبه 12 آبان)، انتظار بارش پراکنده در سواحل دریای خزر داریم، گفت: بیشینه بارش امروز و فردا (پنجشنبه و جمعه 10 و 11 آبان) در گیلان و مازندران خواهد بود. همچنین فردا بارش در ارتفاعات تهران، البر ز، مازندران و سمنان به شکل برف رخ خواهد داد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تاکید نمود: با توجه به نفوذ هوای سرد، دمای هوا طی روز جاری در استان های گیلان و مازندران بیش از شش تا هشت درجه و فردا در استان مازندران بین 4 تا 6 درجه کاهش می یابد. این هوای سرد تا اواسط هوای آینده در این مناطق ماندگار خواهد بود.

به گفته وظیفه، از بعدازظهر امروز و طی روز آینده شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان و همچنین دریای خزر مواج پیش بینی می گردد.

این کارشناس سازمان هواشناسی اظهار کرد: امروز برای پاره ای از مناطق خراسان جنوبی، شرق سیستان و بلوچستان، شرق کرمان و شرق هرمزگان و فردا برای نوار شرقی و همچنین شرق هرمزگان وزش باد شدید و گرد و غبار و در منطقه زابل طوفان و گرد و غبار پیش بینی می گردد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در سرانجام با اشاره به شرایط جوی پایتخت طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا و پس فردا (جمعه و شنبه 10 و 11 آبان)، کمی ابری تا نیمه ابری، در بعدازظهر همراه با وزش باد خواهد بود. بیشترین و کمترین دمای تهران طی این دو روز به ترتیب 14 و 7 درجه سانتیگراد و 17 و 7 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 اسفند 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 1713

به "برف در راه چهار استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برف در راه چهار استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید