بذرپاش: سال 1400 سال پرکاری برای دیوان محاسبات خواهد بود خبرنگاران

به گزارش مجله پریها، رئیس کل دیوان محاسبات کشور گفت: سال 1400 سال پرکاری برای دیوان محاسبات خواهد بود، چرا که هدف گذاری ما، ارائه گزارش تفریغ بودجه سال 1399 تا خاتمه شهریورماه است و همچنین می خواهیم گزارش های اجرای بودجه را هر دو ماه یک بار به نمایندگان ارائه کنیم.

بذرپاش: سال 1400 سال پرکاری برای دیوان محاسبات خواهد بود خبرنگاران

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، مهرداد بذرپاش رئیس کل دیوان محاسبات در جلسه تودیع و معارفه مستشاران جدید که با حضور رئیس و نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی برگزار گردید، ضمن عرض تسلیت رحلت حضرت زینب (سلام الله علیها) گفت: در معرفی مستشاران جدید دیوان محاسبات کشور سعی کردم توازن را در انتخاب افراد دارای تخصص های حقوقی، اجرایی و اقتصادی برقرار کنم و رویه آیین نامه ای کاملا رعایت گردد. بنای ما، استفاده همزمان از تجربه های موجود به همراه دمیدن روح تازه در کالبد دیوان محاسبات است.

بذرپاش با بیان اینکه هنر ما باید اصلاح رویه ها باشد نه تشکیل پرونده، اضافه نمود: با برخط کردن دیوان محاسبات، هشدار به موقع به متخلفین، تذکر به موقع به مدیران جهت عدم انحراف از راستا اجرای بودجه، می توان این اصل را اجرایی نمود.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور از تخصصی و موضوعی کردن هیات های مستشاری این سازمان اطلاع داد و گفت: پرونده ها را به تفکیک موضوع به مستشاران ارجاع خواهیم داد تا در امور انتظامی بخشی و در رسیدگی ها تسریع گردد. همچنین اجماع نظر قوی تر و رأی های محکمتری را ببینیم.

بذرپاش گفت: سال 1400 سال پرکاری برای دیوان محاسبات خواهد بود، چرا که هدف گذاری ما، ارائه گزارش تفریغ بودجه سال 1399 تا انتها شهریورماه است و همچنین می خواهیم گزارش های اجرای بودجه را هر دو ماه یکبار به کنندگان محترم ارائه کنیم که مطمئنا منجر به تحولات تاریخی در نظارت بر بودجه کشور خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه رسیدگی و دادسرا باید تمرکز بر مسائل مردم و حل مسائل مرتبط با معیشت مردم باشد، گفت: موضوعات کم اهمیت را باید از اولویت خارج و ظرفیت نیروی انسانی و وقت خود را بر مسایل اولویت دار و مرتبط با مردم صرف کنیم.

بذرپاش گفت: مستشاران جدید بدانند که به سازمانی پرافتخار، معتبر، پرکار، حرفه ای، باآبرو و متواضع وارد شده اند و امیدوارم که این سازمان را سربلندتر کرده و به آن در تحقق اهداف قانونی اش مساعدت کنند.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور اضافه نمود: کار دیوان محاسبات قضاوت است و مسئولیت شما مستشاران که حکم صادر می کنید، بیشتر و کارتان سخت تراست و به گونه ای باید رفتار کنید که شرمسار خدا و مردم نباشیم.

مهرداد بذرپاش در انتها با اشاره به رابطه بسیار خوب میان دیوان محاسبات با مجلس شورای اسلامی، ضمن تشکر از نامه تقدیر 277 تن از کنندگان محترم از عملکرد دیوان، تاکید نمود: این همکاری مشترک باید با شتاب بیشتری ادامه پیدا کند و بعضی اظهارات نادر، نباید در آن خلل به وجود بیاورد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 4045

به "بذرپاش: سال 1400 سال پرکاری برای دیوان محاسبات خواهد بود خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بذرپاش: سال 1400 سال پرکاری برای دیوان محاسبات خواهد بود خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید