باکس آفیس؛ بهترین اکتبر تاریخ سینما با ونوم و ستاره ای متولد گردیده است

به گزارش مجله پریها، فیلم ونوم رکورد افتتاحیه در ماه اکتبر را شکست در حالی که فیلم ستاره ای متولد گردیده است هم در گیشه سینماهای جهان فروش خوبی داشت و هم منتقدان را راضی کرد. این هفته نوبت کمپانی سونی بود که در تعطیلات رکورد بزند و با رقم فروش هنگفت 80 میلیون دلاری فیلم ونوم در صدر جدول پرفروش ها قرار بگیرد. به این ترتیب فیلم ونوم رکورد فروش ماه اکتبر را با بیش از 20 میلیون دلار بیشتر به نسبت فیلم قبلی زد. فیلم ستاره ای متولد گردیده است هم به نسبت خوش درخشید و 40 میلیون دلار فروخت. به این ترتیب اکتبر سال 2018 تبدیل به پرفروش ترین اکتبر گیشه های سینما شد.

باکس آفیس؛ بهترین اکتبر تاریخ سینما با ونوم و ستاره ای متولد گردیده است

فیلم ونوم محصول کمپانی سونی در 4250 سینما اکران شد و نه تنها توانست در صدر جدول پرفروش های ماه قرار بگیرد که رکورد فیلم جاذبه آلفونسو کوارون را هم شکست. فیلم جاذبه در سال 2013 با فروشی معادل 55.7 میلیون دلار توانسته بود پرفروش ترین افتتاحیه ماه اکتبر را از آن خودش کند. در حال حاضر این دومین افتتاحیه پرفروش سال جاری است. مقام اول در اختیار فیلم سولو: داستان جنگ ستارگان است که در افتتاحیه اش 84.4 میلیون دلار فروخت. مقام سوم هم در اختیار فیلم مرد مورچه ای و زنبورک اولین فیلم از سری انت من است که 75.8 میلیون دلار در افتتاحیه اش فروخت. هم سولو: داستان جنگ ستارگان و هم مرد مورچه ای و زنبورک بعدتر در گیشه های سینمای آمریکا فروشی بالای 210 میلیون دلار داشتند اما قبل از اینکه درباره ونوم بخواهیم در این حد پیش برویم باید ببینیم که آخر هفته آینده فروش اش چطور خواهد بود.

نقدهای منتقدان روی فیلم ونوم اکثرا منفی بوده است. و حتی در سایت سینمااسکور هم از دید تماشاگران امتیاز B+ دریافت نموده که امتیازی مشابه فیلم های جوخه انتحار و لیگ عدالت است. درنتیجه از همین حالا باید ونوم را جزو فیلم های ابرقهرمانی دانست که چندان موردتوجه قرار نگرفته اند. از میان این فیلم های ابرقهرمانی لیگ عدالت با توجه به نظرات منفی در هفته دوم اکرانی 56 درصد افت فروش داشت. اما نکته مهم برای ونوم این است که در حال حاضر روی پرده سینماها هیچ فیلم ابرقهرمانی دیگری نیست که رقیب آن محسوب گردد.

نکته جالب توجه دیگر اینکه همان طور که پیش بینی می شد 59 درصد از مخاطبان فیلم مرد هستند و تنها 36 درصد آنها سن شان 25 سال یا بالاتر است. در حالی که مثلا در مورد فیلم مرد مورچه ای و زنبورک 46 درصد مخاطبان بالای 25 سال داشتند.

در بازارهای بین المللی فیلم ونوم از 58 کشوری که در آن اکران گردیده فروشی معادل 125.5 میلیون دلار داشته است. در میان همه کشورها کره جنوبی با فروش 15.7 میلیون دلاری پیشتاز بوده است. قهرمان فیلم ونوم ادی بروک یا همان ونوم است که تام هاردی نقش اش را بازی می نماید. او صاحب قدرت سیمبیوت ها (یک نژاد خیالی) گردیده و حالا باید بین کاراکتر خودش و کاراکتر ونوم که در حقیقت جهش یافته اوست تعادل برقرار کند تا بتواند زندگی اش را نجات بدهد. امتیاز متاکریتیک فیلم 35 از 100 است. منتقدان می گویند که ممکن است یکی دو نکته جالب برای طرفداران فیلم های ابرقهرمانی داشته باشد اما فیلمنامه اش آنقدر ضعیف است که در حقیقت هیچ حس واقعی از سرگرمی هم به شما نمی دهد.

در رتبه دوم جدول فروش فیلم منتقدپسند ستاره ای متولد گردیده است بردلی کوپر قرار گرفته است. محصول کمپانی برادران وارنر که در جشنواره ونیز اکران شد و توجه ها را به خودش جلب کرد. فروش افتتاحیه فیلم خیلی خوب و 41.5 میلیون دلار بود. فیلم با بازی بردلی کوپر و لیدی گاگا بازسازی گردیده یک فیلم موزیکال کلاسیک است که تا به حال سه نسخه از آن یک بار با بازی جودی گارلند و یک بار با حضور باربارا استرایسند پیش از این روی پرده رفته است. فیلمی که منتقدان دوستش دارند و معتقدند شانس زیادی در فصل جوایز دارد. داستان یک ستاره جوان موسیقی که به کمک یک ستاره قدیمی رو به افول الکلی موفق می گردد قله های موسیقی را فتح کند. منتقدان به فیلم امتیاز 88 از 100 را داده اند.

فیلم خارج از آمریکا در 31 بازار جهانی اکران گردیده است. در حال حاضر بیشترین فروش اش از بازار انگلستان است که توانسته 5.3 میلیون دلار در آن بفروشد.

بقیه فیلم ها تقریبا همان هایی هستند که هفته های گذشته هم در جدول فروش قرار داشتند. نکته جالب اینکه میان ده فیلم برتر پرفروش هنوز هم فیلم آسیایی های ثروتمند دیوانه دیده می گردد. کمدی رمانتیکی که می توان آن را از لحاظ گیشه پدیده سال جاری به حساب آورد. از یک کارگردان آمریکایی با رگه سنگاپوری که فیلمش درباره تفاوت های فرهنگ آمریکایی و سنگاپوری است. بدون هیچ بازیگر ستاره ای که بشناسیم با یک کارگردان نسبتا گمنام فیلم هم در بازار آمریکا و هم بازارهای آسیایی فروش فوق العاده ای داشته است. منتقدان هم از آن بدشان نمی آید و به فیلم امتیاز 74 از 100 را داده اند.

نام فیلم هفته اکران فروش
ونوم 1 80
ستاره ای متولد گردیده است 1 42.6
پاکوتاه 2 42.8
مدرسه شبانه 2 46.8
خانه ای با ساعتی درون دیوارهایش 3 55.1
یک لطف ساده 4 49
راهبه 5 113.4
مهمانی جهنم 2 8.9
آسیایی های ثروتمند دیوانه (آسیایی های خرپول) 8 169.1

باکس آفیس هفته گذشته: یک مشت فیلم کمدی و ترسناک پرفروش ضعیف

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 18 مهر 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 635

به "باکس آفیس؛ بهترین اکتبر تاریخ سینما با ونوم و ستاره ای متولد گردیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باکس آفیس؛ بهترین اکتبر تاریخ سینما با ونوم و ستاره ای متولد گردیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید